Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Пътят Велинград - Варвара - отворен ли е вече?

pojo снимка pojo 24 октомври 2012 - 19:57

Здравейте колеги,
Мисля да пътувам до Велинград от София, но не намирам информация дали пътя още е затворен? През август последно минавах и беше затворен, но четох че срока за ремонта е октомври 2012. Иначе знам пътя и от Белово, но след това Юндола - Велинград е също в ремонт, доколкото знам.
Ако знаете нещо ще ми е от полза!
И ако темата не е за тази секция моля да я преместите.
Предварително благодаря!
Отговори

galata снимка galata 24 октомври 2012 - 20:19

Минавах през Юндола - Велинград преди месец и половина и пътя беше перфектен :good:
Отговори

dth_user снимка dth_user 24 октомври 2012 - 20:30

Информация от преди 2 дни - Велинград - Юндола - перфектен, Белово - Юндола - почти без дупки, Варвара - Велинград - почти готов, но затворен до 15.11.2012.
Отговори

surrado снимка surrado 24 октомври 2012 - 22:39

Пътя Варвара- Велинград е затворен все още. Минавах преди 3 дни. Или през Пещера или през Белово-Юндола.
Отговори

pojo снимка pojo 24 октомври 2012 - 22:47

Dth_user тази информация, че ще е пуснат на 15.11 доколко е сигурна? Аз мога и около 25.11 да ходя натам...?
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 24 октомври 2012 - 23:32

 pojo, на 24 октомври 2012 - 22:47, каза:

Dth_user тази информация, че ще е пуснат на 15.11 доколко е сигурна? Аз мога и около 25.11 да ходя натам...?

ако искаш, ще ти пратя лс като го отворят, за да не се прецакаш, и да идеш и да видиш, че е затворен още..
Родом съм от Велинград и при отварянето му мога да кажа веднага :)
Защото тая година го правеха още 1 път /смениха мостовете но го направиха много некадърно и не беше асфалтирано на места.. и имаше много големи дупки заради които станаха няколко катастрофи../ и бяха дали точна дата за отваряне - примерно 10.10.2012.. единствения проблем е че имаше забавяне 3 седмици ..
Отговори

vis снимка vis 25 октомври 2012 - 13:28

 surrado, на 24 октомври 2012 - 22:39, каза:

Пътя Варвара- Велинград е затворен все още. Минавах преди 3 дни. Или през Пещера или през Белово-Юндола.

А най-добрият път, но с 10-ина километра повече в сравнение с този през Пещера, е през Свети Константин. Колкото до конкретна дата, на която ще е готов Велинград-Варвара, не бих разчитал на обещания в пресата. Пътят се ремонтира ВТОРА година. През 2011 също беше затворен за няколко месеца, през които стигнаха до под кривата круша, тази година пак.
Мнението беше редактирано от vis: 25 октомври 2012 - 13:30
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 25 октомври 2012 - 15:42

Минавах миналата седмица от Варвара до Велинград, пътя още е затворен, но пича ми вдигна бариерата и каза, че е почти готов... абе оказа се, че не е баш така :) На места асфалтираха, на места си беше на посипка чакъл, на места изпопадали камъни... по едно време съжалих, че минах от там. Разбира се след няколко дни във Велинград прибирането ни беше през Юндола, пътя си е приличен. Ами това е :)
Отговори

hudson снимка hudson 25 октомври 2012 - 17:35

 vis, на 25 октомври 2012 - 13:28, каза:

Пътят се ремонтира ВТОРА година. През 2011 също беше затворен за няколко месеца, през които стигнаха до под кривата круша, тази година пак.

Ремонта си върви по план - миналата година трябваше да се укрепят мостове, брега на реката, скатовете над пътя и да се подобри отводняването на платното. Всичко това се свърши - сега е ред на асфалтиране, мантинели и знаци.
Отговори

vis снимка vis 25 октомври 2012 - 19:22

 hudson, на 25 октомври 2012 - 17:35, каза:

Ремонта си върви по план - миналата година трябваше да се укрепят мостове, брега на реката, скатовете над пътя и да се подобри отводняването на платното. Всичко това се свърши - сега е ред на асфалтиране, мантинели и знаци.
Надлеза при Звъничево го мъдриха няколко месеца, отваряха го, затваряха го, в момента пак е на вълни. Ако всичката им работа е такава... http://marica.bg/show.php?id=71446
Мнението беше редактирано от vis: 25 октомври 2012 - 19:36
Отговори

pojo снимка pojo 25 октомври 2012 - 21:26

 dancho_nakov, на 24 октомври 2012 - 23:32, каза:

ако искаш, ще ти пратя лс като го отворят, за да не се прецакаш, и да идеш и да видиш, че е затворен още..
Родом съм от Велинград и при отварянето му мога да кажа веднага :)
Защото тая година го правеха още 1 път /смениха мостовете но го направиха много некадърно и не беше асфалтирано на места.. и имаше много големи дупки заради които станаха няколко катастрофи../ и бяха дали точна дата за отваряне - примерно 10.10.2012.. единствения проблем е че имаше забавяне 3 седмици ..


Ще съм ти благодарен, ако ми пишеш като го отворят!
Отговори

galata снимка galata 26 октомври 2012 - 05:25

Направо пишете тук, и аз се интересувам от този участък
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 26 октомври 2012 - 21:12

Добре колеги, веднага ще пиша тук като го отворят, понеже всеки ден доставят части от Пазарджик до сервиза и веднага ще разбера, кога е отворено! :)
Отговори

a701 снимка a701 20 декември 2012 - 23:05

някой няма ли информация за пътя в момента ?
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 21 декември 2012 - 21:32

Не е отворен ;) Утре или другиден предполагам.. имат да поставят още 4км мантинели.. като го отворят щя пиша тук и във фейсбук.. вчера има написани 150 акта за минаващите по дефилето поради нарушаване на знак "Забранено влизането и в двете посоки" .. като е отворено 1 полицай ще ми се обади да ми каже и като разбера веднага ще ви осведомя ;)
Отговори

a701 снимка a701 21 декември 2012 - 21:53

Здравей колега. Благодаря за инфото.Аз искам да споделя : днес по обяд тръгнах към Пловдив и на разклона спрях да попитам полицаите кога ще отворят пътя и единият ми каза че всеки момент очакват одобрение от комисията. Качих се в колата и междувременно полицаите пуснаха 5-6 коли надолу и тогава другия полицай ми каза да минавам по дефилето бавничко без проблем . Аз го попитах от дали мога и на връщане и той ми каза че ако е след 17:30 няма да има проблем и отдолу колегите ще ме пропуснат. Личното ми впечатление след като минах по пътя обратно около 20:00 ч е че има още не повече от 0,5 км мантинела да се постави , множество знаци както и светлоотразителните триъгълници на мантинелите.Предполагам че може и до Понеделник да го отворят.
Отговори

hudson снимка hudson 22 декември 2012 - 13:20

Не знам за какви актове говориш - вчера се качихме, днес слизахме.
Наистина има знак забранено влизането и патрулка, дори спряхме и питахме, отговора беше:"продължавайте, няма проблеми."
Вчера се качвахме около 13:30 и имаше само работници които ковяха опори и монтираха на тях мантинели.
Днес около 12:30 освен тях имаше и багер с къртач, който буташе надвиснали скали и фадрома, която пък гребеше камънаците и ги хвърляше в реката.
Във Варвара пак имаще куки, които най-общо казано си зяпаха трафика.
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 22 декември 2012 - 19:45

Еми такива са ми сведенията от познат полицай от Велинградското МВР ..
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 23 декември 2012 - 20:35

Айде вече е официално отворено :)
Отговори

pojo снимка pojo 16 януари 2013 - 12:13

Ей...дочакахме го! Мерси за информацията.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg