Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Прекъсване на астра H GTC 2007 1.6 116коня Z16XER

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 17 август 2013 - 19:19

Здравейте!Преди около 2 месеца сложих газ на астричката и оттогава ми започнаха проблемите :) :)След ходене при много газаджии които явно незнаят как да я настроят,много нерви и много на брой настройки колегата Мишо от форума ( 2.0 16v ) ми настрои газта перфектно (заради което съм му МНОГО благодарен),но остана едно кофти прекъсване в ниските между 1000-2000 оборота (все едно свършва газта) и почти никаква мощност между тези обороти и мине ли 2000 оборота колата се оправя което ме навежда на мисълта ,че може да е нещо от самата кола което не се усеща на бензин ,защото газта е доста по претенциозна и доколкото знам най-малките проблеми и влияят.Също така на място при включен климатроник през интервал от около 10 секунди колата притриса все едно губи токове(дига оборотите с 100 и след това веднага се оправя)Газовия инжекцион е Romano Antonio OBD II.Сменил съм свещите с NGK LPG Laser Line 6 (44 лева струва бройката и ги водят едни от най-добрите свещи за газ).Та към въпроса ако някой има идея от къде идва това прекъсване да знам откъде да започна.Имал съм и пробези от около 200 километра при които колата не е прекъсвала въобще (след настройката на Мишо) и след свършване на газта и зареждане прекъсването започва пак което ме навежда на мисълта че тази кола може да е много претенциозна на газ и качеството на газта да е проблема въпреки ,че сипвам само на Petrol blue force и ОМВ.
Доколкото четох за тези прекъсвания в ниските по форуми проблема може да е от зацапан ЕГР или стъпково моторче и другия вариант да ми е заминала бобината (който май ще е най-лошия вариант).Колата е на реални 81 000 км купувана е от България от софиаауто само това ме кара да мисля че все още бобината е здрава и затова не съм я и сменявал.Вадих я да я прогледна за някакви пукнатини обаче няма изглежда като абсолютно чисто нова.
А за стъпковото моторче имам съмнения защото и на бензин и на газ при отпускане на съединителя без подаване на газ колата не зацепва а направо падат оборотите и тръгва да гасне което според мене не е нормално за почти нова кола.

Съжалявам че темата стана доста дълга и се надявам на всякакви предположения от къде може да идва проблема. Особенно колегите със същия мотор ако имат сложена газова да кажат при тях дали е имало проблеми и ако е имало какви са и как са ги оправили.
Благодаря!
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 17 август 2013 - 20:52

Здравей колега,
двигателя с блокбобина ли е или с кабели? Ако е с кабели ги смени.
Пробвай и да заредиш газ от друго място - напр. Ромпетрол, лукойл или ЕКО. Аз от Петрол и ОМВ не зареждам, както и на безименни газостанции с по-ниска цена.
Свещи, според мен, е трябвало да си вземеш оригинални за колата за бензин, а не за газ.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 17 август 2013 - 20:55

http://www.opelclub....howtopic=112908 мисля че в тази тема проблема е подобен.
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 17 август 2013 - 22:08

Здравейте колеги!
В такива случай аз лично проверявам как реагира бензиновият компютър.Има ли детонации как регулира впръскването и какво се случва с предварението на искрата и кога отваря егр-а.Аз лично съм сменял блок бубина на зафира б 1.8 140кс на 65000км и беше в гаранция.свещите и бяха сменени на 40000км в Булвария.А на турбинните свещите на пропан бутан не изкарват и 40000км.Ако е настроена правилно газовата уредба означава ,че ще трябва да смениш свещите с такива каквито е предписал завода производител за бензин и ,ако няма ефект сравнително евтин и не много надежден вариант е алтернативна бубина.От личен опит знам ,че блок бубината като даде проблем се проявява и на бензин.Аз не работя с Романо и не мога да ти помогна с газта,но мога да я видя на бензин.

Поздрави!
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 18 август 2013 - 00:09

Ами аз се съмнявам да няма някакъв проблем самата кола имам чуството че е нещо малко обаче немога да разбера какво...Това прекъсване го прави само на моменти някой път в продължение на доста километри не прекъсва въобще.Първо ще изгоря останалата газ в бутилката и ще пробвам на други газстанции да видя как е.На еко съм сипвал 2 пъти между другото обаче единия път прекъсваше,а другия 280 км карах без прекъсване обаче ми даде разход 15/100 извънградско.То реално за мене ще е по-голям проблем ако всеки път като зареждам се моля газта да е читава и да нямам прекъсване до следващото зареждане....А тия свещи за газ които съм сложил ми излизат че стават за този двигател по номера,иначе нямаше да ги сложа.Според вас дали проблема може да е само от лоша газ или да търся и нещо друго...И на диагностика дали ще излезе ако има проблем с някакво зацапване на някои от частите(стъпково моторче,егр и другите работи) и бобината ако е за смяна.
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 18 август 2013 - 12:54

Този двигател няма стъпков мотор който да се зацапа.Остава варианта да не е настроена газовата и двигателя да произвежда различни по качество изгорели газове и от там егера да обърква работата на екуто.Лично мое мнение.Тези коли са настроени много прецизно на бензин и изключително точно впръскват горивото.
Успех в бъдещите зареждания на пропан-бутан.

П.П. Само да вметна,че при детонации на газ на тези двигатели не издържат буталата.
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 18 август 2013 - 16:19

Сега карах малко и 33-4 километра нямаше прекъсване много странно защо понякога в продължение на доста километри няма проблеми а понякога има...значи колега тая кола няма стъпково моторче и вариант за чистене на такова отпада.остава ЕГР - той може ли да се изчисти ? другото което се сещам е ,че колата е обслужвана преди 9 000 км демек оттогава не са и сменяни филтрите.Може ли въздушния филтър да прави тия мизерии или някой от другите филтри.и последен въпрос за тия детонации как се получава това нещо и какво означава че буталата не издържат :) демек може да блокира двигателя ? уж доколкото съм чел при газов инжекцион детонации нямало..
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 18 август 2013 - 22:23

Този двигател няма EGR. Рециркулация на изгорелите газове прави с регулиране на фазите на валовете и по точно като затваря малко по-рано изпускателните клапани.
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 18 август 2013 - 23:43

Значи щом и ЕГР няма ще я закарам освен за една комютърна диагностика(на бензин) и предполагам че ако има някакъв проблем с самата кола там ще излезне. Ако не излезне нищо на диагностиката явно ще трябва още някаква донастройка на газта.
Отговори

nikal снимка nikal 19 август 2013 - 22:43

Проблемите на XER моторите обикновено са на следните места:
1-Бобина - която се съсипва от лоши свещи и влага.
2-Свещи - слагай само нови оригинални(тези,които ги слагат на чисто нова кола)независимо от това,че караш на газ,в оторизираните сервизи са по 12-14 лв. бройката.
3-Дроселова клапа - често се зацапва и трябва да се чисти.
4-Дюзи - на 50000 км.(примерно)е добре да минат през ултразвук.
5-Има и още един проблем с липса на мощност и играещи обороти,но това го прави на студен двигател(тук вече е свързано с датчици за температура и др.).Аз съм му хванал цаката,но не знам къде точно е проблема.
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 22 август 2013 - 17:07

Карах колата на компютърна диагностика и всичко по колата работи и няма нищо запушено включително бобина,егр,ланда сонда и другите простотии.Излезна само записано че вкарвала леко по-богата смес и явно от там е проблема.Човека който прави диагностиката разбира доста и ми обясни че ако искам да нямам проблеми газта трябвало да бъда перфектно настоена по диаграмата на бензина защото наистина тоя мотор имал страшно прецизно впръскване на горивото.сместа трябва да е перфектна,нито бедна нито богата иначе ще си прекъсва отвреме на време и да свиквам...
Отговори

npace снимка npace 23 август 2013 - 13:20

След като ти настроят колата през OBD, и се увериш че работи добре, спрете OBD корекцията и покарай така.При VW след 2005 ми се е случвало да се появи проблем със смесите при постоянна OBD корекция и то особено при много кротко каране.Опитайте, нищо не губите.
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 19 септември 2013 - 19:52

Значи в крайна сметка се оказа че има 2 проблема.Бобината я мериха и беше заминала напълно(последно време даже и на бензин беше започнала да ми прави проблеми)Смених я с нова бобина ERA (хората казаха че е оригинална за колата) не знам колко е качествена ама дано да нямам проблеми с нея.Другия проблем бил че маркучите за циркулацията на антифриза към изпарителя не били вързани правилно и изпарителя отвреме на време изстивал и влизала течна газ и тях ги преправиха настроиха я в движение (от тях разбрах че при настройка на място колата не може да се настрои хубаво) и засега нямам проблеми, а надявам се и за в бъдеще :)
Мнението беше редактирано от ivanlutov1: 19 септември 2013 - 19:54
Отговори

svetoslav1 снимка svetoslav1 19 септември 2013 - 21:50

Браво,дано да си решил проблема окончателно,и ако не е тайна къде ти оказаха тази помощ?
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 20 септември 2013 - 13:15

Дано само не сметнат че правя реклама ама ето тука кв. Павлово, ул. Иван Сусанин 28 . Сервиза е официален представител за Bigas за България ако не се лъжа.
Отговори

svetoslav1 снимка svetoslav1 20 септември 2013 - 15:03

 ivanlutov1, на 20 септември 2013 - 13:15, каза:

Дано само не сметнат че правя реклама ама ето тука кв. Павлово, ул. Иван Сусанин 28 . Сервиза е официален представител за Bigas за България ако не се лъжа.


Благодаря,все пак нали за това е форума-ако не се справим сами,поне да ни насочи някой към подходящото място.
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 20 септември 2013 - 19:12

 svetoslav1, на 20 септември 2013 - 15:03, каза:

Благодаря,все пак нали за това е форума-ако не се справим сами,поне да ни насочи някой към подходящото място.

Значи там разбират много и другия от който съм много доволен е Мишо от форума ( 2.0 16v ) първия път като отидох при него той ми каза същите неща че имам проблем с токовете най-вероятно е бобина(тогава не я смених и дълго се проточи цялата работа ,защото ходих на диагностика при един уж "голям майстор" който ми каза ,че на бобината и няма нищо ,а можеше да реша проблема много по-рано и без толкова излишни нерви) и че зимата ще имам проблем с мястото на което е изпарителя обаче се оказа ,че просто трябва да се пренаредят маркучите за да стои винаги топъл и да не изстива.
Отговори

baggio180sx снимка baggio180sx 22 септември 2013 - 17:36

здравейте аз имам следния проблем имам астра х 2008 Z16XER има и газов инжекцион колата е на 97 000км когато я паля сутрин на бензин и я изфорсирам да мине примерно 2000оборота и гарми правим омммм пат ооммммм пат незнам на какво се далжи това нещо работи 1 2 мин и се оправя или примерно сам я оставил на баир и след няколко 4аса я паля и направо немога да потегля прекасва направо трябва дая форсирам на 4000 5000 обората да трагвам ходих на газажия закачи я изписа му някаквки 12 процента и каза 4е вървяла богата казами да измина около 100 км само на бензин след това я замери показа 0 процента демек компа се е оправаил обаче на следва6тия ден сутринта катоя запалих пак същата работа и ми каза или да се чистят дюзите и ако не се оправи да се отваря за регулировка на клапани... някой запознат ли ?
Отговори

niki 13 снимка niki 13 26 октомври 2013 - 19:37

Нищо общо с клапаните колега,имам 1,4 гтц и имам същия проблем.А той се дължи на лекозапущена дюза,и тя припикава като е студена колата.
Отговори

npace снимка npace 28 октомври 2013 - 18:13

 niki 13, на 26 октомври 2013 - 19:37, каза:

Нищо общо с клапаните колега,имам 1,4 гтц и имам същия проблем.А той се дължи на лекозапущена дюза,и тя припикава като е студена колата.


Този проблем го има и при X16XEL.Там е точно от запушени дюзи.По пътя на логиката и тук може да е от същото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg