Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Ope Insignia 2.0 CDTI - Проблем - Oil Pressure - Stop Engine

Opeldriver2e7 снимка Opeldriver2e7 19 юли 2016 - 19:35

Здравейте,

От 1 месец съм собственик на Opel Insignia 2012 2.0 CDTI 160hp. Взех я с пълна история купена от България на 50000км. Колата е с удължена гаранция и още е в нея.

Днес ненадейно ми излезе то съобщение т.е. червена лампа за маслото и че няма налягане.

Проверих нивото на маслото и то е ОК. Сменяно е в официален сервиз през март тази година.

Има ли някой представа от какво може да е този проблем?

Също така, как да стигна до сервиза? Мога ли да я карам в ниски обороти за 10-15км или това е рисковано? Ако да, то сервиза може ли да разбере, че съм я карал след лампа и да ми откаже гаранцията?

Предварително благодаря за помощта.

Поздрави!
Отговори

Коцето снимка Коцето 19 юли 2016 - 19:59

Ма сериозно ли не знаеш как да стигнеш до сервиза? телефона мисля че още е 145, ма и да не е той всяка пътна помощ ще ти свърши услугата. Не я карай така щом е в гаранция, може да е само датчик за смяна но проблема може да е много по-сложен.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 19 юли 2016 - 20:00

Напомняш ми, че тези дни ми изтича картата на СБА за безплатна пътна помощ.
Препоръчвам ти сребърната от 35 лв, валидна е една година, и примерно при този проблем идват и ти я качват и ти я карат безплатно. Лошото е, че ако днес си вземеш такава карта, е валидна след 48 часа.
Иначе по въпроса ти не мога да отговоря, запитай в сервиза :) .
Отговори

indi снимка indi 19 юли 2016 - 20:12

Светналата лампа за липса на налягане на маслото е точно като пътен знак "STOP". Задължително гасиш мотора.Освен ако в мазето нямаш резервен. :surrender:
Отговори

Opeldriver2e7 снимка Opeldriver2e7 19 юли 2016 - 20:15

Много благодаря!

Все пак да питам - лампата светва и после се маха, а не седи постоянно? Т.е. показва се за 10 сек и после се маха, а не седи постоянно. Това говори ли за нещо?!

Второ - ако я карам около 1км има ли риск?
Отговори

Opeldriver2e7 снимка Opeldriver2e7 20 юли 2016 - 07:21

Здравейте отново,

Тази сутрин измерих нивото на маслото и беше над максимума (като по принцип преди беше в рамки на мин и макс). Това как е възможно, какво може да означава?
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 юли 2016 - 07:59

Нa Astra H и Vectra C отпред има табелка, че маслото се мери на топъл двигател 5мин след гасене на колата. Ако го премериш на сутринта е в повече. Огледай се, дали и ти не трянва да проверяваш на загрял мотор.
Отговори

Opeldriver2e7 снимка Opeldriver2e7 07 август 2016 - 13:46

Здравейте,

Много благодаря за помощта на всички.

Оказа се датчика, но естествено не всичко е ОК след София Ауто. Ето историята:
1во ходене - след 3 дни в сервиза ми я връщат с update-нат софтуер (за което ми взеха 90лв) и всичко било ОК. Точно след 10км пак ми светна.
2ро ходене - след 5 дни имам сменен датчик по гаранция.

За жалост и след това пак ми излиза това съобюение, но за много кратко и доста рядко.

За 400км ми светна 3 пъти лампата със предупреждението "Oil Pressure Low - Stop Engine.

Какво мислите?

Как може да се провери дали реално е update-нат софтуера? И как мога да знам дали е сменен датчика?

Поздрави!
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 07 август 2016 - 15:17

 Opeldriver2e7, на 20 юли 2016 - 07:21, каза:

Здравейте отново,

Тази сутрин измерих нивото на маслото и беше над максимума (като по принцип преди беше в рамки на мин и макс). Това как е възможно, какво може да означава?


Чел съм по форуми, че при опит за регенериране на филтъра за твърди частици, е възможно да вкара нафта при маслото. Не знам дали има връзка и с другия проблем....
Отговори

martokuka снимка martokuka 14 септември 2016 - 15:44

 Opeldriver2e7, на 19 юли 2016 - 19:35, каза:

Имам приятел, който има същата Opel Insignia2.0 CDTI 160hp, 2011г, по километраж на 150 000км, като му се счупи мотора тотално. В сервиза са му казали, че този мотор и година има този проблем и не може да се оправи освен с нов агрегат! Не искаха да му го ремонтират, понеже правили няколко, но все безуспешни ремонти.
Доколкото разбрах е имал проблем с омасляването на лагерите на к. вал и от там е станало мазало в мотора, което било на всички такива мотори.
Здравейте,

От 1 месец съм собственик на Opel Insignia 2012 2.0 CDTI 160hp. Взех я с пълна история купена от България на 50000км. Колата е с удължена гаранция и още е в нея.

Днес ненадейно ми излезе то съобщение т.е. червена лампа за маслото и че няма налягане.

Проверих нивото на маслото и то е ОК. Сменяно е в официален сервиз през март тази година.

Има ли някой представа от какво може да е този проблем?

Също така, как да стигна до сервиза? Мога ли да я карам в ниски обороти за 10-15км или това е рисковано? Ако да, то сервиза може ли да разбере, че съм я карал след лампа и да ми откаже гаранцията?

Предварително благодаря за помощта.

Поздрави!
Отговори

m007 снимка m007 29 юни 2017 - 14:12

Искам да потвърдя, че реших такъв проблем със смяна на уплътнението на смукателния колектор на маслената помпа от към картера.

Проблемът е от вродените дефекти на автомобила. Уплътнението е с номер GM 55589549.
Купих го от Булвария за 35 лв. Смених го в квартален сервиз за 80 лв. В Булвария за същата услуга искаха 290 лв.

Старото уплътнение беше доста изпечено и загубило еластичните си способности. Колата е на 105 000 километра.
Смятам да го сменям на 50 000 - 60 000 км със смяната на агренажния ремък.

Ето какво представлява GM 55589549 (червеното е предпазна капачка, която се маха при монтажа)
Публикувано изображение

И къде се монтира
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от m007: 29 юни 2017 - 14:19
Отговори

vankis снимка vankis 29 юни 2017 - 15:07

Привет колега,

това ли е прочутата гумичка на маслената помпа, за която всички говорят?

Така като гледам снимката би трябвало да има и цедка след гумичката или?

Браво,че споделяш инфо.
Отговори

m007 снимка m007 29 юни 2017 - 20:04

Не бях в сервиза докато я правеха. Оставих колата в 10:00 ч. и в 14:30 ч. се обадиха, че е готова. Затова не мога да кажа имало ли е цедка или не. Но видях старата гума и разбрах защо е давала тази грешка. Вече грешка няма. Да не повярваш как това уплътнение за 35 лв., може да преебе двигател за хиляди. Моят съвет е - сменете я, дори и да не ви дава съобщението за грешка, за да ви е мирна главата. Че загубата на налягане е толкова малко, че някой датчик може и да не го хване, но достатъчно за да започне да поврежда двигателя, докато си мислите, че всичко е наред.
Аз хванах проблема навреме и в картера нямаше стружки.
Отговори

nikal снимка nikal 29 юни 2017 - 22:11

 m007, на 29 юни 2017 - 20:04, каза:

Не бях в сервиза докато я правеха. Оставих колата в 10:00 ч. и в 14:30 ч. се обадиха, че е готова. Затова не мога да кажа имало ли е цедка или не. Но видях старата гума и разбрах защо е давала тази грешка. Вече грешка няма. Да не повярваш как това уплътнение за 35 лв., може да преебе двигател за хиляди. Моят съвет е - сменете я, дори и да не ви дава съобщението за грешка, за да ви е мирна главата. Че загубата на налягане е толкова малко, че някой датчик може и да не го хване, но достатъчно за да започне да поврежда двигателя, докато си мислите, че всичко е наред.
Аз хванах проблема навреме и в картера нямаше стружки.


Това за гумичката е писано отдавна,но трябва да се чете.Трябвало е да ти свалят поне един основен и един биелен лагер,за да видят в какво състояние са.Ако не са проверили,това изобщо не е добре,защото някой от лагерите може да си е тръгнал и след известно време,ще се разклопа.Датчика за налягане показва при около 0,5 бара,че е ниско, а налягане под 1 бар е пагубно за мотора!Всичко зависи от това,колко време си карал така.
Съветвам всеки,който мисли да си кара колата(с този мотор)по-дълго време,да си сложи уред с датчик и да си го следи,за да не се стига до ремонти.
Отговори

m007 снимка m007 30 юни 2017 - 18:52

 nikal, на 29 юни 2017 - 22:11, каза:

Това за гумичката е писано отдавна,но трябва да се чете.

Колега, с четене съм стигнал до решението на този проблем. А не с хвърляне на боб.
Отговори

nikal снимка nikal 30 юни 2017 - 23:52

Браво,така и трябва.Добре,че има и кой да пише.
Отговори

m007 снимка m007 01 юли 2017 - 11:26

 nikal, на 30 юни 2017 - 23:52, каза:

Добре,че има и кой да пише.

Това го приемам като комплимент. Благодаря.
Мнението беше редактирано от m007: 01 юли 2017 - 11:28
Отговори

Opeldriver2e7 снимка Opeldriver2e7 11 юли 2017 - 09:26

Колеги,

Само да кажа, че в моя конкретен случай всичко се оправи след смяната на една от дюзите. Оказа се, че не работи коректно и бе заменена гаранционно. Сега 15хил км по-късно, за щастие, всичко е супер.

Поздрави!
Отговори

andiiy снимка andiiy 23 юли 2019 - 08:26

Здравейте колеги
Мнението беше редактирано от andiiy: 23 юли 2019 - 08:28
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 юли 2019 - 10:33

Знам че е много стара тема, но да добавя и видео урок по смяната, за всички ентусиасти, ако вече не е показвано:

https://www.youtube....h?v=k7z5tGjfa9M
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg