Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем с охладителната система

aleksandur84 снимка aleksandur84 14 декември 2018 - 19:35

Здр колеги имам следния проблем с вектра б 1.8 96г. Колата си работи нормално загрева си но ми се струва малко по бързо от преди.Когато премине 90 градуса и изведнъж парното изчезва все едно прави въздушна възглавница.И в този момент и подавам газ и задържам на обороти около 2500 и след около 2-3 минути темперетурата пада под 90 градуса и се появява парното.Отпускам гаста и отново над 90 градуса и няма парно.Проблем в цирколацията на водата ли е това или някои може да ме насочи къде е проблемът.
Мнението беше редактирано от aleksandur84: 14 декември 2018 - 19:46
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 декември 2018 - 22:56

Ако имаш достъп пипни двата маркуча на вътрешното радиаторче /в купето/. Има ли промяна в температурата им при тази аномалия? Но не подавай газ като загрее над 90 гр.
Виж имаш ли циркулация по маркуча от термостата към казанчето. Там постоянно трябва да тече.
На отворена капачка в казанчето влизат ли балончета? От въпросния маркуч ли са?
Ако не изфорсираш двигателя температурата ще се качи ли?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 декември 2018 - 01:17

Колега, сменял ли си скоро водна помпа ? Има ли загуба на антифриз ? Има ли надуване на маркучи?
Отговори

aleksandur84 снимка aleksandur84 15 декември 2018 - 08:12

 aleksandur84, на 14 декември 2018 - 19:35, каза:

Здр колеги имам следния проблем с вектра б 1.8 96г. Колата си работи нормално загрева си но ми се струва малко по бързо от преди.Когато премине 90 градуса и изведнъж парното изчезва все едно прави въздушна възглавница.И в този момент и подавам газ и задържам на обороти около 2500 и след около 2-3 минути темперетурата пада под 90 градуса и се появява парното.Отпускам гаста и отново над 90 градуса и няма парно.Проблем в цирколацията на водата ли е това или някои може да ме насочи къде е проблемът.
Отговори

aleksandur84 снимка aleksandur84 15 декември 2018 - 08:26

Помпата е на 75000 и за това си мисля че проблема е в нея.Иначе няма загуба на течности и поне аз не забелязвам да надува маркучите,но това което ми прави впечатлена е че преди проблема държеше температурата около 85-90 градуса а сега 90-95.А също така няма постоянна цирколация на течност от маркучето на термостата към казанчето само когато я изфорсирам пуска по малко течност.
А и другото което ме насочва към помпата е че когато се включат вентилаторите да охладяд течността те работят по над 5 минути и температурата на водата не мъдра,а преди завъртят за 1 минута и падаше на 85-90 затова мисля че не цирколира водата.
Мнението беше редактирано от aleksandur84: 15 декември 2018 - 08:35
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 декември 2018 - 08:36

Откачи тънкия маркуч от щуцера на термостата и огледай внимателно отвора в щуцера. Изчисти го, ако трябва ползвай свредло. И промий системата с препарат и налей червен антифриз, не син.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 декември 2018 - 11:43

Да се надяваме, че ще е нещо по-леко, но провери за газове в антифриза. Провери когато няма парно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 15 декември 2018 - 11:43
Отговори

aleksandur84 снимка aleksandur84 15 декември 2018 - 21:35

Проблемът е решен днес разкачих ангренажа и извадих водната помпа ,оказа се че не случаино съм я набедил.Три от перчатките на турбинката бяха счупени и помпата не е могла да върти водата както трябва смених я и всичко си доиде на място парното се върна държи си нормална температура за сега ще видим по нататък дали този проблем не се е отразил на мотора по някъкъв начин.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 16 декември 2018 - 13:45

Дано си извадил всички парчета от перката :good:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 16 декември 2018 - 13:59

Браво, колега! Радваме се, че си си решил проблема! В един момент една хубава промивка на системата и смяна на антифриз с няма да е никак излишна. Помпата пластмасова или с метална перка е ?
Отговори

aleksandur84 снимка aleksandur84 16 декември 2018 - 17:28

Метална което и мен ме учуди как са се счупили.От 4 перчатки 3 счупени а нямаше никакви шумове и течове направо учудващо.
Мнението беше редактирано от aleksandur84: 16 декември 2018 - 17:45
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 17 декември 2018 - 11:02

Да, учудващо е но сигурно има и други такива случаи. Щом се е стигнало до това препоръчвам в някакъв момент промивка на системата и наливане на нов червен антифриз.
Отговори

aleksandur84 снимка aleksandur84 18 декември 2018 - 22:12

Колега всяка година есента сменям антифриза сега след смяната на помпата за тази година е втора смяна така че едва ли проблема идва от антифриза.А и за този модел си дават да е син антифриза.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 19 декември 2018 - 15:45

Добре, колега. Не знаех просто.
Отговори

aleksandur84 снимка aleksandur84 19 декември 2018 - 18:39

Благодаря на всички за съветите за решаването на този проблем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg