Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

P0621 (03) - Generator Lamp "L" Control Circuit Malfunction

cecoc снимка cecoc 22 септември 2014 - 17:17

Здравейте колеги,
Напоследък ми се събраха в повече драми на колата (а досега за 100к км бяха 0), които вече оправих, но остана този проблем.
Като запаля и държа на празен ход , напрежението на акумулатора стои на 12V (както показва на таблото в Test mode, така и измерено на клемите на акумулатора) и постепенно започва да спада - т.е. колата консумира само от акумулатора. Ако пусна отопление на задното стъкло или завъртя волана пада на 11,5V. Щом подам газ ( за 1-2 сек) примерно до 2000об и я оставя на празен ход , сякаш нещо зацепва и напрежението постепенно се качва до 14V и всичко заспива там. Всичко си е наред и така до следващото палене. От цялото това нещо си правя извода, че генератора си ми е наред, както и диодния мост и релерегулатора. Съмненията са ми в ролката на генратора, доколкото успях да зачета тя е някаква муфа която обаче как точно зацепва не можах да разбера за моята кола.
Имал ли е някой колега подобен проблем? Или пък пропускам нещо?
Отговори

Ckman снимка Ckman 24 януари 2016 - 10:08

От какво се оказа проблема колега?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 януари 2016 - 13:06

Нямам идея дали случая е същия, но мойта астра също дига плавно зареждането. Това си е екстра на алтернатора. Отнема и няколко секунди, но било съвсем нормално.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 25 януари 2016 - 19:27

Колко да зарежда определя компютъра на мотора.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 януари 2016 - 19:51

Р0620 Неизправност във веригата за управление на генератора
Р0621 Неизправност във веригата на блок “L” на генератора
Р0622 Неизправност във веригата на блок “F” на генератора
Р0623 Неизправност във веригата на лампата за контрол на генератора Дано съм помогнал с разчитане на диагнозата.
Отговори

FGRC снимка FGRC 15 април 2016 - 21:14

При същите грешки смених регулатора и всичко заспа.Няма плавно вдигане на напрежението,нека презапоят статора.Сигурно ти и загрява алтернатора. :naughtynono:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg