Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смуче въздух.

fantoms снимка fantoms 30 август 2011 - 21:23

Здравейте, проблема на двигателя е, че при смяна на скоростите оборотите не падат веднага а се задържат на нивото на което са били при отпускане на педала на газта (понякога даже се качват малко нагоре) и едва след секунда започват да падат бавно. Същото се забелязва и когато отнема газта на скорост - колата започва да забавя ход след около секунда - две. Според мен една от причините е, че смуче въздух от някъде и направих тест - запуших въздуховода веднага след въздушния филтър, за да проверя дали колата ще угасне. Е не угасна. Започнах да проверявам от къде идва този въздух и най-накрая установих, че идва от един маркуч, който идва от капака на главата и влиза преди дросела.
Става въпрос за маркуча свързан тук: (снимката не е на моята кола)
Публикувано изображение

Въпроса ми е дали това, че смуче толкова въздух от там е нормално или не?
Ако е нормално къде да търся проблема с форсирането?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 30 август 2011 - 21:51

Не ръчкаи колата,така си е.
Отговори

fantoms снимка fantoms 31 август 2011 - 07:44

А някаква идея за оборотите?
И проблем ли ще е да запуша този маркуч само за проба и да мина към 100-200 км?
Мнението беше редактирано от fantoms: 31 август 2011 - 07:56
Отговори

DiGital снимка DiGital 01 септември 2011 - 21:21

Виж капачката за маслото! Тази тръба е за картерни газове. Ако смуче от там значи е от капачката за маслото.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 03 септември 2011 - 23:11

Абе колеги не се заблуждавайте. Няма как да смуче въздух от маркуч\дупка преди дросела и това да оказва влиание на оборотите. Ако има проблем със смукане ще е след дросела. Това първо и второ този двигател си е така и може леко да се пооправи положението с почистване на дросела и моторчето за празния ход,има ефект, описано е някъде по темите как става точно, и внимателно че е доста финно и като се откъсне е филм ....
Отговори

Гостvilizar85_* 06 септември 2011 - 22:21

Здравейте за това където смуче въздух и аз го имам този проблем на мен ми казаха че е от филтъра е смених го даже бях с ръчна помпа,която като стана сутрин колата запали един път разтресе и до там неще да запали трябва да помпам за да запали.Ходих до сервиза на Опел и от там ми казаха, да сменя някакъв маркуч които влиза в мотора заедно с три накрайника и ми взеха 118 лв за тях е и него смених и нищо не става пак не иска да запали.Днес съм я мъчил 2 часа и накрая запали.... Моля дайте някакъв съвет какво да правя...
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 06 септември 2011 - 23:58

Колега vilizar85 ти да не си с дизелов двигател? че тука обсъждаме бензинки и ако е така при теб филма е съвсем друг
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 07 септември 2011 - 01:47

Възможно е и маркуча между дросела и горната част на колектора да е спукан, често се случва при този мотор :newsm05_41:
Отговори

kitcho снимка kitcho 07 септември 2011 - 15:22

Здравейте, при мен имаше подобен проблем- при запушване на тръбата след въздушния филтър колата не гаснеше. Оказа се че е спукана същата тръба там където се хваща със скоба за двигателя. На терсене място е и трудно се вижда .от моргата взех втора употреба такава тръба и се оправи работата .
Успех !
Отговори

fantoms снимка fantoms 13 септември 2011 - 14:59

Мисля, че колегата stefan_suny е прав за това, че дори и от там да влиза въздух МАПсензора ще го отчете.
Със сигурност този маркуч не е спукан, защото като го запуша него и тръбата след въздушния филтър колата гасне.

По принцип проблема, който искам да локализирам има следните симптоми: при превключване на скоростите (отнемане на газта) двигателя на намаля оборотите веднага а ги задържа на същото или малко по-високо ниво и след секунда две ги сваля. Или ако съм карал по инерция при включена предавка и като освободя от скорост оборотите падат за момент до 400-500 и след това се нормализират.
Отделно при подаване на газ колата леко се замисля.
Това се опитах да го реша с смяна на стъпков мотор и си купих такъв от ebay но нямаше никакъв положителен резултат. Има ли начин да проверя дали стъпковия мотор работи коректно? Мисля си ако мога да захраня стъпковия мотор, който махнах като разклоня по някакъв начин кабелите към стъпковия мотор и така ще видя как реагира на подаване и отнемане на газ. Ама как да стане тази магия?
Мнението беше редактирано от fantoms: 13 септември 2011 - 14:59
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 13 септември 2011 - 16:19

 fantoms, на 13 септември 2011 - 14:59, каза:

Мисля, че колегата stefan_suny е прав за това, че дори и от там да влиза въздух МАПсензора ще го отчете.
Със сигурност този маркуч не е спукан, защото като го запуша него и тръбата след въздушния филтър колата гасне.

По принцип проблема, който искам да локализирам има следните симптоми: при превключване на скоростите (отнемане на газта) двигателя на намаля оборотите веднага а ги задържа на същото или малко по-високо ниво и след секунда две ги сваля. Или ако съм карал по инерция при включена предавка и като освободя от скорост оборотите падат за момент до 400-500 и след това се нормализират.
Отделно при подаване на газ колата леко се замисля.
Това се опитах да го реша с смяна на стъпков мотор и си купих такъв от ebay но нямаше никакъв положителен резултат. Има ли начин да проверя дали стъпковия мотор работи коректно? Мисля си ако мога да захраня стъпковия мотор, който махнах като разклоня по някакъв начин кабелите към стъпковия мотор и така ще видя как реагира на подаване и отнемане на газ. Ама как да стане тази магия?


колега аз лично смятам че проблема не се дължи на смучене на въздух от някъде ако имаше приток от друго място щеше да има промяна в оборотите вържи я на комп вместо да гадаеш и се замисли да смениш тази увитата с тиксо тръба.. много проблеми може да ти създаде :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Burn_0ut: 19 септември 2011 - 18:08
Отговори

Иван Нешев снимка Иван Нешев 19 септември 2011 - 22:32

Привет,имах подобен проблем и аз,като пусна гаста реагира след секунда дори когато си на скорост,като подам газ реагира след секунда и се оказа спукан(разцепен) маркуч за въздуха от кутията към дросела.Залепих го и сега е 6.така че от въздуха стават тези фокуси,но това на моя мотор.
Отговори

fantoms снимка fantoms 21 септември 2011 - 15:50

 Burn_0ut, на 13 септември 2011 - 16:19, каза:

колега аз лично смятам че проблема не се дължи на смучене на въздух от някъде ако имаше приток от друго място щеше да има промяна в оборотите вържи я на комп вместо да гадаеш и се замисли да смениш тази увитата с тиксо тръба.. много проблеми може да ти създаде :icon_wink2:

Колата се слага на опелскенер постоянно и всичко е в норма.
За какво "тиксо" става въпрос?
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 21 септември 2011 - 16:29

Няма начин след отнемане на газта колата да продължава да си върви само от въздух - без тунджа няма как да стане просто.При него маркуча от кутията до дросела не е толко важен понеже е с мап,а не с дебитомер.
П.С. А запушването на маркуча на картерните газове е безкрайно тъпа идея освен ако не целиш да ти протекат всички възможни гарнитури.
Мнението беше редактирано от borochvoro: 21 септември 2011 - 16:34
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 24 септември 2011 - 16:01

 fantoms, на 21 септември 2011 - 15:50, каза:

Колата се слага на опелскенер постоянно и всичко е в норма.
За какво "тиксо" става въпрос?


аз сега видях че снимката не е на твоята кола колега грешката е моя!
Мнението беше редактирано от Burn_0ut: 24 септември 2011 - 16:02
Отговори

fantoms снимка fantoms 26 септември 2011 - 14:33

 borochvoro, на 21 септември 2011 - 16:29, каза:

Няма начин след отнемане на газта колата да продължава да си върви само от въздух - без тунджа няма как да стане просто.При него маркуча от кутията до дросела не е толко важен понеже е с мап,а не с дебитомер.

Това не го разбрах.

За запушването и пропускането на гарнитурите съм съгласен, но си остава факта, че след отнемане на педала на газта колата малко поддържа обороти и след това ги смъква.
Ще пробвам да направя клип и да покажа и живи данни от опел скенер.
Отговори

gande снимка gande 08 април 2018 - 22:57

Проблема е в скъсана мембрана/клапа за картерните газове. Нов капак на клапаните или запушване на дросела и извеждане на газовете под двигатела, за да не ги дишаш.
Отговори

asensio снимка asensio 09 април 2018 - 00:34

 gande, на 08 април 2018 - 22:57, каза:

Проблема е в скъсана мембрана/клапа за картерните газове. Нов капак на клапаните или запушване на дросела и извеждане на газовете под двигатела, за да не ги дишаш.


Хубаво е че си дал съвети на човека, но мисля че за 7 години трябва да се е оправил. :clapping:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg