Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Чува се тракане при подаване на гас

M-A-N-I-A-K-A снимка M-A-N-I-A-K-A 28 декември 2007 - 23:05

Колеги весели празници :beer:

Искам да попитам за следния проблем от няколко дена .. когато натискам гаста от двигателя се чува някакво тракане и като пусна гаста спира да трака .. някаква идея.. :beer:
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 28 декември 2007 - 23:46

 M-A-N-I-A-K-A, на Dec 28 2007, 11:05 PM, каза:

Колеги весели празници :beer:

Искам да попитам за следния проблем от няколко дена .. когато натискам гаста от двигателя се чува някакво тракане и като пусна гаста спира да трака .. някаква идея.. :beer:

Да не би да ти тропа аванса?
Отговори

paconi снимка paconi 29 декември 2007 - 00:49

Чука ти аванса.Какъв ти мотора колега?Виж си центровката :beer:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 29 декември 2007 - 08:19

Бързо на майстор да чуе, че на мене ми прилича на сериозен проблем (биела или болт)
Отговори

M-A-N-I-A-K-A снимка M-A-N-I-A-K-A 29 декември 2007 - 10:53

става дума за опел кадет 1.4 хечбек и тоя номер не го прави винаги и там интересното че го прави в движение кат подавам гас на място сичко е ок..
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 29 декември 2007 - 23:55

 M-A-N-I-A-K-A, на Dec 29 2007, 10:53 AM, каза:

става дума за опел кадет 1.4 хечбек и тоя номер не го прави винаги и там интересното че го прави в движение кат подавам гас на място сичко е ок..

Най добре иди на диагнотика.Мен ме съмнява,че е аванса,но може и биелни лагери да са.На място не се чуват защото мотора не е под товар, но дано се разминеш с центровка,че иначе става лошо.
Отговори

M-A-N-I-A-K-A снимка M-A-N-I-A-K-A 05 януари 2008 - 22:24

Темата може да се делне :)
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 05 януари 2008 - 22:32

 M-A-N-I-A-K-A, на Jan 5 2008, 10:24 PM, каза:

Темата може да се делне :)


Защо да се трие?? Ти си реши проблема и вече не ти пука ами ако има и друг с такъв проблем? Няма ли да споделиш какво и имаше на колата?
Отговори

M-A-N-I-A-K-A снимка M-A-N-I-A-K-A 08 януари 2008 - 00:07

 dj_simo_boy, на Jan 5 2008, 10:32 PM, каза:

 M-A-N-I-A-K-A, на Jan 5 2008, 10:24 PM, каза:

Темата може да се делне :)


Защо да се трие?? Ти си реши проблема и вече не ти пука ами ако има и друг с такъв проблем? Няма ли да споделиш какво и имаше на колата?


Да разбирасе говорих с "майстор" и ми каза че тва било нормално аванса да ми трака защото на колата и трябвало да бъде по свободен иначе на гас няма да върви.. :o
Отговори

orlinst снимка orlinst 11 януари 2008 - 19:15

Преди 5 дни гледах една Астра 92 и при подаване на газ наистина тропаше и причукваше нещо мн гадно. Като се заслушах и открих проблема - ангренажния ремък се беше поизносил и поразтеглил и биеше в пластамасовата кутия. Сменихме ремъка и тишина. :bou:
Отговори

UNAMENABLE` снимка UNAMENABLE` 12 януари 2008 - 12:12

това си е точно аванса.. особено ако се чува при подаване на гас при ниски обороти.. моета е същата работа но на гас би трябвало да не прави такива неща. аз си правя центровката но ако дам закъснение почва да предърпва а като има предварение чука аванса... може би ако имах работещ ЕГР нямаше да е така :kuku:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg