Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Няколко въпроса за Astra H 1.7 CTDI

vaulter снимка vaulter 24 януари 2014 - 09:48

Здравейте,

От тази седмица съм собственик на Астра H 1.7 CTDI, 101 кс. 2006 г. Кажи речи се влюбих в колата от пръв поглед и освен това нямаше сериозни технически забележки. Имам обаче няколко притеснения,с които надявам се ще ми помогнете. На първо място струва ми се че при подаване на газ двигателят трака прекалено много, особено в по-ниските обороти (досега съм карал пасат дизел 1.9 тди 1998 г. и не беше чак толкова шумен) и не съм сигурен дали това е нормално, тракането не е много силно, но го чувам много отчетливо и ме дразни. Вторият ми въпрос е дали е нормално да се чува и едно специфично свистене по време на шофирането, което не мисля че е от турбото, тъй като го има и преди да се включи. И на последно място колата ми се струва леко мудна в началото преди турбината, и това не съм сигурен дали е напълно нормално? Благодаря ви предварително и се извинявам ако не съм уцелил правилния раздел на форума.
Отговори

stei снимка stei 24 януари 2014 - 15:54

Колега теми има доста по тези въпроси но ще ти кажа и тук. Да пошумни са тези двигатели и е нормално да чуваш това на студен мотор особено в ниските обороти. Свистенето е точно от турбото и не е проблем да го има освен ако не е много силно. Има си едно специфично свистене по принцип. А по това че в началото не ти се включва турбината май не си прав, тя поне така мисля е постоянно включена. А дали е мудна да мудна е в началото все пак е 100 коне. Ако сравняваш с VW е не е като него.
Отговори

vaulter снимка vaulter 24 януари 2014 - 18:33

Благодаря, колега. Наистина след като загрее колата тракането намалява значително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg