Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Пак за лампата на маслото

didandron снимка didandron 01 март 2009 - 17:29

Привет.Днес смених гарнитури на картера,масло и маслен филтър.Досега не съм имал проблеми с лампата, но днес тя вече не светва като дам на контакт.Като сменях гарнитурите вадих буксата на датчика да я почистя.Може ли да съм направил нещо? :icon_wink2:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 01 март 2009 - 17:32

И при мен не светеше миналата година,но смяна на датчика срещу 5-10 лева (не помня точно) реши проблема :icon_wink2:
Отговори

didandron снимка didandron 01 март 2009 - 17:38

ДО вчера нямаше проблеми.Това стана като смених изброеното по-горе.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 01 март 2009 - 17:44

Тя и при мен си работеше,но един слънчев ден не пожела да светне повече
Отговори

didandron снимка didandron 01 март 2009 - 18:07

Съмнявам се,че и е дошло времето.Направил съм нещо нередно,но незнам какво :icon_evil2: .Благодаря все пак. :unsure: Някой друг? :icon_wink2:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 01 март 2009 - 18:13

провери дали си свързал кабела,може да си го прекъснал някъде.Направи проверка с лампа директно на куплунга и дай на контакт,трябва да светне лампата на маслото и външната лампа.Ако светне външната значи има ток до нея,би трябвало да светне и лампата за маслото-тогава нов датчик,ако ли пък не трябва да проверяваш последователно по трасето.Може да ти е изгорял бушон.Ако не разбираш от тоци по добре не се мъчи иди на сервиз и им кажи какво си правил.Успех
Отговори

didandron снимка didandron 01 март 2009 - 18:18

Утре по светло ще пробвам.Благодаря
Отговори

didandron снимка didandron 02 март 2009 - 18:54

И така .Проблема е решен.Проверих с лампа по описания от Росен Попов начин/благодаря за което/дали отива ток до датчика и установих,че ток има.Свалих датчика,зачистих го външно,че може да не дава маса,с малка отвертка зачистих крачето отвътре,сложих всичко на място и това беше.Лампата светна.Успех на всички.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg