Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Tigra A

Tigra A - как се сваля кората на вратите

SashoP снимка SashoP 19 септември 2012 - 12:58

Здравейте, трудно ли се сваля кората на вратата на тигра, има ли някакви особености (нещо, което мога да счупя) и ако е счупен водач - лесно ли се сменя. Откъде мога да си купя ремонтен комплект.
Вероятно ще се доверя на сервиз, но все пак да попитам -ако е елементарно да си го направя сам.
П.П. Проблема е в това, че стъклото слиза на 10 см. от долната точка и дотам. Нагоре се вдига нормално.
Отговори

the_tiger снимка the_tiger 19 септември 2012 - 14:29

Здравей колега!Аз имам същия проблем от дясната страна...немога да и кажа от какво е,защото не съм се интересувал..Относно свалянето на кората,то е много просто...Почваш с пластмасата за страничните огледала (държи се на две щипки)
1.Издърпваш дръжката към теб (лесно излиза)
2.С малка отвертка вадиш щипките (действай смело)
3.С кръстата отвертка отвиваш болта който е в долния край на вътрешната дръжка на вртата Публикувано изображение
4.Пак с малката отвертка вадиш пластамасата (и там действай смело,няма какво да счупиш!) Публикувано изображение
5.Отново с малката отвертка вадиш копчетата за прозорците (като този път внимаваш за да не нараниш пластмасата!)
Слет като ги извадиш ги буташ през дупките за да влязат зад кората! (заварти ги надълго за да минат през дупките)
Публикувано изображение
6.Заключваш вратата и вадиш лайсната (пак с отвертка :rofl: ) Като внимавай скобите на лайсната да останат на вратата !
Публикувано изображение
7.Слаед като си извадил тази пластмаса : Публикувано изображение под нея ще видиш още два болта (мисля че са кръстати),отвиваш ги...вадиш и буксата на пищялката ! Тук вече нямам снимка :sad:
8.Така,вече по деликатното мина :icon_wink2: ... От долната страна на кората имаш 3 или 4 кръстати болта...то си личи каде са (тапицерията е вдлъбната),може и да не се виждат защото самия плат е застанал над тях !!
9.Сега вече зимаш малко по-дълга ответка и бъркаш с нея между кората и тапицарията (като внимаваш за боята) за да откачиш щипките (лесно излизат)
10.мисля че е това ... кората е в твойте ръце :kinggrin:
След като я свалиш и качиш няколко пъти ще ти стане като детска игра :mhihi:
Успех !!! :bishop:
Мнението беше редактирано от Жоро: 30 април 2014 - 13:53
Причина за редактиране:: Цитат на предходното мнение е излишен!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg