Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Tigra A

Замина предното стъкло...

SashoP снимка SashoP 08 юли 2014 - 22:00

Здравейте, по повод градушката имам пукнато предно стъкло. Има каско, но не знам кога ще платят. Каква е вашата препоръка? На мен ми препоръчаха кобра, но разбрах че работят с китайски и испански стъкла, които не са много качествени. Заслужава ли си да търся оригинално втора ръка според Вас?
Отговори

bat van снимка bat van 09 юли 2014 - 07:00

Здр.
Оригинално 10-15годишно,горяло на слънце, надраскано, начукано от камъчета и др.
Аз сменях миналото лято с ново за около 140лева.
Челно стъкло втора ръка не бих взел.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 09 юли 2014 - 08:35

Ами, както в повечето форуми, повече пишат недовлните и това някак си не е представителна извадка....
Аз сменях миналата година предно стъкло в Кобра /офиса им срещу магазин ХИТ в Младост/, като Булинс директно си ме пратиха там с протокол и не съм, се занимвал да плащам на ръка. Доста се почудих дали да не мина по експертна оценка и да се оправям сам след това, тъй като и аз имах много негативни мнениея от форумите. В крайна сметка останах доволен от услугите в гореспоменатия сервиз.

ПО спомен, предлагаха китайско и "европейско" стъкло за Омегата. Второто, след проучване разбрах, че е правено в Турция. В крайна сметка мойто каско на 5000 лимит покриваше само китайското и треееше да доплатя ако искам "по-качественото" турско. Не че беше проблема, ма преди ментета бяха предимно турски, са са китайски - мисля че е все една топлата бира.... Та взех си китайското и до са нямам никви грижи/оплаквания нито от монтажа нито от самото стъкло.... Мисля че беше към 180 кинта за омегата....

п.с. мой приятел тогава купува оригинално испанско стъкло за свойта Ибиса 2003 година - 500 кинтъ?! Няма такъв як диоптер ви казвам и такива трудности при рекламацията..... едва му го смениха, като и второто не е чак толко перфектно. Май има доза късмет в таа работа.... Успех!!!
Отговори

SashoP снимка SashoP 09 юли 2014 - 10:23

Отивам при застрахователите и каквото кажат. Аз без това Тиграта вече съм я прежалил.
Отговори

SashoP снимка SashoP 14 август 2014 - 10:04

Да питам тъй като още не съм сменил стъкото - днес ходих до Мустанг, но имаха само едно стъкло с две драскотини с дължина 10-15 см в лявата част на стъклото, малко под средата и с люспа в горния десен ъгъл с размер около 2 см. Предлагаха да го сложат на по-ниска цена, но малко ме притеснява, че ще сменя едно счупено стъкло с друго счупено. В Кобра не си вдигат телефоните и още не съм ходил до техен сервиз да видя как е положението там. Общо взето китайско стъкло с монтажа е 150 лв. Това надраното ми го предлагат доста под тази цена, но не знам. Не че цялата кола вече не прилича на вафла, но някак си не ми се ще.
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 август 2014 - 10:21

 SashoP, на 14 август 2014 - 10:04, каза:

...но малко ме притеснява, че ще сменя едно счупено стъкло с друго счупено...


В такъв случай по-добре си сложи 2ра ръка, ако въобще намериш. Поне ще е по-евтино. В Кобра в момента не знам дали да ходиш, претъпкани са с работа и обявяват едни цени...
Бояджията ми ходи до тях и за европейско задно стъкло на Астра Х искаха 630лв. За справка без да си слагам отстъпката отигинално GM в Дженеръс ауто е 599, от тази цена можех да сваля 20-25%. В крайна сметка купихме оригинално GM за под 400лв...
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 14 август 2014 - 10:39

 Жоро, на 14 август 2014 - 10:21, каза:

и за европейско задно стъкло на Астра Х искаха 630лв....


А бе тфа сериозно ли?
Нали не е анти реклама?

Щото аз им звънях преди 2 седмици за задно стъкло на Фият Мареа комби, подчертавам - в офиса в Младост срещу ХИТ. Цена 110 кинта за китайче с 12 лева за лепила и включен труд. За европейско със зелен мат искаха 160 и почти 200 за европейско соларно... Този Петък им звънях, в офиса в Силистра обаче, и китайчето в понеделник беше вече в Силистра, монтирано до обяд за същата цифра.
Нямал съм проблеми при звъненето, държа да отбележа - бяха си любезни и в двата офиса. Освен това онзи ден минах покрай ХИТ - отвън имаше 2 коли към 5 след обяд, Вътре кво е дереждето е друга бира....
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 август 2014 - 12:39

 Vankissa, на 14 август 2014 - 10:39, каза:

А бе тфа сериозно ли?
Нали не е анти реклама?


Това съвсем сериозно. Даже от ЗК ми казаха отиваш в Кобра и го сменяш, ние знаем цените. Но понеже не искам доверен сервиз, а съм по фактури. За всичко се дава проформа и те я удобряват/отказват. Е в случая ми отказаха. Аз преждевременно бях решил да ги питам, колко удобряват и да си го купя от Дженеръс. Но майстора ми го намери по-евтино, а пак си е GM и го отвлякохме...

Иначе Кобра като цяло са странна фирма. Миналата година сменях на Вектрата предно стъкло и бях с възлагателно писмо. Звъня седмица по-рано казвам си болката и искам да ми запишат час за събота. Те ми казват, записан сте за събота. Аз питам, ама кога, за колко часа и тя ми вика събота...
Накрая се оказа, че нямали часове, понеже хората закъснявали, а имали ден. Знаят колко коли могат да обработят за ден и ги записват. От там кой когато иде. Малко като опашките за олио през 90те, колкото по-рано отидеш, толкова по-голям шанса да имаш олио...

И последната случка. На следващия ден след градушката, отивам в офиса на К.Величков, да питам въобще дали имат стъкло. Имаше списък с 600-700човека. В който се записваш. Викат по 10човека и 8 от тях ги пускат да си ходят, защото нямамт стъкло за тях. Викат нови и така трябваше да чакам 1-2дни, защото ако си изпуснеш реда, не се признава, за да разбера дали и какво стъкло имат и евентуално да ми го монтират....
Отговори

SashoP снимка SashoP 14 август 2014 - 13:29

Доста сложно. И ми искат 80 лв. с монтажа за това надраното с люспа огоре. Уж било качествено иначе, не разбрах какво производство е. Мустанг казаха, че китайски ще имат в средата на Септември, така че мога да почакам до тогава. Ама тия китайските - дали са добри? Кобра изобщо не ми вдигат никакви телефони. Май да взема да търся втора употреба ми се струва най-разумно. Какво като е на 15 години - то и сегашното ми е на повече.
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 август 2014 - 13:41

Със сигурност стъклото няма стареене. т.е. ако го намериш без деруги и камъчета няма да имаш проблем. Нищо не ти пречи да идеш до Кобра на КРАКА и да ги питаш, може за твоята да имат по-добро предложение. Има колеги които купуваха европейски стъкла от http://www.avto.bim.bg/ с доставка 2дни, или нещо такова, после трябва да видиш само кой да ти го монтира...

Ако ще вземаш 2ра ръка, не го плащай/капарирай преди да го свалят. Много често ги чупят и после се дърпат...
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 14 август 2014 - 17:08

SashoP, точно ще смениш едно спукано с друго такова. Люспата се води спукване и няма да ти го признаят ако в последствие се повреди на друго място и се опиташ да го заведеш щета. Нали трябва да покажеш, че си сменис спуканото? Новото почти винаги си е ново, било то и турско или китайско. Слагай ново. Или ако наистина търсиш втора ръка трябва да е чисто. Стъклото не старее но пластмасата в триплекса - да, макар и да не е от голямо значение. Привет, Жоро.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 август 2014 - 17:29

От кофти стъкло може да си увредите зрението. Ако не сте сигурни какво китайско или турско менте си купувате, по-добре 2 ръка, но оригинално и здраво разбира се.
Отговори

SashoP снимка SashoP 14 август 2014 - 21:36

 4ebura6ka, на 14 август 2014 - 17:08, каза:

SashoP, точно ще смениш едно спукано с друго такова. Люспата се води спукване и няма да ти го признаят ако в последствие се повреди на друго място и се опиташ да го заведеш щета. Нали трябва да покажеш, че си сменис спуканото? Новото почти винаги си е ново, било то и турско или китайско. Слагай ново. Или ако наистина търсиш втора ръка трябва да е чисто. Стъклото не старее но пластмасата в триплекса - да, макар и да не е от голямо значение. Привет, Жоро.


Какво ще рече "чисто" - в смисъл да е прозрачно ли? Има двама колеги, които продават предно стъкло, за съжаление не са от София, но ще измисля нещо. Твърдо съм решил да е на старо. Китайското чак Септември и я го докарат - я не...
Мнението беше редактирано от SashoP: 14 август 2014 - 21:38
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 14 август 2014 - 21:42

Да няма такива люспи, без сериозни драскотини, леки следи от ситни камъчета, еи такива неща. Ясно е, че стъкло на 10+ години няма да е идеално - следи от чистаките поне ще има.
Отговори

SashoP снимка SashoP 18 септември 2014 - 20:22

Здравейте. Смених предното стъкло със старо (оригинално) такова. Има проблем обаче - тази вечер оставих колата за 2 часа и като се върнах челното стъкло беше запотено. Имам съмнения за некачествен монтаж. Имам фактура, така че ще се опитам да направя рекламация.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 18 септември 2014 - 23:21

Ще идеш разбира се, нека си го огледат. Но може да е просто от това, че напоследък много валя. Може да си вкарал влага я с чадър я от дрехи. При мен след по-голям дъжд като си изтегля колана ми е влажен а съм сигурен, че не ми тече от никъде.
Къде го смени, че и на мен ми предстои тази операция. Аз мисля в Кобра, там поне съм сменял и нямам забележки. Предлагат ми китайско за ~80лв и европейско за ~150лв (не помня точно). А реших да е ново защото старото колкото и да е запазено има микродраскотини и, съдейки по моето, чистачките няма да свалят водата до "сухо". А това ми е важно.
А до колко ментето ще ми уврежда зрението може да се поспори. Всички извити стъкла пречупват малко или много. Пък и вече нося очила.
Обелете няколко думи и за Мустанг, че ми са по-близко от Kобрата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg