Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с цилиндрова глава

Корсалиньо снимка Корсалиньо 02 декември 2019 - 15:46

Здравейте, моя проблем е следният-скъсана свещ. След като не успяха да я извадят на място се наложи да се свали главата.Извадиха я,но се оказа,че е наранено леглото/където ляга пръстена на свещта/.Набили са широка отвертка или секач и сега има шлици.Това са го направили едни други идиоти при първия опит за вадене.Въпроса ми е мога ли да закрепя положенито.Идеята която ми идва е с двукомпонентно лепило за стомана да запълня тези "шлици".Чудех се как да запазя резбата -да не попадне лепило. Което измислих и не знам доколко е приложимо да я запълня с пластелин или нещо подобно и после да се изчисти.После ще изшлайфам челно за неравности.Моля за съвети и идеи.
Отговори

sathv снимка sathv 02 декември 2019 - 16:14

При фрезист да ти фрезова челно леглото. Колко са дълбоки пораженията?
Отговори

Корсалиньо снимка Корсалиньо 02 декември 2019 - 16:55

Доколкото виждам са около 2мм.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 декември 2019 - 17:32

Да, ако може при фрезист най-добре. И аз го играх това в четвъртък, но парчето се отви с една широка, но не чак толкова широка отвертка и свещ NGK на първи цилиндър.

Публикувано изображение

https://imgur.com/vuNdEJD

Да , бързах и я стегнах доста , но чак да се счупи не очаквах. Оттук нататък вече завиването става само с този ключ:

Публикувано изображение

Въобще няма нужда да се стяга чак толкова.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 02 декември 2019 - 18:01
Отговори

Корсалиньо снимка Корсалиньо 03 декември 2019 - 15:03

Нова навита свещ и да се скъса се вади сравнително лесно. При мен беше работила/25 000/.Явно не е била и добре завита тогава защото беше като заварена. Както и да е,белята стана.
Тъй като не съм в момента в България,търсенето на стругар или фрезист който да свърши работа е почти невъзможно.Идеята с течната стомана дали е удачна или да търся друга глава.Въпреки ,че и това не ми се струва добре/знам ли на каква ще попадна/.Търся някакъв вариант колата да тръгне докато намеря друга.
Отговори

sathv снимка sathv 03 декември 2019 - 19:07

Публикувано изображение
Купи един челен зенкер и действай на ръка.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 декември 2019 - 19:58

 javor_bg, на 02 декември 2019 - 17:32, каза:

Да, ако може при фрезист най-добре. И аз го играх това в четвъртък, но парчето се отви с една широка, но не чак толкова широка отвертка и свещ NGK на първи цилиндър.

Публикувано изображение

https://imgur.com/vuNdEJD

Да , бързах и я стегнах доста , но чак да се счупи не очаквах. Оттук нататък вече завиването става само с този ключ:

Публикувано изображение

Въобще няма нужда да се стяга чак толкова.


Този ключ е грешния отново. Ключът се казва "динамометричен" и си има точна стойност на стягане. Това е най-правилният "ключ"
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg