Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

ABS

Асен Д. Байрактаров снимка Асен Д. Байрактаров 16 септември 2011 - 15:30

Здравейте колеги,лампата на ABS-а не свети при палене на колата,но някой път като навия волана на място на ляво докрай,започва да свети постояно,случвало ми се е и по време на движение по черен път като подскочи на камъче пак да светне и да не гасне докато не изключа двигателя,можели да е прекъснат кабел или е от датчика.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 16 септември 2011 - 15:35

При задействане на ABS авария - лампата наистина не гасне до загасяне на колата. Както описваш проблема е възможно да е кабел , въпреки че кабелите са изключително надеждни и обикновено е нещо друго. Направи диагностика и поне установи от кое колело е проблема. огледай го за повреден кабел и за повреди по самия датчик.
Отговори

Асен Д. Байрактаров снимка Асен Д. Байрактаров 16 септември 2011 - 15:50

Ходих на диагностика но там ми казаха че проблема е в предна лява главина и нищо повече,а и ме одруса 25 лв.
Отговори

dionisi снимка dionisi 16 септември 2011 - 16:04

А километража работи ли? Защото при Вектра Б от предно ляво колело взима сигнал за километража.

Провери дали е датчик, откачи буксата за датчика и измери съпротивлението към датчика на колелото по спомен трябваше да е между 800-1200 ома. Ако датчика е ок е или буксата или самия АБС е се гаври нещо.

При вектра Б има този проблем с АБС-а и се лекува, за Астра незнам :25:

Поздрави.
Отговори

paco0625 снимка paco0625 10 декември 2011 - 21:59

 dionisi, на 16 септември 2011 - 16:04, каза:

А километража работи ли? Защото при Вектра Б от предно ляво колело взима сигнал за километража.

Провери дали е датчик, откачи буксата за датчика и измери съпротивлението към датчика на колелото по спомен трябваше да е между 800-1200 ома. Ако датчика е ок е или буксата или самия АБС е се гаври нещо.

При вектра Б има този проблем с АБС-а и се лекува, за Астра незнам :25:

Поздрави.

колега имах същия проблем единствено трябва да си вземеш нов датчик.по добре от морга,защото има китайски,които струват 60лв. и издаржат около 2-3месеца
Отговори

Асен Д. Байрактаров снимка Асен Д. Байрактаров 14 декември 2011 - 10:25

Здравейте всички: Ходих в магазина за авточасти и там ми казаха че предлагат датчици за ABS по 90 лв. бройката,но да ли се сменя само датчика или цяла лагер-главина. Ако някой е сменял само датчик моля да пише.
Отговори

rosenrh снимка rosenrh 23 януари 2012 - 11:38

Здрасти незнам дили си решил проблема, но щом казваш че когато запалиш колата не свети може би е кабела или буксата не контактува при мен светеше постоянно и километража работеше когато си поиска за това се наложи да сменя главина защото датчита е капселован в главината, но мисля че при теб се кабел.
Отговори

Гостopel_fan_90_* 23 януари 2012 - 19:17

Смени си човека дето ти прави диагностика... Със сигурност проблема е електронен и с компютър трябва да го хване !
Отговори

Асен Д. Байрактаров снимка Асен Д. Байрактаров 26 януари 2012 - 09:41

Здравейте Всички,не съм рещил още проблема с АBS-а,разбрах чи трябва да се сменя цяла лагер-главина а не само датчика затова Ви моля ако някой знае къде продават по евтини моля да Ми пише.
Отговори

rendeto снимка rendeto 29 януари 2012 - 12:28

Здравейте от моят скромен опит с една астра Г,астра H и една зафира B проблемът беше кабела.Сменял съм и главина на Г -то,но преди да заподозра кабела.За най-сигурно вземаш от другата страна кабела слагаш и гледаш с компа ако е ок знаеш че е кабел и не си харчил пари излишно.Само за протокола на кабела се беше прекъснала едната жичка на 3-4 см. от буксата от страната на главината.Става и да се ремонтира,но трябва да се намери хубав кабел силиконов да се сложи фиксатора от старият кабел да се спази дължината,да се обездвижат местата на спойките и да се внимава с правилното подвеждане на кабела около макферсона за да не го протрие джантата.Всичко това не е много препоръчително да го правите по-добре си вземете нов кабел,а не втора ръка,защото старият не се знае ляв ли е бил или десен и не се знае,колко ще изкара Поздрави и пишете за отстраняването на неизправностите
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg