Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

консумация на Ток от акомулатора

viperr снимка viperr 31 март 2007 - 17:09

значи колата е с ABS централно ел стъкла ел огледала подгряване на седалките и огледалата едно скромно МП3 плеарче LG и нищо друго и като откачим минуса на акомулатора на изгасен двигател и всичко изгасено има консумация от 0.03 А /мерено с Амперметър между минусова клема и минус на акомулатор/ ток тва нормално ли е?
Отговори

marcelo снимка marcelo 31 март 2007 - 17:17

:25: до 0.03 А не е проблем
Отговори

zmiori снимка zmiori 31 март 2007 - 17:29

абсолютно
Отговори

Skip снимка Skip 31 март 2007 - 18:52

viperr, на Mar 31 2007, 05:09 PM, каза:

... като откачим минуса на акомулатора на изгасен джигател и всичко изгасено има консумация от 0.03 А ток тва нормално ли е?
 

Като е откачен минуса на акумулатора, никакъв ток не трябва да протича.
От къде ще се вземе, че да тече ? ... слънчваи елементи ли си сложил на покрива ? :25:

Заб.: Като откачиш акумулатора, независимо дали + или -, включи за няколко секунди фаровете, за да се "изпразни" заряда от електролитните кондензатори ...

Ако все пак има някакъв минимален ток при откачена минусовата клема на акумулатора, значи той е бая мръсен и през мърсотията минава някаква утечка от клемата към корпуса/ламаририната ма купето ... ама за 30 мА бая трябва да е оклепан акумулатора ...

------------------------------
Поне така си мисля ... :25:
Но ако може zmiori и marcelo да раздуят това за 30 мА, щом дават такива категорични мнения ... :25:
Отговори

zmiori снимка zmiori 31 март 2007 - 19:48

като вържеш ампермера м/у минусовата клема на батерията/акумулатора/ и масата на колата. така знам аз а ти как го правиш с ВОДОМЕР или пясачен часовник. извиняваи за думитеми ама маи друг начин няма. но за да протече ток трябва да имаш затворена верига. другото е потенциална разлика. :25:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 31 март 2007 - 20:53

по принцип и дефакто топлата вода вече е открита, мнооо отдавна. колегата правилно е написал че тока който се измерва в ампери се измерва точчно така като уреда или така наречения амперметър трябва да се свърже последователно във веригата т.е. да се откачи едната клема на акомулатора и между нея и съответния полюс да се свърже амперметъра. това поне са ме учили в техникума
Отговори

marcelo снимка marcelo 31 март 2007 - 21:23

Skip, на Mar 31 2007, 06:52 PM, каза:

viperr, на Mar 31 2007, 05:09 PM, каза:

... като откачим минуса на акомулатора на изгасен джигател и всичко изгасено има консумация от 0.03 А ток тва нормално ли е?
 

Като е откачен минуса на акумулатора, никакъв ток не трябва да протича.
От къде ще се вземе, че да тече ? ... слънчваи елементи ли си сложил на покрива ? :25:

Заб.: Като откачиш акумулатора, независимо дали + или -, включи за няколко секунди фаровете, за да се "изпразни" заряда от електролитните кондензатори ...

Ако все пак има някакъв минимален ток при откачена минусовата клема на акумулатора, значи той е бая мръсен и през мърсотията минава някаква утечка от клемата към корпуса/ламаририната ма купето ... ама за 30 мА бая трябва да е оклепан акумулатора ...

------------------------------
Поне така си мисля ... :25:
Но ако може zmiori и marcelo да раздуят това за 30 мА, щом дават такива категорични мнения ... :25:
 

има един учебник "основи на елктротехниката" се казва не е лошо да се прочете :25:
нищо лично :3:
Отговори

emil vr. снимка emil vr. 31 март 2007 - 21:52

от плеърчето е . изключи му буксата и ще видиш . На моито му сложих двоен ключ на двата плюса .
Отговори

viperr снимка viperr 31 март 2007 - 22:13

благодаря ви на всички :25: ама не е от плера :) пробвах го най-напред същото си е.. но щом не е опасно :25: :25: На един френд консумацията е 0,5А къде да търсим при него аварий ...


По повод "Като е откачен минуса на акумулатора, никакъв ток не трябва да протича.
От къде ще се вземе, че да тече ? ... слънчваи елементи ли си сложил на покрива ?
" това ..... махаме акомулатора и докарваме един кон с каруца и печка /кюмбе/ и фругма дръва на печката и на коня му става жежко и почва да пърди... и се получава статично намагнитване на пространството и времето и преминава ток и понеже това е близо до акомулатора с фуражомелка мерим силата на тока ..... :25:


P.S. Нищо лично към никой... ако искат админите да го истрият
Отговори

marcelo снимка marcelo 31 март 2007 - 22:43

viperr, на Mar 31 2007, 10:13 PM, каза:

благодаря ви на всички  :25:  ама не е от плера :) пробвах го най-напред същото си е.. но щом не е опасно  :25:  :25: На един френд консумацията е 0,5А къде да търсим при него аварий ...


По повод "Като е откачен минуса на акумулатора, никакъв ток не трябва да протича.
От къде ще се вземе, че да тече ? ... слънчваи елементи ли си сложил на покрива ? 
" това ..... махаме акомулатора и докарваме един кон с каруца и печка /кюмбе/ и фругма дръва на печката и на коня му става жежко и почва да пърди... и се получава статично намагнитване на пространството и времето и преминава ток и понеже това е близо до акомулатора с фуражомелка мерим силата на тока .....  :25:


P.S. Нищо лично към никой... ако искат админите да го истрият
 

ако имаш аларма не се чуди от каде е ...
относно твоя приятел : слагате ампермера и почвате да вадите бушоните един по един и на които бушон консумацията намелее при неговата верига ще търсите проблема
Отговори

Skip снимка Skip 31 март 2007 - 23:25

marcelo, на Mar 31 2007, 09:23 PM, каза:

има един учебник "основи на елктротехниката" се казва не е лошо да се прочете  :25:
нищо лично :25: 
Приятел, благодаря за съвета, но не ми върши работа.
Ако е възстановил веригата през ампермер, това е друг въпрос ... щото тогава акумулатора си е закачен ...

Човека е написал:

Цитат

... като откачим минуса на акомулатора на изгасен джигател и всичко изгасено има консумация от 0.03 А ток тва нормално ли е?
което означва че дадената верига е разединена/разкачена.
А в отворена верига ток май няма как да тече ... :25:

ПП/
Иначе при изключен контакт, консумация има от ЕКУ, борд-компютър/часовник, радиото, алармата, GPRS и т.н.
И за всяко от тия устрийства си пише в спесификацията им колко е консумацията в stand-by режим ... сумираш за всичките тия неща които ги има в колата и разбираш колко трябва да е.
И ако реалната консумация от акумулатора е съществено повече, тогава вече има основание за притеснение ...
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 31 март 2007 - 23:30

сори за въпросчето амо вие с какъв уред мерите, имам в предвид ква марка, да не е от тия по сергийте от 5 лв. има само една марка за тези неща FLUKE пробвай с този и тогава напиши резултата. а пада ли ти акомулатора ? и къв е проблема от тези 0.03А :25:
Отговори

viperr снимка viperr 31 март 2007 - 23:36

проблема е ...ако може да се нарече проблем де .... след 3 месеца не каране на автомобила беше паднал акомулатора и трябваше да се зареди
Отговори

Skip снимка Skip 01 април 2007 - 00:01

След 3 месеца ... ами и да го беше държал откачен ... или дори да го беше прибрал в мазата, пак щеше да падне ...
При тия акумулатори саморазряда си е един от недостатъците на технологията ...

Затова, ако колата не се кара, поне веднъж месечно се припалва за няколко минути ... а ако двигателя е на ремонт - със зарядно за акумулатори се дозарежда ....
Акумулатора винаги трябва да се поддържа зареден. Ако оставиш паднал акумулатор по-дълго време без да го заредиш - скапва се бързо.

Защото клетките сулфатизират и капацитета на акумулатора почва да пада ... а от това пълно възстановяване практически няма ...
Отговори

beos снимка beos 01 април 2007 - 08:48

Skip, на Apr 1 2007, 12:01 AM, каза:

След 3 месеца ... ами и да го беше държал откачен  ... или дори да го беше прибрал в мазата, пак щеше да падне ...
При тия акумулатори саморазряда си е един от недостатъците на технологията ...
...

Защото клетките сулфатизират и капацитета на  акумулатора почва да пада ... а от това пълно възстановяване практически  няма ...
 


Абсолютно си прав колега ! :25:

п.п По повод по горните писания по адрес на Skip - ( коне, каруци и т.н) няма да цитирам .. Незнам колко от Вас са чели мнения/постове на Skip и на колко човека е помогнал с компетенти мнения ???? За мен Skip е един от малкото хора във форума които, влизат за да помогат на други, които се нуждаят от информация и помощ. До сега не съм видял едно празно бращолевене от хората, към които съм изразил респект. :25: а той един от тях!

Едит: Виждам, че и batko32 и той чете .. за да не се обиди ще спомена само някой от Вас и него разбира се ! :25: .. Swing, Sven, VectraB .. а за другите не се сещам в момента но не са повече от 10 за съжеление.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 01 април 2007 - 10:12

След толкова компетентни мнения можем да направим едно обобщение.

1 Ако си освободил едната клема на акумулатора няма начин да ти протече някакъв ток посмъртно. При самото замерване което правиш веригата се затваря през уреда и показанието от 0.03А може да си е допустима грешка на самия уред/ той също има някаква консумация, макар и минимална /

2 Ако акумулатора ти пада при разкачена клема ясно е че проблема остава в него, грешка е да се оставя без зареждане но и постоянно да се държи напълно зареден също не е правилно . В случай на дълго стоене извън автомобила или не каране на същия, правилното решение е да му се осигури през определен период / да кажем две седмици / пълен цикъл - разряд/заряд. Така ще се запази най дълго.

3 Ако първите две точки не са твоя случай тогава колегите са прави че трябва да тръгнеш по метода на изключването на отделните консуматори докато стигнеш до верния резултат. Имай пред вид че може да се окаже и някаква утечка в самата инсталация което е трудно откриваемо.

Мнението ми не цели да се конфронтирам с изказалите се преди мен с компетентни мнения :25:

Желая ти успех :25:
Отговори

viperr снимка viperr 01 април 2007 - 10:14

ГОЛЯМО ИЗВИНЯВАЙТЕ КЪМ ВСИЧКИ.... горното за коня и т.н не се отнася към никой.Отнася се за мойта простота и невежество към автомобилите ..... понеже не им отбирам и пиша глупости ... не съм написал какво съм направил ... а искам някой да ми отговори :25: благодаря на всички ви за помоща и моля да простите невежеството на младия опел притежател.....

Добре че има хора като вас да помагат

:25: БЛАГОДАРЯ И ИЗВИНЯВАЙТЕ ако има някои засегнат ...

P.S днеска ми е имен ден наздравеиййй
Отговори

Skip снимка Skip 01 април 2007 - 22:06

viperr, на Apr 1 2007, 10:14 AM, каза:

ГОЛЯМО ИЗВИНЯВАЙТЕ КЪМ ВСИЧКИ....
 

Не знам за какво се извиняваш, но никой не се е родил научен и никой не разбира от всичко ...
Това е форум и всеки помага както може ...
Важното е всички форумджии да са приятели ... макар и виртуално ... :c010:

@viperr - почти на патерица ... ЧИД ... :19a:
@beos, връщам се да пия още едно за твое здраве ... :dance: <_<
Отговори

beos снимка beos 01 април 2007 - 22:36

Верно :) честит имен ден ..viperr
дано по често да препалваш колата и да нямаш проблеми с акумулатора :dance:
п.п Skip наздраве <_<
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 01 април 2007 - 23:31

beos, на Apr 1 2007, 10:36 PM, каза:

Верно :) честит имен ден ..viperr
дано по често да препалваш колата и да нямаш проблеми с акумулатора  :3:
п.п Skip наздраве  <_<
 


единствената отворена верига през която може да протече ток е тази между електродите на свещите :19a: :19a: :19a:

Аз мога да допълня малко темата: връзваш амперметъра последователно, палиш фаровете за малко за да разредиш кондензаторите и после ако видиш че консумацията не е в норми почваш да махаш един по един бушоните и се молиш все някъде като извадиш бушон тока да падне. Ама може и да не помогне ама все пак.


Айде че и аз съм именник.
:3: :dance: наздраве на всички именници и на всички :c010: :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg