Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Горивна система

asensio снимка asensio 28 ноември 2011 - 19:23

Здравейте. Проблема който се появи днес е следния. Колата е със загрял мотор, над 80 градуса. При подаване на газ на място до 1500-2000 оборота, и пускане на газта, мотора пада на 800 оборота,претриса все едно е на 3 цилиндъра и се оправя. Няколко форсирания нищо. След това пак го направи. Друго което ми прави впечатление е че от 2-3 хиляди километра се появи едно финно чукане, като часовник, между 1300 и 2000 оборота, като ако я напънеш с газ до долу, да кажем от 1500 оборота, мотора си наема нормално без тоя звук. Звука е на лице само при леко подадена газ. Както имам и едно не палене, за мен от въздух от преди 2 седмици, ама там няма повторение и за това и нищо не съм бутал по системата :mhihi: Иначе филтрите са на 3500км. Нафта от Лук Ойл, с добавка на Кастрол.

Какво е вашето мнение по въпроса.

Благодаря предварително.
Отговори

vdwind снимка vdwind 28 ноември 2011 - 19:35

Според мен свърши горивото почти в резервоара, напълни го с нафта от ЕКО или ОМV и без добавка на кастрол, много вероятно е да е от горивото, от лукойл имам спомен се колите претрисат особено чистите дизели, за твоя не знам, но не зареждай от лукойл - няма да съжаляваш.
Отговори

asensio снимка asensio 28 ноември 2011 - 23:19

Добре, това е най-лесното да сменя доставчика на нафта. Не е малко, ама ще я изгоря и ще кажа какво е положението. Благодаря ти.

ПС. А какво и е на добавката ?
Мнението беше редактирано от asensio: 29 ноември 2011 - 01:18
Отговори

asensio снимка asensio 30 ноември 2011 - 18:23

А възможно ли е авансатора да създава проблемите ?
Отговори

devil. снимка devil. 30 ноември 2011 - 18:31

 asensio, на 30 ноември 2011 - 18:23, каза:

А възможно ли е авансатора да създава проблемите ?

Сутрин как палиш?Ако е авансатора ще имаш серьозни проблеми при палене на студ.двигател!
Отговори

asensio снимка asensio 30 ноември 2011 - 19:14

Пали сутрин като и покажа ключа както се казва, подгрява си въртя и пали, няма никаква разлика с миналата зима.
Отговори

dth_user снимка dth_user 30 ноември 2011 - 20:26

Само като идея - цедката в резервоара, ако не е чистена , разбира се. Останах учуден, като чистих моята - беше 2/3 запушена.
Отговори

asensio снимка asensio 30 ноември 2011 - 20:28

Това не съм го правил. Наистина. Но за да стигна до нея, какво трябва да направя, знам че сондата е под задната седалка под един капак.Ама от там на там ...
Отговори

dth_user снимка dth_user 30 ноември 2011 - 20:51

Възможно е причината да съвсем друга, но що се отнася до почистването на цедката, операцията е съвсем елементарна. Просто вдигаш задните седалки, махаш пластмасовия капак, след това освобождаваш пръстена. Повдигаш леко капака с щуцерите, освобождаваш внимателно трите щипки на пластмасовата чашка и изваждаш единия от маркучите - не помня точно кой. Естествено се запасяваш с добро количество парцали. Погледни тук, за да добиеш представа.
Отговори

asensio снимка asensio 30 ноември 2011 - 21:11

Благодаря за линка и за обяснението. Като гледам, гняс има на всякъде....Че чак и помпата е хванала вътре по корпуса. Ще гледам да го направя това нещо. Поне да го проверя как е положението там. Само да има хубаво време. Пак е някаква насока, благодаря ти.
Отговори

asensio снимка asensio 01 декември 2011 - 19:56

След малко играчка с ОП - КОМ днеска, ми направи впечатление че мени градусите на впръскване. Старт на впръскване иска да е 3,6 СА а като претриса, пада на 2,5 СА и вдига до 7,5 СА и след това си пада на желаното 3,6 СА (може съм объркал някоя друга десета) но това става за 2-3 секунди и изравнява и няма никакви грижи.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 02 декември 2011 - 15:09

авансатора явно запецва на моменти.
Отговори

asensio снимка asensio 05 декември 2011 - 18:22

След като поогледах, днеска днеска видях че има омазнено около тоя клапан. На мен ми изглежда че трябва да поддържа някакво налягане.

Това е клапана в червеното.

http://www.album.bg/...mages/28815710/

След като пуска значи и смуче. Сега ако има някой да каже какво точно регулира, ще съм много благодарен.
Отговори

asensio снимка asensio 09 декември 2011 - 14:33

Моля, темата да бъде заключена или изтрита. Всички въпроси на които търсех отговор съм ги получил.

Благодаря на отзовалите се.
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 09 декември 2011 - 15:44

Колега,обясни и на нас да разберем ако може.
Отговори

asensio снимка asensio 09 декември 2011 - 16:49

Има го в гугъл
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 09 декември 2011 - 20:09

Следващия път когато имаш проблем и постнеш тема, това ще е отговора от колегите"ИМА ГО В ГУГЪЛ !"
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 09 декември 2011 - 22:34

Ти направо отрепа коня.
Друг път при проблем си постни питането в Гугъл а не в Опел форума.
Направо с това си мнение нямаш място в този форум. :moderator:
Отговори

asensio снимка asensio 10 декември 2011 - 04:00

Прави сте, извинявам се. Значи проблема идваше от спукан тройник, който поради не знам каква причина беше изнесен леко напред, и е капал пред колектора върху помпата. Това ме заблуди за да си мисля че е от посочения клапан. Проблема беше спукан тройник.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 10 декември 2011 - 08:10

браво че е толкова малък проблема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg