Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Зелено реле, задни плафони

Стаевски снимка Стаевски 26 декември 2016 - 17:43

Колеги, търсачката ми изкара Тази тема от форума, но не мога да пиша в нея, а форума е някак различен.....Както и да е.
Сутрин акумулатора се предава. Измерих утечка около 0,3 А.
Търсих, търсих...оказа се от зеленото реле в таблото с предпазителите.
Остава включено след затваряне на вратите.
Като го махна работи само предния плафон.
Като заключа колата релето се изключва.
Ако както има утечка откача и след това пак закача акумулатора релето не се включва-няма голяма утечка...
Гледах схеми, които имам не видях самото реле на никоя схема. Явно се управлява от мултитаймера, ама като не го виждам на схема нищо не разбирам.
Явно проблема е, че след затваряне на вратите липсва "заспиването" на някой от модулите. Половин час чакам-няма и няма. Държи си 0,3А и това е.
Някакви схеми, идеи...?
Изхода е да държа колата заключена, но съм в къща и това да е заключена ме дразни.... По-точно това, че има някакъв проблем.
Давайте ъкъл.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 27 декември 2016 - 22:40

Добре де, ако мултитаймера който управлява евентуално това реле заспи като съм заключил колата,
релето изключва. Отключвам задната врата с ключа - механично, само нея.
Кое кара релето да включи като по схема изключвателя на задната врата е само за плафона отзад и няма общо с мултитаймера? Щото в момента съм с извадено реле. Всичко по колата работи. От плафоните работи само предния. Схемите които имам явно не са точни! Задния плафон на багажника угасва след около половин час при постоянно отворен капак. Значи минава през мултитаймера!? А по схема не е така. И плафоните над втория ред седалки също не работят както е по схемите. Пффф.


Някой колега ще каже ли след затваряне на последната врата без да заключва колата след колко време му изключва въпросното зелено реле, ако въобще изключва?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 декември 2016 - 23:57

А свети ли ти плафон, след като затвориш всички врати и не заключиш?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 28 декември 2016 - 14:47

Когато сложа релето при затваряне на всички врати без да заключвам всички плафони светят без този на задния капак. След малко си изгасят плавно. Но релето си остава включено и утечката ми е към 0,3A!!!

Като затворя всички врати със махнато реле без да заключвам, остава да свети само предния плафон, който след малко гасне плавно. Утечката ми е около 0,04A.

Когато махна релето работи само предния плафон. Демек същата работа но без задните плафони и този на задния капак.

Тока на бубината на релето е около 20mA.
Без релето утечката ми е към 40 mA.Значи с релето ще е към 60mA.
Явно когато е включено релето, то дава + на някакъв /някакви/ консуматори, които не мога да ги определя.
На никоя схема не мога да открия въпросното реле...
На схемите които гледам предния плафон е отделен от задните, както и най задния от другите.
Отговори

bojjko снимка bojjko 29 декември 2016 - 20:41

Колега и аз съм със същия проблем и при мен утечката е 300 ма. аз съм си оставил релето там,но съм махнал бушона за плафоните.Така утечката ми е 20 ма.Така обаче не ми работи и диагностичната букса.Гледах схеми за мойта зафира плафоните се оправляват от мултитаймера и модула за централното.Аз си мисля,че вината е в мултитаймера,но не съм абсолютно сигурен.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg