Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Tigra A

теч в купето

Zdravko Mihailov снимка Zdravko Mihailov 28 февруари 2014 - 17:39

Здрвейте. Темата е обсъждана вече преди години но няма решение на проблема.След автомивка или дъжд под задните седалки и пода на тиграта ми се мокрят.Моля помогнете ми с вашия опит и компетентност.
Отговори

_shady снимка _shady 02 март 2014 - 21:37

Запушени отводи за оттичане на водата от каналите под задния капак. Вдигаш задния капак и погледни дали са ти изчистени отворите за отцеждане на вода. Най-вероятно са, но щом чак мокриш стелките в задните крака проблема си е сериозен. По принцип на тези отвори има малки пластмасови цедки, които на много от автомобилите липсват или са счупени. Под тези цедки вървят канли, за отточване на водата, която излиза пред задните гуми от вътрешната страна на купето откъм праговете./сложничко е за обяснение/. Често се случва тези канали да са прецакани, ако е нямало цедки и с времето са се напълни с листа, кал и други боклуци. Друг кофти момент е ако колата е била удряна във въпросните области и каналите за оттичане на вода за деформирани или изцяло запушени.
Мнението беше редактирано от _shady: 02 март 2014 - 21:38
Отговори

Zdravko Mihailov снимка Zdravko Mihailov 05 март 2014 - 13:00

Благодаря Ви за подробното описание и отделено време,но всичко това съм го проверил и тествал.Всичко е ОК.Друг е проблема. Мисля да сваля всички интериорни кори, да я закарам на автомивка ,а аз да си тоя вътре и да чакам резултат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg