Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

консумация на Ток от акомулатора

Mahoney снимка Mahoney 02 април 2007 - 05:03

темата стана пиянска!

значи като се сваля акумулатор за много време най-добре е да му се приложи едно зареждане което се казва tickle charge на английски - не знам българския термин какъв е!
това е заряд с много малък ток - 1/150-1/200 и по-малко от капацитета на батерията - идеята е да се зарежда с тока на саморазряд - няма презареждане - няма и разреждане =)
имаше някъде преди време проста схема с един адаптор + диод и съпротивление, като тока се изчислява
капацитета на акумулатора / времето за пълно разреждане без товар

пример 44Ah / 500 часа = 88mA - значи 88mA заряден ток трябва

тук изрових една схема на такова зарядно с линеен регулатор - на някой може да му свърши работа
http://www.qsl.net/wb3gck/charger.htm
Отговори

viperr снимка viperr 02 април 2007 - 08:59

аз да питам ам не може ли да се сложи някакав диод или нещо да не връща такива токове - мокове .... нали има разни такива устрйства... кажете една примерна схемка :dancin:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 02 април 2007 - 13:19

!!! е какви токове връща - акумулатора ти е съвсем в час и консумацията ти на колата е съвсем наред
схема за свален акумулатор съм сложил малко по-горе
Отговори

viperr снимка viperr 02 април 2007 - 15:02

Не за мойта за един кадет описан по горе с консумация 0,5 А даже и без бушони ....
Отговори

master снимка master 03 април 2007 - 13:53

viperr, на Apr 2 2007, 08:59 AM, каза:

аз да питам ам не може ли да се сложи някакав диод или нещо да не връща такива токове - мокове .... нали има разни такива устрйства... кажете една примерна схемка  :dancin:
 


Баце не може да си туриш нек`ви диоди-миоди за да се не вращат токове-мокове щото нема да ти се зарежда акумулаторчето тогава :dance:
и изобщо аз за такова животно не съм и чувал
Друг е въпроса за ключ-масата <_<
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 04 април 2007 - 09:14

viperr, на Apr 2 2007, 03:02 PM, каза:

Не за мойта за един кадет описан по горе с консумация 0,5 А даже и без бушони ....
 


ако има такава консумация без бушони трябва да се търси проблема в стартера или в генератора - можеш да разбереш дали консумацията е в купето или под капака на двигателя много лесно - просто мери при плюсовите кабели като отделиш дебелия кабел от останалите (има един червен кабел който захранва всичко в купето) а за да разбереш дали е генератора му откачи дебелия кабел от самия генератор ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg