Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Дъра-бъра

T.Todorow снимка T.Todorow 29 юли 2016 - 07:47

Мерси за пояснението. Вземате ли го предвид или сменяте на км. Ако гледам процентите трябва да го сменя на двойно повече км.
Отговори

KEM снимка KEM 14 септември 2016 - 15:10

Мен ми казаха да не гледам какво пише там ами да си сменям маслото както си знаем от едно време. Дизеловите мотори били с някакви много фини канали и много лесно се запушвали от отлаганията на масло. То даже някъде из темите го пишеше това. И като се запушел канал - ремонт на двигател. Така че си сменям маслото на 10000км макс и се надявам да не се запушва нищо :)
Отговори

BOz снимка BOz 01 октомври 2016 - 00:28

 KODI80, на 19 април 2016 - 20:18, каза:

С повишаване на външните температури ми прави лошо впечатление високата температура, която достига Автомата -
ЦЪК - ама пари

Даже и до 103 гр. го видях днес по едно време.
Не че констатирам проблем в работата на кутията при тези температури, но не ми се вижда нормална.
Какво ли ще стане като навън стане 40 или лятото като прескоча до Гърция където ги минава, а там си се кара по магистралата яко?

Някой има ли реални данни за нормална работна температура за AISIN AF-40?

Да отговоря отново по този въпрос, след дълги наблюдения.
Стандартно кутията се стреми да държи около 103-105 градуса, когато няма голям тормоз. И на 5 градуса и на 35 градуса, все се върти около 104 градуса.
Само веднъж съм я докарвал до макс 108 градуса. Това при планинско каране.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 07 октомври 2016 - 19:16

Благодаря за споделената информация.

Поздрави.
Отговори

nazional снимка nazional 24 октомври 2016 - 15:48

От известно време следя какви Инсигнии се предлагат в България и ми прави впечатление, че тези с 1.6 бензин 115 коня държат малко по-висока цена от дизелови или бензинови с повече коне. Някой има ли идея защо е така?
Мнението беше редактирано от nazional: 24 октомври 2016 - 15:48
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 октомври 2016 - 08:05

Защото са по малко карани, и защото като цяло в България се търсят малки двигатели бензин, с цел гЪзифициране...

 BOz, на 01 октомври 2016 - 00:28, каза:

Да отговоря отново по този въпрос, след дълги наблюдения.
Стандартно кутията се стреми да държи около 103-105 градуса, когато няма голям тормоз. И на 5 градуса и на 35 градуса, все се върти около 104 градуса.
Само веднъж съм я докарвал до макс 108 градуса. Това при планинско каране.

Колеги, как изваждате на дисплея температурата на чорбата на автомата? Впрочем той как се охлажда - има топлообменник и ходи антифриз до него, или от въздуха
И как (да го е6а), се изключва вентилатора на купето?
Отговори

devailo снимка devailo 01 ноември 2016 - 14:00

Къде си сменяте консумативите ? Сега съм на обслужването след 120 000 км и трябва и ремъци да сменям и от София Ауто ми искат 1200 лв за всичко. Не е малко но предполагам за такава кола е нормлано :D Вие къде сменяте и обслужвате? Също така в една тема видях че маслото на скоростния лост се сменяло на 60 000 км.. нямам идея дали е сменяно преди 60 000 км и дали да го правя сега ? колко струва и то?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 01 ноември 2016 - 18:42

 devailo, на 01 ноември 2016 - 14:00, каза:

Къде си сменяте консумативите ? Сега съм на обслужването след 120 000 км и трябва и ремъци да сменям и от София Ауто ми искат 1200 лв за всичко. Не е малко но предполагам за такава кола е нормлано :D Вие къде сменяте и обслужвате? Също така в една тема видях че маслото на скоростния лост се сменяло на 60 000 км.. нямам идея дали е сменяно преди 60 000 км и дали да го правя сега ? колко струва и то?

Че какво толкова ще сменят за тези пари? На моята на 116к са сменяли само масло+филтър, поленов и въздушен филтър.
Относно маслото на кутията при мен е сменяно на 69к (поне така е отразено в книжката). Иначе опресняването (около 3-3.5л) струва около 200лв. в Каргоескпрес във Варна.
Поздрави!
Отговори

devailo снимка devailo 01 ноември 2016 - 19:42

Ще ми сменят ангренажен и пистов ремъци, ролки и водна помпа И останалите ежегодни консумативи.
Отговори

BOz снимка BOz 02 ноември 2016 - 17:15

 Hotblooded, на 30 октомври 2016 - 08:05, каза:


Колеги, как изваждате на дисплея температурата на чорбата на автомата? Впрочем той как се охлажда - има топлообменник и ходи антифриз до него, или от въздуха
И как (да го е6а), се изключва вентилатора на купето?

Защо питаш това преди да си прочел единствената важна тема в този форум?
Охлажда се чрез водния радиатор.
Вентилатора в купето се спира от силата му. Намаляваш го до края и изписва "офф".

 devailo, на 01 ноември 2016 - 14:00, каза:

Къде си сменяте консумативите ? Сега съм на обслужването след 120 000 км и трябва и ремъци да сменям и от София Ауто ми искат 1200 лв за всичко. Не е малко но предполагам за такава кола е нормлано :D Вие къде сменяте и обслужвате? Също така в една тема видях че маслото на скоростния лост се сменяло на 60 000 км.. нямам идея дали е сменяно преди 60 000 км и дали да го правя сега ? колко струва и то?

Двата ремъка, четирите ролки и водна помпа с отстъпка излизат около 320лв. Работата още колкото се договориш, но общо с работата по смяна им, заедно с частите, излиза приблизително 450лв. По сервизен интервал трябва да се сменят на 10 години или 160к.
Отговори

devailo снимка devailo 15 ноември 2016 - 11:48

Като пускате на топло на HI и на ауто къде духа климатика? При мен винаги в краката а в началото преди година май не беше така. :D
Отговори

BOz снимка BOz 15 ноември 2016 - 16:05

Това произтича от простите физични закони.
Всеки климатик на топло духа от долу, а на студено, от горе. Така се разчита на термодинамиката на въздушния поток. Като духа топло от долу, то се разчита въздуха да конвекционира нагоре и по този начин да се затопля купето по-добре.
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 15 ноември 2016 - 19:28

Колеги, какво масло сипвате на двигателя и от къде го взимате? Предполагам не всички карат с Dexos2.
Аз не съм му голям фен :)
Отговори

BOz снимка BOz 16 ноември 2016 - 13:51

Dexos2 е стандарт. Така, че няма значение дали си му фен или не. :)
Аз карам главно с Кастрол 5-40, отговарящо на Dexos2. Макар, че след като разкарах ДПФ-а не би ме интересувало дали отговаря на Dexos2 или не.
Отговори

devailo снимка devailo 16 ноември 2016 - 16:09

 BOz, на 15 ноември 2016 - 16:05, каза:

Това произтича от простите физични закони.
Всеки климатик на топло духа от долу, а на студено, от горе. Така се разчита на термодинамиката на въздушния поток. Като духа топло от долу, то се разчита въздуха да конвекционира нагоре и по този начин да се затопля купето по-добре.



Така е да но нали имало нагреватели във централните въздуховоди( или във всичките не знам) но много по бързо почва топлото и по бързо затопля всичко ако си го наглася не да е ауто ами да е централно.. е както и да е ще се цъкат копчета постоянно явно.
Отговори

BOz снимка BOz 16 ноември 2016 - 17:02

Тия нагреватели (ако ги имаш като опция) не са зависими от това къде духа.
И за това хората са поставили разни копченца. Защото като ти си решиш, че така ти е по-добре, значи е така.

 BOz, на 15 април 2016 - 09:41, каза:

И спрямо последния ТЮВ репорт, Инсигния се представя доста добре. Фактите - колкото по-дърта става, толкова по-сигурна се оказва.
Започва с не до толкова добри резултати като нова, но с времето си показва достойнствата.
Ето и резултата за 2016-та година на автомобилите до 7 годишна възраст:
1. Porsche 911 -> 8,9 %
2. Toyota Prius -> 9,6 %
3. VW Golf Plus -> 10,3 %
4. Audi TT -> 11,1 %
5. Toyota Auris -> 12,0 %
6. Toyota Yaris -> 12,6 %
7. Mazda 2 -> 12,9 %
8. Opel Insignia -> 13,2 %
8. VW Eos -> 13,2 %
10. Mercedes SLK -> 13,3 %

Целия репорт може да се намери тук.

Излезе новия репорт за 2017-та година. Вече сме на 14-то място. И отново се запазва статистиката, че като чисто нов автомобил създава ядове, но с времето те намаляват.
Пълния репорт може да изтеглите от тук.
Мнението беше редактирано от BOz: 16 ноември 2016 - 17:12
Отговори

KODI80 снимка KODI80 21 ноември 2016 - 17:55

Благодаря за полезната информация, НО би ли споделил поради какви причини и какви са ти впечатленията след премахването на DPF? Ако е стъпка в правилна посока то каква е тя?
Любознателно любопитно ми е.
Отговори

BOz снимка BOz 21 ноември 2016 - 18:36

Премахнах го защото карам колата основно градско, а там регенерира през супер малък интервал. И за има-няма 2к километра ми наби над половин литър нафта в маслото.
Та за това взех това кардинално решение.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 23 ноември 2016 - 19:00

Мъдро решение.
Интересно ми е подробности по премахването - освен физическото премахване какво постави на мястото му? Софтуерно какво предприе? Какво се промени в работата на двигателя?
Отговори

BOz снимка BOz 24 ноември 2016 - 15:39

Горе долу обикалях един месец по сервизите за изработка на къстъм изпускателна тръба, за да заменя ДПФ-а, с идеята да си го запазя, защото много мразя нещо по колата ми да е преправяно по принцип. Но като ми обявиха едни космически цени, често и 4 цифрени, взех решението, че го свалям, отварям го, махам му съдържанието и го затварям и връщам на колата. Да с две думи е избушена вътрешността. Следва и софтуерното елиминиране на ДПФ-а. До тук абсолютно нищо не се промени по колата - нито като вървене, нито звук, нищо. Все едно си е там, но вече не регенерира и не вади грешки за температурния сензор и за диференциалния такъв.
Също така съм премахнал и вихровите клапи. Там се усети разликата в ниски обороти с леко по-мудно поемане от ниски обороти. Усеща се леко по-лагава колата, но при положение, че едната я намерих счупена и заклещена по път към цилиндрите, направо разкарах всички, за да не ме изненадат тия "насекоми" с голям ремонт в бъдеще.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg