Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Пукнато предно стъкло

s7ifl3r снимка s7ifl3r 13 ноември 2009 - 15:38

Едно камъче ми пукна предното стъкло...дочух, че могли да се лепят докато пукнатината е все още малка и се надявах ако някой колега ме насочи къде в София може да се извърши тая процедура и ако има представа горе долу цена..
Благодаря предварително!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 13 ноември 2009 - 15:46

Имам един телефон, нямам представа дали е актуален -0888 873 127. Доколкото си спомням трябва да го видят колко е, за да ти кажат цена. Аз имам една шупла, но все не стигам да я оправя. Може да споделиш после, ако го оправиш. Успех!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 13 ноември 2009 - 15:55

Благодарности на колегата vaskata.v......даде веднага телефон пича...Свързах се с хората и се разбрахме за ден и час и остава да видим как е положението и дали ще се оправи!
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 13 ноември 2009 - 15:55
Отговори

froluti снимка froluti 13 ноември 2009 - 15:56

Колега,
преди време имаше един сервиз на сточна гара зад бензиностанцията н Лукойл. Незнам сега каква е ситуацията там. Освен това преди време ми дадоха тези координати на човек занимаващ се с тази дейност: 02/9631044 и 0898 586 363, мисля че се намираше някъде около студентски град. Тогава не се възползвах от услугите му, но отзивите за него бяха добри. А ако ти се занимава има още един вариант:
http://www.loctite.bg/bgb/content_data/965...X_catalogue.pdf

Успех :3:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 13 ноември 2009 - 18:32

Точно на тоя зад Сточна гара ще ходя... :3:
Отговори

Димитър Петков снимка Димитър Петков 13 ноември 2009 - 18:40

Никъде не писа, колко точно ти е пукнатината. До ся не съм лепил джам, ама доколкото знам се впръсква някакво лепило в стъклото и то задържа, но това важи само за т.нар. "мустачета" ако ме разбираш. Ако вече е тръгнало нагоре или надолу няма спасение. На мен като ми се скучи такова нещо преди няколко месеца неможах да се размина само с лепене, а със смяна на цялото стъкло. Ако можеш постни някоя снимка, защото сигурно на доста хора ще им е интересно, колко е така да се каже допустимото напукване за тая операция. Успех все пак и дано да ти се размине по-леката :3:
Отговори

savski снимка savski 13 ноември 2009 - 18:52

Аз не мога да те насоча, но един съвет - оправи го възможно най-бързо, защото на мен не ми дадоха годишен технически преглед и като ме спряха за проверка, искаха да ми спират колата от движение. Заяждат се много за това
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 13 ноември 2009 - 19:31

Абе днеска сутринта едно камъче се одари бая здраво и за сега е само "люспа"...надявам се да го спасиме, че не ми се занимава да го меня....
Отговори

savski снимка savski 13 ноември 2009 - 19:34

Има и малко по-кофти сценарии - лятото сменях дясната чистачка на колата на баща ми. Точно я махнах и изтървах самото рамо върху стъклото. Стана малка пукнатинка, която на другия ден беше по цялата ширина на стъклото....
Дано не стане така с теб :(
Отговори

bkm снимка bkm 13 ноември 2009 - 20:10

Един мой приятел караше с пукнатина около 10-тина сантиметра и катаджийте искаха да го спират от движение.. така ,че прави си сметките
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 ноември 2009 - 20:39

 s7ifl3r, на 13 Nov 2009, 19:31, каза:



Ако е люспа, разбира се не огромна ще ти я оправят и дори не си личи изобщо след това. Лично съм го изпробвал на една кола. Процедурата е доста странна и интересна.
Ако има пукнатина вече, оправия няма.
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 17 ноември 2009 - 11:44

За да не пускам нова тема ще ползвам на колегата. Стъклото на вратата има дълбока драскотина около 4 -5 сантиметра. Как мога да я залича ? Нещо като шлайфане с някаква паста или нещо друго.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 17 ноември 2009 - 12:30

Аз ще помоля Стифлър да качи снимка преди и след интервенцията, тъй като и аз имам шупла от камъче, която все отлагам да оправя, а е пред шофьора и дразни.
Отговори

myzrael снимка myzrael 17 ноември 2009 - 18:02

колега и аз имах люспа на 1 година и отгоре седя пред мен и накрая се реших да я правим :) диаметър някъде приблизително 1см.човека я почисти и с няква машинка я запълни ли кво беше.Сега стои само 1 малка точка-каза че не можел да я махне другото съвсем леко личи къде са я правили.Взе ми 10 лева за процедурата в Пловдив.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 ноември 2009 - 17:31

 froluti, на 13 Nov 2009, 15:56, каза:

02/9631044 и 0898 586 363


Много точен човек. Работи много съвестно и резултатите са впечатляващи. Днес на едно БМВ правихме предното стъкло, заради една шупла от камъче. Взе 70 лв и около 1 час работа.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 25 ноември 2009 - 09:26

Така...след час време отивам да сменям стъклото...Въпроса ми е следния - каква аджеба е разликата м/у европейското и китайското стъкло...???
Отговори

ceko45 снимка ceko45 25 ноември 2009 - 09:37

Ами мисля в цената е разликата. Във фирмата в която работя има няколко буса, които са сменявали стъкла в Кобра. Едните са с европейски и бяха по 220 лв., а другите са с китайски на цена 180 лв. Шофьорите не са се оплакали от различна видимост през различните стъкла, пък де да знам. Може да има разлика в дълготрайността на едните спрямо другите, незнам. Все си мисля, че най-добрите стъкла са си оригиналните, ама те пък са много скъпи. И те така.
Отговори

lithos снимка lithos 25 ноември 2009 - 10:49

Аз имам поне 4-5 пукнати, люспи, точки... Така са откакто съм взел колата (преди 2г и половина). Досега не са ми правили проблем, а и те не са мръднали (чука на дърво) на прегледа смотават нещо за някой лев отгоре, но общо взето е това... Като гледам цените за правене май така и ще си карам... Поздрави и колега сподели и ти цена ако го оправиш.

Добавка: всички са макс по сантиметър...
Мнението беше редактирано от lithos: 25 ноември 2009 - 10:51
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 ноември 2009 - 10:54

 ceko45, на 25 Nov 2009, 9:37, каза:

Ами мисля в цената е разликата.


Нищо такова :mhihi: Не е само в цената, а и в изработката и материала. От оригинала по-добро няма! Другите са криви, не пасват добре, при темп. разлики се пукат.....

 lithos, на 25 Nov 2009, 10:49, каза:

Досега не са ми правили проблем, а и те не са мръднали (чука на дърво)


По-добре дай някой лев да ти го оправят, за да не береш ядове. При темп. разлики имаш голям шанс да останеш без стъкло! Пък и мисля, че твоята безопасност няма цена!
Отговори

SOLEX снимка SOLEX 25 ноември 2009 - 10:57

Оригилното стъкло е на 3 пласта и като се счупи не става на парчета а сой като паяжина и няма опасност да ти одреже главата ако стане по време на движение :mhihi: А от тия китайските боклуци хич не слагай,казвам ти го от личен опит.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg