Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с клаксон Вектра Б

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 януари 2013 - 09:46

Здравейте колеги,

пиша тази тема, защото разгледах целия форум и не видях такава за Вектра б. Ако има подобна ще съм благодарен да ми дадете линк, но мисля че няма.

Проблемът ми: онзи ден използвах клаксона си за кратко и ми направи впечатление, че накрая необичайно заглъхна, когато пуснах копчето. Следващия път въобще нямаше клаксон. Първо реших че е бушончето, защото в началото когато взех колата гореше всеки път като използвах клаксона. Проблема тогава реших като почистих релето с контактен спрей и 2 години и половина работеше безотказно (пък аз си се набирам редовно на него). Сега обаче предпазителя си е здрав, пък релето го чувам как си цъка. Остава да е самия клаксон или някъде кабелите в двигателния отсек до колкото разбирам.

Въпросите са ми следните:

1. Можете ли да ми кажете къде трябва да се намира самата пищялка? Четох теми за другите опели е зад предната броня, пък аз моята съм я свалял и разглабял почти всичко отпред и не помня да съм го виждал там.

2. Каква е самата тромба (еднотонова/двутонова и една ли е или две)?

3. Някой има ли снимки с които да ми помогне?

4. Имате ли други идеи от какво може да е? Да не изпускам нещо.

Обещавам да сложа снимки и обяснения за ремонта в последствие (стига да е успешен)

Поздрави
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 22 януари 2013 - 10:50

На мойта клаксона се намира пред пр.дясно колело тоест зад пр. д. халоген.Не помня дали са 2 или 1.Замениха ми ги с 2 бр(комплект) хела,червени на цвят.Просто ми ги подариха-струваха около 17 лв.
Отговори

CH_M снимка CH_M 22 януари 2013 - 12:04

 SunMaster, на 22 януари 2013 - 10:50, каза:


Там се намират, две тромби са , с различни октави .
Или са се скапали и двете или има прекъснат/и кабели.
Търси из обявите, има доста Вектри на части.
Аз купих от колега от форума за другия автомобил и свирят перфектно .
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 април 2013 - 12:09

Здравейте :)

реших проблема с тромбата. При мен се оказа следното:

Свалих бронята на колата и в ляво (ако седите срещу колата) се пада клаксона. При мен имаше само една тромба (предполагам ниската само). Има още една букса, която също служи за това, но на нея имаше капачка. Предполагам на моята кола е сложена само една тромба фабрично. Измерих буксите и до двете идва 12 волта когато натисна бутона на волана. Изчистих буксата и я напръсках с WD40, но не проработи. След това се опитах да я сваля за да търся по моргите същата, но не можах да развия гайката, която държи свирката. По този повод я напръсках с контактен спрей и я тряснах няколко пъти с теслата, но и това не помогна да се отвие, но за сметка на това проработи. След като закачих буксата всичко работеше :) предполагам от време на време си трябва и бой за да те уважава.

Всичко става много лесно ако искаш да смениш самата свирка (като изключим развиването, което се оказа трудно при мен, но и това трябва да е лесно в масовия случай).

Замерването го направих с мултисет. Сложих го на до 20 волта, пъхнах двата края в дупките на куплунга, подпрях самия уред на предното стъкло на колата и така имах видимост когато натисках клаксона.

надявам се да съм бил полезен на някой :)

Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg