Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Зафира Б смяна на ABS модул

NoobSaibot снимка NoobSaibot 10 април 2020 - 21:38

Здравейте колеги! Клата е Зафира Б 1.9 DTH 150кс с активно окачване. От както съм купил колата е с проблем в ABS модула: не работеше нито ABS, нито ESP. След дълго търсене намерих модул със същия код и серийни номера. Подмених ги. ABS и ESP работят вече, но лампата на IDS продължава да свети и колата е в режим на твърдото окачване - амортисьорите са в спортен режим и колата вози твърдо дори и да изключа СПОРТ бутона. На диагностика ми изкарва грешка U2101-00 - CAN bus (High Speed) maximum configuration list is not programmed. Дали това е дефект в новия модул или е нужно ново обучение или препрограмиране? Кой може и с какво да го направи? В краен случей може ли да се забрани твърдия режим на амортисьорите? Благодаря!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 април 2020 - 08:44

С оп-ком може да се направи.

Свръзваш се към колата.
Избираш Programing. Там се вижда Program high speed CAN-bus configuration. Избират се нещата , които ги имаш в колата, тоест всяко нещо което го има, трябва да е Present, запазваш с бутона "Program" и трябва всичко да е наред.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 април 2020 - 08:52
Отговори

NoobSaibot снимка NoobSaibot 11 април 2020 - 09:06

Може ли да ми посочите версия на ОП-ком, с която да мога да го направя, понеже с този, с който пробвах не ми даваше такава опция? Благодаря!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 април 2020 - 10:59

За тук, най-доброто което знам е от Склад66.. вярно не е 30 лева както китайските, май преправят оп-коми за по-малко от продажната им цена при тях.

Смятам че и с китайския от 2012-та година ще може. Твоят какъв е ? 2010 та версия китайче?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 април 2020 - 11:00
Отговори

NoobSaibot снимка NoobSaibot 11 април 2020 - 15:11

OP COMa беше на приятел, не знам каква версия е. Аз искам да си купя мой, но незнам какъв...със сигурност не търся китайче за 30 лв :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 април 2020 - 17:11

Значи звъниш на Склад66 и ще имаш възможно най-добрия оп-ком за парите, които ще дадеш.
Друго не знам, ако някой знае по-добро - нека да ти каже.

Явно и те си играят малко с клиентите си, защото беше 95 лева, сега гледам "120", с "намаление" за великден на 110...
Малко тъпо ама ... явно мислят че хората не са видели.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 април 2020 - 17:12
Отговори

NoobSaibot снимка NoobSaibot 12 април 2020 - 13:53

Здравейте пак, днес пробвах на друг op com да програмирам АБС-а. Направих това което колегата ДИМОВ ми каза и CAN-BUS high speed се програмира, след което ми изкарва две нови грешки:
U2110 - CAN-Bus няма комуникация с ABS / ESP
C0920-42.
В менюто за окачването CDC не ми позволява да правя нищо само чете грешки. Направи ми впечатление, че в менюто АБС ми изписва рамата на предишната кола не на мойта т.е. модула не е раздвоен от старата кола. Това дали е проблем?
Пак съм в задънена улица и положението е същото - колата е в режим на твърдо окачване. Някакви идеи? Възможно ли е ABS модула въпреки, че е със същия сериен номер и код да не подържа IDS (CDC) функция? Прецакан ли е модула или трябва софтуерно да се реши проблема? Ако изкарам кабелите на амортесьорите дали ще минат в мек режим? Благодаря!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 април 2020 - 14:59

Щом показва чужда рама..... значи трябва да се смени.

Сигурен ли си че направи нещата в споменатото меню както бяха с предната помпа ?

Този вин номер трябва да се прекодира с твоя, но не съм сигурен ставаше ли с ОП-кома, май че да. Имаше една уловка с цифрите, мисля че само последните 16 цифри се вкарваха.

Я по-добре иди до някой опел представител утре. Да не омажеш още нещата.. Ще ударят един tech2 и ще си спокоен.

Между другото, този номер, не се нарича сериен, а Part number(номер на част), например 13 246 534, това трябва да ти съвпада.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 април 2020 - 15:33
Отговори

NoobSaibot снимка NoobSaibot 12 април 2020 - 16:26

Така ще направя, но след карантината, защото няма да ме пуснат по КППтата (в ммоя град няма представителство). Надявам се да не е проблем с хардуера, а да е софтуерен проблем, който може да се реши!
Отговори

NoobSaibot снимка NoobSaibot 13 април 2020 - 16:27

Днес говорих с майстори на ABS модули. Те ми казаха, че ако колата, от която съм взел модула е нямала CDC окачване няма как да подкарам функцията на мойта кола. И няма значение, че модула е със същите кодове и номера. Няма да може да се обучи. Предложиха ми да разменя хидравличния блок и електрониката на двата модула и да пробвам така. И така ще използвам електрониката на стария модул (който също е от кола донор, CDC работеше, но ESP не работеше поради повреда в датчика за налягане на спирачната теност, който се намира в хидравличния блок) и ще взема хидравличния блок от модула, на който не работи СДС, но на който му работи ЕСП. Така би следвало да се получи модул, на който му работи всичко...поне на теория. Ако има интерес ще пиша за ефекта. Ако някой може да даде съвет преди да съм разбурал всичко да помага!
Отговори

помагащ снимка помагащ 13 април 2020 - 20:06

да попаднал си майстор това че той не може не значи че не става .успех
Мнението беше редактирано от помагащ: 13 април 2020 - 20:07
Отговори

NoobSaibot снимка NoobSaibot 14 април 2020 - 15:30

Да...то е лесно да казваш опита с това или онова ще стане така... Въпроса е дали някой го е правил и дали знае как става или има идея по кой начин ще стане. Понеже до сега единствено тия пичове, които ремонтират АБСи ми казаха, че са опитвали и че все удрят на камък и ми дават ясна идея какво да правя, затова реших да ги послушам. Изпълних всичко, което и колегата Димов ми каза и съм му благодарен!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 14 април 2020 - 16:45

И?
Отговори

помагащ снимка помагащ 14 април 2020 - 18:59

да има хора в БГ които можем е аз лично най-обичам момента в който МАЙСТОР се изпъчва и "ТОВА Е НЕВЪЗМОЖНО " за мен това означава само едно "това са му възможностите " толкова си може и знае аман от занаятчии .
Мнението беше редактирано от помагащ: 14 април 2020 - 18:59
Отговори

NoobSaibot снимка NoobSaibot 17 април 2020 - 19:50

Така върнах електрониката на модула, за който съм сигурен, че работеше IDS. Една от грешките изчезна( че няма комуникация), остана грешката C0920 - която гласи контролното устройство не е програмирано хардуерно и софтуерно. С OP COM, който си купих от склад66 днес, не става да се изтрие, а др опция не дава като възможност. Вкарл съм номера на рамата, програмирал съм ABS модула. Единствено на програмиране в раздела за електрохидроусилването на кормилната уредба не ми дава да запаметя настройките, които са коренно различни от др места където има CAN BUS high speed. Пробвахме и съвсем на бързо с един KTS560, той изтрива грешката и изгася лампата, но на следващо палене се поевява отново. С две думи пак съм в задънена улица.
Отговори

NoobSaibot снимка NoobSaibot 18 април 2020 - 13:53

Само да споделя, че изключването на CDC функцията от всички модули и конфигурирането на шасито като Нормално, а не Сортно през OP Com, води до изкючване на индикацията IDS+ на таблото, но за жалост колата си остава в твърд режим на возене.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 април 2020 - 14:06

Свържи се с колегата ПОМАГАЩ, за да ти реши този проблем
Отговори

помагащ снимка помагащ 18 април 2020 - 22:19

 NoobSьaibot, на 18 април 2020 - 13:53, каза:

Само да споделя, че изключването на CDC функцията от всички модули и конфигурирането на шасито като Нормално, а не Сортно през OP Com, води до изкючване на индикацията IDS+ на таблото, но за жалост колата си остава в твърд режим на возене.

И да мии пишеш лични няма да стане без колата да дойде до мен , отдавна ви казвам че това смешно кабелче само си хвърляте парите ама нали сте тарикати .
Отдавна съм спрял да наливам акъл още повече тук .
Чета го само защото искренно се забавлявам на глупостите които се пишат и особенно ценните съвети .
Отговори

NoobSaibot снимка NoobSaibot 19 април 2020 - 10:38

 помагащ, на 18 април 2020 - 22:19, каза:

И да мии пишеш лични няма да стане без колата да дойде до мен , отдавна ви казвам че това смешно кабелче само си хвърляте парите ама нали сте тарикати .
Отдавна съм спрял да наливам акъл още повече тук .
Чета го само защото искренно се забавлявам на глупостите които се пишат и особенно ценните съвети .

Христос воскресе! Искренно съжелявам...заблудих се по никнейма ви! Бъдете здрави!
Отговори

помагащ снимка помагащ 19 април 2020 - 14:35

Какво очакваш да ти кажа натисни тук натисни там и си великан и да можеше няма да го направя гледам откакто си горд собственик на смешното кабелче започна и ти като всики т....ти да ровиш сериозно само да ти кажа това е опасно занимание за хора без опит и познания тук доста хора могат да го потвърдят а иначе какво очакваш
1. нито имаш сериозо оборудване
2. нито опит и познания
и после и ти ще почнеш да даваш компетентни съвети знаеш ли колко пари , лишения и безсънни нощи ни струва да стигнем до това ниво
жив и здрав и христос воскресе
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg