Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

раздвижени ролки/колела

peponio снимка peponio 14 ноември 2005 - 20:22

не открих никакво задоволително инфо относно раздвижените ролки... всъщност какво точно представляват?какъв точно е ефекта там? как се прави? плюсове-минуси и всякакво инфо относно темата :D
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 14 ноември 2005 - 21:31

peponio, на Nov 14 2005, 09:22 PM, каза:

не открих никакво задоволително инфо относно раздвижените ролки... всъщност какво точно представляват?какъв точно е ефекта там? как се прави? плюсове-минуси и всякакво инфо относно темата :D
<{POST_SNAPBACK}>


Ами ммного просто ангрнажното колело е на две части хванати с N на брой болта една за друга според производителя или "майстора" и можеш да си местиш разпределитвлния вал накадето си искаш не си ограничен в зацепването има смисъл за финна настройка на колата когато си смениш валоете с други това е като цяло нека другите да допълват
Отговори

Иван Шопов снимка Иван Шопов 15 ноември 2005 - 10:01

Manta2005, на Nov 14 2005, 09:31 PM, каза:

peponio, на Nov 14 2005, 09:22 PM, каза:

не открих никакво задоволително инфо относно раздвижените ролки... всъщност какво точно представляват?какъв точно е ефекта там? как се прави? плюсове-минуси и всякакво инфо относно темата :D
<{POST_SNAPBACK}>


Ами ммного просто ангрнажното колело е на две части хванати с N на брой болта една за друга според производителя или "майстора" и можеш да си местиш разпределитвлния вал накадето си искаш не си ограничен в зацепването има смисъл за финна настройка на колата когато си смениш валоете с други това е като цяло нека другите да допълват
<{POST_SNAPBACK}>

Най-лесният вариант за раздвижено колело е ползването на това от нафтовата помпа на Кадет.С това на C20NE примерно са абсолютно идентични като размер и брой на зъбите,но е готово раздвижено.:-)
Смисъла от ползването му обаче се губи ако нямаш друг/и разпределителен/ни вал/ове.Презацепването на вала от човек,който не е наясно също не е препоръчително,защото освен до влошаване работата на двигателя може да доведе и до весела среща между бутала и клапани.:-)
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 05 декември 2005 - 15:53

Това за нафтовата помпа е много интересно за кой мотор точно става въпрос 1.7Д?
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 05 декември 2005 - 21:26

peponio, на Nov 14 2005, 09:22 PM, каза:

не открих никакво задоволително инфо относно раздвижените ролки... всъщност какво точно представляват?какъв точно е ефекта там? как се прави? плюсове-минуси и всякакво инфо относно темата :D
<{POST_SNAPBACK}>


Ефекта е променени фази на газоразпределението,използва се за повишаване на мощноста,виждал съм единствено на 16 клапанови двг
Отговори

Владо снимка Владо 05 декември 2005 - 21:36

а къв е проблема да се сложи и на 8 клапанка ? Според мен там е даже задължително
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 05 декември 2005 - 21:57

LET's fly, на Dec 5 2005, 10:36 PM, каза:

а къв е проблема да се сложи и на 8 клапанка ? Според мен там е даже задължително
<{POST_SNAPBACK}>


Чак задължително,не бих го нарекъл така.Според мен опираме до финансова гледна точка,при 16 клапана са нужни да се изработят 2 вала с променени фази на газоразпределение,от тука разходите стават двоини.Има и още един момент,очакваната мощност е много по голяма при повечето клапани,в сравнение с 1 разпределителен вал,от тука следва и логиката защо се слагат на двувалки.
Отговори

Владо снимка Владо 05 декември 2005 - 22:41

maistorabg, на Dec 5 2005, 10:57 PM, каза:

Чак задължително,не бих го нарекъл така.Според мен опираме до финансова гледна точка,при 16 клапана са нужни да се изработят 2 вала с променени фази на газоразпределение,от тука разходите стават двоини.Има и още един момент,очакваната мощност е много по голяма при повечето клапани,в сравнение с 1 разпределителен вал,от тука следва и логиката защо се слагат на двувалки.

<{POST_SNAPBACK}>



чакай малко сега , нещо се обърка твойта теза :

Цитат

Според мен опираме до финансова гледна точка
- за това въобще не става дума ;)


Цитат

Има и още един момент,очакваната мощност е много по голяма при повечето клапани
- това е ясно , защо да го коментираме ??


Цитат

от тука следва и логиката защо се слагат на двувалки.
- няма никаква логика!!!!

малко уточнение - на коли с един вал при слагане на тунинг такъв без раздвижено ангр. колело ефекта е минимален ! И това е доказано отдавна , да не кажа , че имам в гаража си едно доказателство ;) . С негова помощ корекциите в предварението на вала докарват 8-10кс без проблеми.

Въобще не виждам връзката с финасовата страна на въпроса , а и сравнението между 8 и 16 клапана е излишно в този ОБЩ случай , за който става дума в темата.
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 05 декември 2005 - 23:21

Тука пак някакъв супер странен спор дето нищо не разбирам за мощноста на едновалки двувалки ефект и пари .... заболе ме главата :). Та за тази ролка от дизела не можах да разбера може ли да влезе в кутията на ремъка или твябва да стой после отворен?
Отговори

Владо снимка Владо 05 декември 2005 - 23:31

най-добре си го отрежи по средата , да виждаш горната част и да си следиш ремъка
Отговори

espero2000 снимка espero2000 11 януари 2006 - 23:32

колко градуса е оптимално предварението за ц20лз с раздвижен вал и как влиае на разхода има ли значение че се кара и на газ
мерси
Отговори

corsa_koshmar снимка corsa_koshmar 06 март 2013 - 03:20

Ами ако си с 8 клапана ц20не и си с вал от 1.8Е какво ли ще стане ако го донапънеш с предварение чрез раздвижна запчатка?
Мнението беше редактирано от corsa_koshmar: 06 март 2013 - 03:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg