Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с OMVL инжекцион

svetli_78 снимка svetli_78 28 октомври 2021 - 21:51

Здравейте,
Имам проблем с газов инжекцион OMVL Dream XXI N, модела е MP48OBD, а именно че обръща на бензин при достатъчно газ в бутилката!Проблема се появи при леко застудяване или при появяването на грешката, описана по-долу.
Монтиран е на Opel Zafira – двиг.Z18XE-произв.2004г.
Оригиналния изпарител OMVL CPR ( на около 100000км причина за смяната, описана по-горе ) бе заменен от Tomasetto Nordic XP, на около 15000 км(каран от мен на предишната ми кола), захранен през 8мм FARO, със сменени филтри преди една седмица, МАP сензора е А.Е.В – МР12Т(предполагам е оригиналния), Рейката е RAIL 3ома – сменена преди около 27000км.
Чека на колата свети на бензин и на газ, предполагам някоя от ламбдите! Загуба на мощ или ограничител на 4500, няма! Добър разход на бензин- София-Лом-София през Петрохан,(преди около 3 седмици, с първия сняг), с нормално каране и буркани навръщане – 7.3л/100км.
Стойности на MAP-а – около 0.3 bar на празен ход, при форсиане на място, пада!
Налягане на изпарителя – около 1bar (OMVL CPR беше на около1.2)
Както описах ,сама обръща на бензин при леко към средно натискане на педала на газта! Има случай като загрее хубаво, изгася я, извадя и сложа буксата на MAF-a , да не обръща бензин, но за около 5 минути, после пак започва да обръща на бензин. При по-силно натискане светлинките на копчето изчезват, при отпускане на газта се появяват и обръща на газ. При леко натискане на газта, не обръща.
Също така , когато я карам на бензин и при средно настъпване, на копчето на газта му изчезва оранджевия диод, като загуба на мощ на бензин, няма!
Друго което ми направи впечатление, след смяна на изпарителя и посещение в сервиз( за техническо обслужване и смяна на удървени и чупещи се мъркучи за подгрев на изпарителя) оборотите започнаха да играят според програмата на OMVL, а реално са постоянни!
Всякакви настройки правих, (премахване на автоматично прехвърляне на бензин, обогатяване-премахнато), без резултат!
Започвам да се замислям, дали да не изхвърля OMVL-a и да си поставя стария и безпроблемен POWERJET, макар и без OBD корекция?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 октомври 2021 - 15:13

Мога да ти реша проблема.От Плевен съм.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg