Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira B

Пукнато предно стъкло...

goony снимка goony 02 юли 2015 - 21:43

Здравейте,
предното стъкло на колата е пукнато от поне 2 години( от толкова имам колата, и като я купих си беше така). С формата на звезда( или по-скоро снежинка)е, и има 2-3 много къси лъча. От както имам колата не съм забелязал лъчите да се удължават, или въобще някаква промяна. Пукнатината изглежда е само от външната страна на стъклото, тъй като отвътре не успявам да я усетя като прокарам нокът по нея. Големината на пукнатото е горе-долу колкото монета от 2лв. Колата е била на температури от около -1 до около +37.
В момента имам възможност да сменя стъклото за около 200лв( цена с вкл. работа), та се чудя да го правя ли или щом за 2 години няма промяна да го оставя.

ПП лепенето не ме устройва, защото не знам колко ще държи, тъй като пукнатото е от поне 2 години, така че се е насъбрала доста мърсотия, която мисля, че няма как да се изчисти напълно, за да хване полимерът качествено.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 юли 2015 - 22:02

Лепенето си струва!!!

Не си заслужава смяната на оригинално стъкло с някъв ментак.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 юли 2015 - 00:21

По закон не можеш да караш с спукано предно стъкло а внимавай с китайските стъкла лошо пречупват светлината.
Отговори

goony снимка goony 03 юли 2015 - 21:35

Пукнатото е много малко, и е по средата- не пречи на видимостта, а и почти не се забелязва.
Иначе лепенето доколко може да се каце, че ще удачно.

ПП смяната на стъклото ми го покрива застраховката, като аз си доплащам около 200лв, та предполагам, че ще го сменят с по-качествено( само предполагам, де :))
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 03 юли 2015 - 23:32

Послушай Иво,че после ще съжаляваш за китайския ментак,който ще ти сложат от застраховката.
Отговори

goony снимка goony 05 юли 2015 - 10:47

OK. Благодаря. Така ще направя тогава.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg