Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпрос за OPEL ASTRA H GTC

denis_strandjaliev снимка denis_strandjaliev 10 май 2016 - 22:19

Здравейте! Надявам се наскоро и колеги.

Да започна от там че смятам това да е първият ми Опел.До момента съм карал Фолксваген. Следващата ми кола исках да е БМВ, но реших че е глупаво да вложа повече пари в по-старо БМВ и сметнах да си купя възможно по-нова кола.Спрял съм се на Астра H GTC. Решил съм да е дизел.Наясно съм че поддръжката е една идея по-скъпа от бензинова но мисля че с моите около 10-15000 на година ще ми е перфектна.Единственото на пръв поглед като слабо място което аз забелязвам е или боята или слабия лак на тези коли.интериора си е чисто до поддръжка и пазене!Другото което е че ако е бензин ще се газифицира и това допълнително смалява пространството в багажника.Имам две наблюдения за тези коли.Приятелката ми има Астра GTC бензинова на метан,90 конски сили,колата на табло е 200 000км,реални може би 500 000км. Много здрава кола.Говоря като цяло,ходова част,двигател.Перфектен разход но много тежи тази метанова уредба и много място заема.Положението с пробан бутанова е иди речи същата,може би една идея по-добре.Много голяма икономия,няма спор,но идеята нещо не ми допада.Друг приятел има дизелова Астра 1.7 CDTI 101 конски сили,купувана чисто нова през 2007 от България.В момента е на реални 100 000.Много пазена и поддържана кола.Той също е доволен.По принцип дизеловия 1.7 ми е достатъчен като мощност и предвид факта за по-малкия данък.Но има едно но.Моят майстор и по това което съм попрочел във форуми 1.7 не е добрия вариант.Препоръчват ми 1.9 120 конски сили.Мисля че ще ми е достатъчен.Изобщо не си помислям за 150 коня.Мисля че са ми излишни,пък и прочетох че били с по-проблемен софтуер.Та за въпросните 120 коня знам че имат две разновидности.Бихте ли ме упътили кои вариант точно са по-надеждни.Какви са слабите места,често срещаните проблеми и т.н.Ясно ми е че всичко е късмет но все пак ще съм благодарен на вашите мнения.Нов съм тук и всяко мнение ще ми е от полза.Също така какво трябва да обслужа в началото и колко като средства ще са ми нужни за да съм спокоен.Мисля всичко да се обслужва с качествени материали и да не правя компромис с това.Благодаря на отзовалите се.Всяко ваше мнение е важно за мен!
ПОЗДРАВИ
Отговори

Марто снимка Марто 11 май 2016 - 12:04

1.9 моторите към които си се насочил са 2 варианта . Единия е 8 клапанов 120кс и се води по-надежден . Другия е 16 клапанов и има версия 120 и 150 кс , като разликата е само софтуера. Като цяло и двата варианта са здрави и надежни стига да не са уморени преди теб. При нормална поддръжка и експлоатация нямат проблеми. 8 клапановия разбира се е по-евтин за поддръжка и според мненията е по-здрав.
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 май 2016 - 13:31

Те и 1.7 са три мотора, до сега лоша дума за тях освен сравнително по-малкото мощност за това тежко купе не съм чувал...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 май 2016 - 21:46

Хайде и аз да се включа. 1.9 го има и на 100 к.с. Обикновено тези коли са от Германия, Австрия, Швейцария, Холандия и други по- северни страни. От Италия не съм срещал досега. Причините най- вероятно са в данъчното законодателство на някои страни. Двигателя е осемклапановия, железата и проблемите са като на 120 к.с. Само не знам дали има GTC с този двигател. А за всички останали въпроси има толкова материал, че ум да ти зайде;-)
Понеже и аз се ослушвам за този двигател, основно заради данъка и фактите, че много лесно се оживява и се решават проблемите с периферията му. Обаче оставам с впечатление, че колите с този двигател са били основно служебни в тия страни. Съдя по нивото на оборудване и състоянието на ходова част и външен вид, а и по факта, че при покупката им е мислено за ниския данък. Гледал съм 6 за почти година и съм убеден за това, че са били служебни. Досега не съм срещнал такава дори с мултиволан...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 май 2016 - 21:53
Отговори

denis_strandjaliev снимка denis_strandjaliev 31 май 2016 - 16:33

http://www.cars.bg/c1286826

Какво мислите за този екземпляр?Дайте мнения :)
Отговори

sathv снимка sathv 31 май 2016 - 16:57

Мисля, че са забравили да направят отзад врати.
Отговори

Amateur_R снимка Amateur_R 31 май 2016 - 21:11

Здравейте колеги! Нека използвам темата на колегата. Аз също съм в процес на търсене на същия модел , насочил съм се основно към 1.9-120к.с или 1.9-150к.с. Интересува ме този модел имат ли проблем с ГНП-то, също така и с дюзите. Ще съм ви Благодарен, да споделите . Благодаря ви! Успех на колегата с намирането на читав екземпляр!
Отговори

denis_strandjaliev снимка denis_strandjaliev 05 юни 2016 - 18:05

Още съм в процес на търсене и колкото повече търся в главата ми се върти и идеята за бензинов двигател.Това е заради мисълта за по-скъпо обслужване на дизела.Разбира се ако е бензин ще се газифицира,което от друга страна намалява пространството в багажника.Принципно не мисля че бензина излиза по евтини като разход,защото никой не слага в разхода парите които се дават за бензин през студените месеци и не си пресмята че колата дефакто си върви на бензин на къси разстояния.Искам просто съвет за някой бензинов двигател.Насочил съм се към 1.6 105 к.с. Имам познат който има 1.8 и е доволен но нищо повече.Благодаря ви!Благодарен съм!
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 юни 2016 - 09:05

 Amateur_R, на 31 май 2016 - 21:11, каза:

Здравейте колеги! Нека използвам темата на колегата. Аз също съм в процес на търсене на същия модел , насочил съм се основно към 1.9-120к.с или 1.9-150к.с. Интересува ме този модел имат ли проблем с ГНП-то, също така и с дюзите. Ще съм ви Благодарен, да споделите . Благодаря ви! Успех на колегата с намирането на читав екземпляр!


Хроничен проблем с помпата нямат. Но с нашата нафта всичко може да се счупи...

 denis_strandjaliev, на 05 юни 2016 - 18:05, каза:

Още съм в процес на търсене и колкото повече търся в главата ми се върти и идеята за бензинов двигател.Това е заради мисълта за по-скъпо обслужване на дизела.Разбира се ако е бензин ще се газифицира,което от друга страна намалява пространството в багажника.Принципно не мисля че бензина излиза по евтини като разход,защото никой не слага в разхода парите които се дават за бензин през студените месеци и не си пресмята че колата дефакто си върви на бензин на къси разстояния.Искам просто съвет за някой бензинов двигател.Насочил съм се към 1.6 105 к.с. Имам познат който има 1.8 и е доволен но нищо повече.Благодаря ви!Благодарен съм!


Всичко зависи от това колко караш. аз за сега поне бензин, най-малко пък на газ не бих си купил...
Отговори

zandor снимка zandor 07 юни 2016 - 16:15

Да ви се намеся по темата за бензиновия 1,6 na astra H.

Значи работата се оказва много зле защото опелтук са решили да скъсат със старата си слава на надеждендвигател и са произвелиедно недоразумение на което ако му сложиш газ трябва да го галиш после с какви ли не добавки за да на прегодиклапаните, да не говорим, че иска реглаж на клапани.
Незнамкоя година сме за да си говорим заръчен реглаж на клапани,но работата е налице.
ПО темата четох в няколко немски форума:
Хората предлагат да си смениш цялата глава предидаминаваш на газ и т.н
http://www.motor-tal...t-t4455559.html

Am ehesten funktioniert es bei den 1.4er und den 2.0ern - die haben hydraulischen Ventilspielausgleich.


Bei den 1.6/1.8ern mit manueller Einstellung über Tassenstößel gehst du kaputt mit LPG.
Отговори

denis_strandjaliev снимка denis_strandjaliev 07 юни 2016 - 21:43

Колеги каква е разликата от 1.9 CDTI 120hp Z19DT и 1.9 CDTi 16V 120hp. Z19DTJ? Кой от двата е по-надеждния?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 юни 2016 - 06:03

Първия е с 8 клапана втория с 16 и вихрови клапи.
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 юни 2016 - 11:28

Незная защо никой не си прави труда да чете...

Тема досущ като твоята. има и пояснение за двигателте...

Моята връзка

и още

Моята връзка


Моята връзка
Отговори

Гостichiban14_* 05 август 2016 - 11:43

Здравейте,аз съм се насочил към същия модел Астра GTC,купе,1.6 бензин-2008г..Искам обаче да е автоматик.
Дайте малко мнения за този мотор и кутия.
Мнението беше редактирано от ichiban14: 05 август 2016 - 11:47
Отговори

denis_strandjaliev снимка denis_strandjaliev 05 август 2016 - 12:44

Здравейте! Вече и аз съм в клуба.Взех си въпросната Астра Z19DT.Два месеца вече е при мен и нямам никакви оплаквания.От София ауто казаха че уж е на реални километри,което ако е така е супер.Колата наистина е запазена.Не съжалявам че взех с две врати, за момента ми е достатъчна а и е много по-красива.Разхода е перфектен,няма какво да се желае повече.Колата си върви много доволно.Един познат ме напъва да премахна DPF и да и добавя още няколко коне но нямам този мерак за момента! Майстора при който я обслужвам ми каза докато не ми създават проблеми,по негови предположения след 200 000 ще ги има тогава да мисля нещо.Обслужих я с масла и филтри.Сложих BP 5w40 и всички филтри Bosch,исках MANN защото съм чувал че са лидер на пазара но не мисля че Bosch e по-назад а и ги сложих защото майстора не работи с фирма която предлага MANN.Той ми предложи да сложа по-бюджетни марки като Cooper Fiam,бил много доволен а и били по-достъпни.Изкажете вашето мнение по този въпрос.Също така се интересувам каква марка ремъчен комплект и водна помпа да сложа?Благодаря ви!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 август 2016 - 22:48

 denis_strandjaliev, на 05 август 2016 - 12:44, каза:

Здравейте! Вече и аз съм в клуба.Взех си въпросната Астра Z19DT.Два месеца вече е при мен и нямам никакви оплаквания.От София ауто казаха че уж е на реални километри,което ако е така е супер.Колата наистина е запазена.Не съжалявам че взех с две врати, за момента ми е достатъчна а и е много по-красива.Разхода е перфектен,няма какво да се желае повече.Колата си върви много доволно.Един познат ме напъва да премахна DPF и да и добавя още няколко коне но нямам този мерак за момента! Майстора при който я обслужвам ми каза докато не ми създават проблеми,по негови предположения след 200 000 ще ги има тогава да мисля нещо.Обслужих я с масла и филтри.Сложих BP 5w40 и всички филтри Bosch,исках MANN защото съм чувал че са лидер на пазара но не мисля че Bosch e по-назад а и ги сложих защото майстора не работи с фирма която предлага MANN.Той ми предложи да сложа по-бюджетни марки като Cooper Fiam,бил много доволен а и били по-достъпни.Изкажете вашето мнение по този въпрос.Също така се интересувам каква марка ремъчен комплект и водна помпа да сложа?Благодаря ви!


Хайде да ти е честита! Много и безаварийни, да милиониш с нея и много да те слуша.
За филтрите няма лошо да караш и с купър-фиам. Някои от тях дори са произведени в България, май са купили единствения ни завод за филтри. Ми добри са си. Манн също стават. Истината е, че аз лично се съмнявам бош да произвеждат филтри, тъй като са много добри в брандирането им;-)
Ремъци само и единствено Контитех (ContiTech), ролките Ина, може и SKF или FAG, ако случайно намериш. Водната помпа пак на някоя от тези с ролките. Другия вариант за водната помпа е GM от дилър, но не знам кой всъщност ги произвежда. Но който и да е, със сигурност ще е добра.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 06 август 2016 - 06:38
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg