Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

търся схема на климатика

skakaletca снимка skakaletca 26 март 2007 - 23:34

колеги ще замоля за малко помощ. търся схемата за климатика. немога да го накарам да тръгне. колата е калибра ц20не 91 год.
Отговори

jivko снимка jivko 27 март 2007 - 17:03

http://www.snimka.bg...hoto_id=2509259 - ето схема за климатика.Имам и други ако нещо ти е от полза.
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 29 март 2007 - 16:08

jivko, на Mar 27 2007, 05:03 PM, каза:

http://www.snimka.bg...hoto_id=2509259 - ето схема за климатика.Имам и други ако нещо ти е от полза.
 

какво друго имаш. ще сам много доволен ако ми го пратиш :25:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 29 март 2007 - 17:12

а някой има ли схемата на цялата кола само за ц20не калибра 91год. :25:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 29 март 2007 - 17:21

skakaletca, на Mar 29 2007, 05:12 PM, каза:

а някой има ли схемата на цялата кола само за ц20не калибра 91год. :25:
 

питам поради причина че този пуст климатик немога да го свържа както искам т.е. по оригиналната схема. иначе по българския начин нема проблеми ще тръгне набързо. но като свалях таблото намерих буксите който са за копчетата за пусккане на климатика и за клапата за вътрешния въздух и немога да немеря другия им край :2angry1: :2angry1: :2angry1:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 29 март 2007 - 20:15

аре де няма ли жичкаджий в тоя форум :25:
Отговори

jivko снимка jivko 29 март 2007 - 20:26

skakaletca, на Mar 29 2007, 05:21 PM, каза:

skakaletca, на Mar 29 2007, 05:12 PM, каза:

а някой има ли схемата на цялата кола само за ц20не калибра 91год. :25:
 

питам поради причина че този пуст климатик немога да го свържа както искам т.е. по оригиналната схема. иначе по българския начин нема проблеми ще тръгне набързо. но като свалях таблото намерих буксите който са за копчетата за пусккане на климатика и за клапата за вътрешния въздух и немога да немеря другия им край :2angry1: :2angry1: :2angry1:
 

До колкотото съм запознат това са буксите са за подгряване на седалките.Аз също ги намерих и си мислех като теб, но се оказа друго.Аз наново си прекарах кабелите по схема и всичко е наред.
Отговори

jivko снимка jivko 29 март 2007 - 20:29

С най-голямо удоволствие ще обясня всичко, само че сега съм ангажиран и немога :16: SORRY.В събота ще гледам да напиша всичко което съм направил :25:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 29 март 2007 - 20:34

jivko, на Mar 29 2007, 08:29 PM, каза:

С най-голямо удоволствие ще обясня всичко, само че сега съм ангажиран и немога :16: SORRY.В събота ще гледам да напиша всичко което съм направил :25:
 

много ще сам благодарен ако сториш това добро дело :dancin: :dancin: :dancin:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 30 март 2007 - 19:47

някой въобще раелизирал ли оригиналната схема при насаждане на климатик :25: :25: :25:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 30 март 2007 - 21:30

skakaletca, на Mar 30 2007, 07:47 PM, каза:

някой въобще раелизирал ли оригиналната схема при насаждане на климатик :25:  :25:  :25:
 

тук само рацерски теми ли се обсъждат? нема ли хора който да разбират :2angry1: :25:
Отговори

jivko снимка jivko 30 март 2007 - 21:58

Виждам че си нетърпелив. :25: Кажи какво имаш /като кабели, релета, вид компресор, ТРВ, и други джаджи/ Аз си купих цялата система от един софиянец от mobile.bg по телефона.Докараха ми нещата и след лутане и търсене на схеми се оказа, че комплекта е за климатроник.Намерих схемата, една от AUTODATA, другата от форума и започнах.Кажи какво по точно искаш и ще ти отговоря /поне с това което знам и което мога - за сега моят климатик работи безотказно :25: /
Отговори

calibul снимка calibul 30 март 2007 - 23:23

Вземи си свали Autodata-ta, EPC i TIS-a и се поразчети малко там... Със сигурност ще намериш нещо полезно... да не се изхвърлям че всичко ще намериш там :25: :25:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 31 март 2007 - 13:14

jivko, на Mar 30 2007, 09:58 PM, каза:

Виждам че си нетърпелив. :25: Кажи какво имаш /като кабели, релета, вид компресор, ТРВ, и други джаджи/ Аз си купих цялата система от един софиянец от mobile.bg по телефона.Докараха ми нещата и след лутане и търсене на схеми се оказа, че комплекта е за климатроник.Намерих схемата, една от AUTODATA, другата от форума и започнах.Кажи какво по точно искаш и ще ти отговоря /поне с това което знам и което мога - за сега моят климатик работи безотказно :25: /
 

значи първо да кажа че климатичната инсталация е вече монтирана на колата с доста премеждия, и от три дена сам я надул с азот на 15 бара. единственото което ме мъчи е ел.часта. първо като смених цялото парно се оказа че новото е с друга букса с един кабел повече, после немога да разбера как и кога трябва да работи перката на кондензатора и дали е нужно да изпълнявам оригиналната схема. ааааа и днес докато се ровех направих една простотия обърках + и - на компресора и май преебах некъв диод ,по схемата поне така разбрах ,и лесно ли се сваля шайбата де го сменя или махна май ще е по добре
Отговори

jivko снимка jivko 31 март 2007 - 16:20

Немога да разбера как е с друга букса с един кабел повече :25: .Перката на кондензатора трябва да тръгва заедно с пускането на климатика.Зависи от изпълнението на схемата може да стане така, че да се включат двете перки /за кондензатора и за водн. радиатор но последователно на бавни обороти/. А пък за дидода... какво да ти кажа, моят компресор е Seiko-Seiky и нямам такъв диод.
Отговори

jivko снимка jivko 31 март 2007 - 16:35

Като гледам наистина е задължително да смениш диода, защото ще се объркат напреженията към компютъра.
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 31 март 2007 - 17:28

jivko, на Mar 31 2007, 04:20 PM, каза:

Немога да разбера как е с друга букса с един кабел повече :25: .Перката на кондензатора трябва да тръгва заедно с пускането на климатика.Зависи от изпълнението на схемата може да стане така, че да се включат двете перки /за кондензатора и за водн. радиатор но последователно на бавни обороти/. А пък за дидода... какво да ти кажа, моят компресор е Seiko-Seiky и нямам такъв диод.
 

ами с един повече е . виж гадната схема, когато е без климатик трета скорост на парното се реализара чрез пускане на двете съпротивления в паралел а когато е с климатик има общо три съпротив. мисля да му :25: и едно ц.к. ключе че ми писна . :25:
Отговори

jivko снимка jivko 31 март 2007 - 17:52

Когато аз си сменях вътрешното тяло с такова и за климатик ми дадоха друг вентилатор който си е с четири извода /не че старият ми беше с три/.Ти предполагам че си се захванал точно и стриктно да изпълниш схемата, та за това гледаш това за вентилатора.Предполагам че и това реле ще сложиш К7.Да ти кажа от опит че ако е за това нещо става въпрос не си струва, защото се обърква скоростите на двигателя.
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 31 март 2007 - 18:02

jivko, на Mar 31 2007, 05:52 PM, каза:

Когато аз си сменях вътрешното тяло с такова и за климатик ми дадоха друг вентилатор който си е с четири извода /не че старият ми беше с три/.Ти предполагам че си се захванал точно и стриктно да изпълниш схемата, та за това гледаш това за вентилатора.Предполагам че и това реле ще сложиш К7.Да ти кажа от опит че ако е за това нещо става въпрос не си струва, защото се обърква скоростите на двигателя.
 

май няма да е по оригиналната схема . много работа и е излишно. само ме интересува ти как оправи работата с тия перки . понеже на мен не ми работи първа скорост на водния радиатор се чуда въобще дали да я правя понеже немога да намеря това гадно съпротивление R19
Отговори

jivko снимка jivko 31 март 2007 - 18:12

И аз като теб се чудех къде е това съпротивление R19 и така и не го намерих.НЯМАМММ или поне незнам да имам :25: .Направи го по схема 953-965
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg