Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

обороти на празен ход на Астра Ф 1.6 моно

Firefox снимка Firefox 13 август 2010 - 20:58

Колко трябва да са оборотите на празен ход на двигател C16NZ .
Колата се кара и на бензин , и на газ . Разхода извън градско е 8 с каране в диапазона на 80 - 110 на газ . а в София градско по задръстванията и сфетофарите е над 13 - 14 .
Нямам оборотомер и си нямам и идея колко са .
Дадох си колата на един познат , и той я кара на газ . Според него оборотите на свободен ход са много високи .
Ходих в Аргус газ да я погледнат и да се опитат да я настроят , ако има нужда .
Там ми казаха , че оборотите на газ и бензин на празен ход са еднакви и са от порядъка на 950 - 980 оборота .
Не са ли много високи наистина . Аз знам , че нормалните са около 800 .
Отговори

floyd снимка floyd 14 август 2010 - 07:37

720-880. ЕКУ-то ги определя - не могат да се регулират ръчно. Гледай на газ да са колкото на бензин на слух. Или си вземи някакъв цифров оборотомер да си ги гледаш.
Отговори

Firefox снимка Firefox 14 август 2010 - 21:31

В се пак нормални ли са оборотите на свободен ход да са над 900 . И нормално ли е заради тези обороти да харчи градско 13 - 14 литра . Разхода ми извън градско е окло 8 , но там почти не се спира .
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 14 август 2010 - 21:38

Земи си ламбда симулатор и ще ти се стабилизират оборотите.Аз поне с С12NZ съм така.От Димитровград пазара е 15лв.За другаде не знам.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 14 август 2010 - 22:05

Провери дали дроселовата ти клапа е затвотена напълно!

P.S. Обототите би трябвало да можеш да ги смъкнеш от TPSa като му промениш леко положението! :icon_wink2:
Отговори

Kondo снимка Kondo 16 август 2010 - 00:44

Разхода ти е нормален на газ според други газифицирани и свалянето му според скромното ми мнение ще ти спъне колата.Много е просто -ако са ти високи дори 1200 оборотите като угасиш ще ти претриса цялата кола.При 900 гасне без да усетиш никаква вибрация, при 1000 - 1100 -съвсем лека.Иди да ти замерят оборотите на празен ход и ако са под 1000 изобщо забрави за проблема понеже такъв нямаш и е плод на въображението на приятеля ти.По каталог ги дават 900-950 - на 800 тресе двигателя така,че за тоя мотор не са нормални.
Мнението беше редактирано от Kondo: 16 август 2010 - 01:33
Отговори

Kondo снимка Kondo 16 август 2010 - 01:33

 floyd, на 14 Aug 2010, 8:37, каза:

720-880. ЕКУ-то ги определя - не могат да се регулират ръчно. Гледай на газ да са колкото на бензин на слух. Или си вземи някакъв цифров оборотомер да си ги гледаш.

Колега с кво точно ги мери та и до 20 и до 80? Моя оборотомер е с точност до 100 и при 700 и 800 двигателя тресе абсолютно ненормално и тресенето изчезва след като покаже 900.В книгата пише 900-950.
Отговори

Firefox снимка Firefox 16 август 2010 - 19:58

Значи оборотите са ми стабилни и еднакви и на газ и на бензин и са от порядъка на 940 - 980 оборота . До колкото разбрах това са си нормалните обороти на свободен ход на двигател C16NZ . Оборотите ми ги измериха с точност в Аргус газ . Но ме изненада , че и газаджията дето се води най добрия в сервиза , се учуди , че са са такива . Аз затова се запалих и пуснах тема в форума .
От 2 години и няколко месеца я карам и винаги са били такива оборотите . Когато я купих имаше проблем и прекъсвaше и тогава ми смениха някъкъв клапан за излишното гориво и се оправи .
Отговори

Kondo снимка Kondo 16 август 2010 - 20:47

Нема се плашиш газаджиите не са еталон за знания за оборотите на празен ход на всички коли. Дръпни си пдф-а с книгата за колата за да не се стряскаш излишно при други подобни случаи.
Отговори

Firefox снимка Firefox 16 август 2010 - 21:03

От къде да си дръпна PDF с книгата за колата .
Отговори

Kondo снимка Kondo 17 август 2010 - 00:00

Ако разбираш руски е ти едни линкове:
Първа част и Втора част -аз май го свалях от друго място но ръководството е същото.
Отговори

floyd снимка floyd 17 август 2010 - 04:03

Е да, трябваше да спомена че цитирам спецификациите по Autodata за моята бабичка с C16NZ. Освен да има разлика при Аструните и Кадеторите. По оборотомер ми показва около 850.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 17 август 2010 - 15:19

Според Ръководството за ремонт и поддръжка за Astra F:
C 16 NZ 830 – 990 об/мин
Не слушай пишман-майстори, а си карай колата и си свиркай! :thu:
Имам комшия, на който при палене на бензин на Astra G X14XE му държи 1500об/мин. Когато му казах, че трябва да са доста под 1000 той ме уби с довода, че "майстора ги настроил според ръководството"??? На газ оборотите му бяха нормални...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg