Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Изгоряла крушка

vekarata снимка vekarata 09 януари 2013 - 18:06

Привет колеги.Имам следния въпрос:Изгоря ми крушка на левия стоп на Зафирата,трябва ли да се сваля стопа за да се смени и ако е да,какъв е рада на разглобяване? Питам за да не объркам нещо.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 януари 2013 - 18:29

Отваряш багажника -> махаш декоративната решетка зад стопа (ако има такава) -> изваждаш буксата (стиска се от двете страни и се дърпа назад) -> виждаш едни светли пластмасови 'гайки' -> Публикувано изображение -> отвиваш ги (на ръка/отвертка) -> внимаваш да не изпуснеш стопа на земята -> когато го свалиш вече, сложи го не нещо меко (да не се надраска) -> виждаш задната му страна, внимателно хващаш щипките, така че пластмасовата основа на която е буксата да се отдели от стопа -> виждаш изгорялата крушка, отвиваш, сменяваш.. -> всичко по обратния ред.
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 09 януари 2013 - 18:30

Здравей колега, не съм сигурен дали стопа ти е като на Астра Г но ако е като моя с удоволствие ще ти кажа реда на смяната:
1.Като отвориш багажника има едни решетки зад стопа, махаш решетките
2.След това ще видиш голяма букса, изкарваш я от стопа и след това има 2 пластмасови гайки, отвиваш ги на ръка и с другата ръка държиш стопа да не падне.
3.Като свалиш стопа на гърба му има една като платка с фасунгите и крушките сваляш платката сменяш крушката и по обратния ред сглобяваш стопа, ако нещо не си разбрал или не съм обяснил точно ме питай.
Отговори

vekarata снимка vekarata 09 януари 2013 - 18:57

Много ви благодаря.Утре на светло ще огледам и ще пеценя как да се справя.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg