Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

C20NE с глава от 1.8e

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 12 ноември 2010 - 19:24

Малко не по темата но дано съм полезен.
Един мои колега си продава Асконата на части тя е 18Е 115кс ако му трябва на не кои глави инсталация комп и тн. да ми пие на лс.
Отговори

ivan85 снимка ivan85 17 ноември 2010 - 17:48

Колеги :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: наи накрая сложиха главата и смукателиа от 1.8 -чата. Колата варви но прекъсва :biggrin: :sad-smiley-046: на 12.5 е згастена :doh: :doh: дали не са прекалили или нещто не са нацелили електрониката ???? ако някои си има на идея какво може да е да пише
Отговори

Punisher снимка Punisher 17 ноември 2010 - 18:53

Делкото да не би да не е настроено добре?
Отговори

speedo снимка speedo 17 ноември 2010 - 19:14

20NE няма делко а един прост дистрибутор. Колега на газ или бензин караш? Чека свети ли? Ама пусни тема в друг раздел.
Мнението беше редактирано от speedo: 17 ноември 2010 - 19:16
Отговори

ivan85 снимка ivan85 17 ноември 2010 - 19:43

Така преди малко си влизам . Тамън го оправихме ве4е е ок не прекъсва но има друг проблем. Ходих да я замервам с коли с които вървях на равно и сега пак е так. мисля 4е електрониката куца ли нз.Тръгва да варви мнн за малко и то то4но преди прекъсвача.Нз. мислех че ще варви доста пове4е :(
Отговори

Punisher снимка Punisher 17 ноември 2010 - 20:16

 speedo, на 17 Nov 2010, 19:14, каза:

20NE няма делко а един прост дистрибутор. Колега на газ или бензин караш? Чека свети ли? Ама пусни тема в друг раздел.

20NE няма но той е с глава и вал на 18Е а там има делко! И все пак колега, аз съм с 20NE дали не знам че няма делко :biggrin:
Мнението беше редактирано от Punisher: 17 ноември 2010 - 20:19
Отговори

speedo снимка speedo 17 ноември 2010 - 20:28

Мисълта ми е, че при преправянето за вала на 18е, дори палеца да мръдне малко в капачката това изобщо няма да повляе на аванса.
Това ако се ползва дистрибутора от 20NE

ПП
Сори колега! :biggrin:
Мнението беше редактирано от speedo: 17 ноември 2010 - 20:30
Отговори

ivan85 снимка ivan85 18 ноември 2010 - 21:42

Ми то трябва да се махне делкото и да се сложи дистрибутора от НЕ то :( което е доста трудно :(
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 ноември 2010 - 23:53

Че каквото му е трудното, само трябва да са разпробие вала и да му се нареже резба за да се захване с палеца! :biggrin:
Отговори

ivan85 снимка ivan85 19 ноември 2010 - 17:37

Да колега но как да го измеря то4но каде трябва да се пробие :biggrin:
Отговори

sve_savov снимка sve_savov 19 ноември 2010 - 20:44

 ivan85, на 19 Nov 2010, 17:37, каза:

Да колега но как да го измеря то4но каде трябва да се пробие :biggrin:

Най-добре е разпробиването на вала да стане на така наречената - координата ! Там няма проба-грешка, а всичко е ок ! :sad-smiley-046:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 19 ноември 2010 - 21:33

 ivan85, на 19 Nov 2010, 17:37, каза:

Да колега но как да го измеря то4но каде трябва да се пробие :biggrin:

Ами лично аз си изработих дорник от тарелката ли как да го нарека която е под палеца на C20NEто,когато си е на вала дупката която е на него се отпечатва,въпросното място го разпробих,сложих я на вала и се фиксира с едно свредло в дупката след което се разпробива вала по дупките за палеца на "тарелката". Ако си малко технически грамотен и огледаш чаркалаците ще ти стане ясно за какво говоря! :sad-smiley-046:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 20 ноември 2010 - 00:07
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 19 ноември 2010 - 21:54

С прецизна изработка на гореспоменатите процедури,стокови ХЕ/дори и без катализатор/,ще ти гледат задния номер но няма да разчитат цифрите,ще са твърде далеко........

Най-важно е прецизната работа.......

П.п. C20NE може и още :biggrin:
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 20 ноември 2010 - 00:37

C20NE e страхотен мотор,но чак пък да бие стокови C20XE-та с толкова много е просто абсурт :helpsmilie: :biggrin: .Тоя чугун в последно време много бърз го направихте нещо.
Колега GSM_BOSS, Ти с тоя двигател чудо на инженерната мисъл Ecotec,на който братята шваби незнайно защо му викат Еco-Dreck,като Dreck се превежда :helpsmilie: ,да точно така "повърня", може и да те отсвири едно бутано C20NE ,но аз 99% нямам такъв проблем,защото си карам бавното ХЕ с резнатия катализатор :sad-smiley-046:
Мнението беше редактирано от vanko_xe: 20 ноември 2010 - 01:08
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 20 ноември 2010 - 19:06

 vanko_xe, на 20 Nov 2010, 0:37, каза:

C20NE e страхотен мотор,но чак пък да бие стокови C20XE-та с толкова много е просто абсурт :mhihi: :icon_wink2: .Тоя чугун в последно време много бърз го направихте нещо.
Колега GSM_BOSS, Ти с тоя двигател чудо на инженерната мисъл Ecotec,на който братята шваби незнайно защо му викат Еco-Dreck,като Dreck се превежда :mhihi: ,да точно така "повърня", може и да те отсвири едно бутано C20NE ,но аз 99% нямам такъв проблем,защото си карам бавното ХЕ с резнатия катализатор :icon_wink2:



Колега,доста време отделих на едно C20NE и да ти кажа наясно съм какво пиша и не само аз ;) Доста ХЕ бяха резнати не само откъм катализатор ;)

Ако колегата има конкретни въпроси относно проекта да ми драсне на скайпа,ще му помогна,че скоро темата му ще е в канала заради ХЕ фенове :unsure:

П.п. до колегата с бавното ХЕ....... освен катализатора,резни Калибрата от вратите назад/с цел олекотяване/ и се нареждай до отровнозелената "повърня" от аватара ми :mhihi:
Мнението беше редактирано от GSM_BOSS: 20 ноември 2010 - 19:09
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 21 ноември 2010 - 19:26

 GSM_BOSS, на 20 Nov 2010, 19:06, каза:

Колега,доста време отделих на едно C20NE и да ти кажа наясно съм какво пиша и не само аз ;) Доста ХЕ бяха резнати не само откъм катализатор ;)

Ако колегата има конкретни въпроси относно проекта да ми драсне на скайпа,ще му помогна,че скоро темата му ще е в канала заради ХЕ фенове :icon_wink2:

П.п. до колегата с бавното ХЕ....... освен катализатора,резни Калибрата от вратите назад/с цел олекотяване/ и се нареждай до отровнозелената "повърня" от аватара ми :unsure:

Няма проблем да замерим,ама си ми много далеч,на 400 км.А специално за дръпка с един Ecotec,няма да имам нужда от олекотяване. :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от vanko_xe: 21 ноември 2010 - 19:29
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 21 ноември 2010 - 19:53

 vanko_xe, на 21 Nov 2010, 19:26, каза:

Няма проблем да замерим,ама си ми много далеч,на 400 км.А специално за дръпка с един Ecotec,няма да имам нужда от олекотяване. :icon_wink2:

Пич не знам колко върви твоята кола но недей с тия рога че има ХЕVове които не се дават на ХЕ.
А де да спрем да цапаме темата с изказвания колко вървяло това ХЕ става на въпрос за НЕ.
Отговори

Kondo снимка Kondo 21 ноември 2010 - 20:58

Следя с интерес,но досега така и не разбрах ефекта от главата с вала -според автора няма ефект,но явно още не си е направил запалването.
А иначе много баран мотор който има славата на слабичък сток може да стане иорУд - справка москвича битурбо на един финландец 700 коня. Така,че принципно сичко може въпроса е кой го прави и колко кеш е вкарал.
Отговори

ivan85 снимка ivan85 21 ноември 2010 - 21:17

Ми да и аз си мисля 4е като се докара до краи ще има ефект колега :) но сега съм я позакучил малко. Строши ми се маслената помпа и съм дал да се сменя с нова :icon_wink2: която не е мн евтина :icon_wink2: Това ще ме забави малко но мисля да докарам проекта до крй. Имам да пробия 1 вал и да му сложа палеца с стария дистрибутор и най накрая да ми направят електрониката.След това ще тествам и ще кажа как е :)
Отговори

ivan85 снимка ivan85 21 ноември 2010 - 21:24

Да колега но има малка спънка в проекта. Строших маслената помпа :icon_wink2: :icon_wink2: и това ще ме забави малко. Но мисля да докарам НЕ то до крй. Остана да се пробие вала и да се сложи стария дистрибутор с капачката след което да ми направят електрониката защото не е бутана изобщо.Надявам се след това вече да има резултат . Ще я замеря пак и ще пиша :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg