Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Opel Astra Bertone въпрос

Тази тема е заключена

Stefanovi снимка Stefanovi 04 юни 2018 - 16:45

Здравейте, съфорумници. Предстои ми покупка на автомобил. Спрял съм се на Опел Астра Бертоне, гледам 2001-2003г., но имам едно питане към вас. Кой мотор е по-добрият и здравият мотор? Кой си заслужава повече и защо.. 1.8 125коня или 2.2 147коня? Някъде четох, че тази разлика в конете почти не се усеща.Благодаря предварително на отзовалите се
Мнението беше редактирано от Stefanovi: 04 юни 2018 - 16:54
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 04 юни 2018 - 18:41

аз бих избрал 1.8 125 коня
чувал съм, че е много корав мотор
но нека и някой друг да каже :20ashley_results:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юни 2018 - 19:04

Мисля, че ако използвате търсачката ще откриете отговори.
Отговори

Stefanovi снимка Stefanovi 04 юни 2018 - 19:40

 FrIsKy_86, на 04 юни 2018 - 18:41, каза:

аз бих избрал 1.8 125 коня
чувал съм, че е много корав мотор
но нека и някой друг да каже :20ashley_results:


Аз съм чувал същото, но същото чувам и за 2.2, че били с вериги и тн, много противоречиви мнения,а на мен не ми е толкова до бързина, не съм състезател, интересувам се чисто от гледна точка на здравина както каза колега.
Търсачката я използвах многократно и точно затова съвсем се обърках
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 04 юни 2018 - 20:23

 Stefanovi, на 04 юни 2018 - 19:40, каза:

Аз съм чувал същото, но същото чувам и за 2.2, че били с вериги и тн, много противоречиви мнения,а на мен не ми е толкова до бързина, не съм състезател, интересувам се чисто от гледна точка на здравина както каза колега.
Търсачката я използвах многократно и точно затова съвсем се обърках




Незнам но 1.8 го слагат и на други опели, в смисъл е по масов поне аз съм останал с това впечатление. А 2.2 не толкова много. Ако си харесал нещо взимай ако имаш късмет няма значение кой мотор ще вземеш, той ще служи вярн. Ако нямаш късмет същата работа.
По принцип кола се взима само на късмет, колкото и да я гледаш и да залягаш няма как да видиш всичко.
Аз взех моята миналата година, колата е много добра, здрава е, всичко е ок - но на втората седмица разбрах че трябва да отварям мотора. Така че ти си реши.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 юни 2018 - 20:48

2.2 се слага на всичкото вектра б, астра г и омега след 2001 година, дотогава го няма. Заедно с 2.2 дизел. Рядко се среща защото и двата бяха скъпи, а отделно се продаваха само в най- високото ниво на оборудване при астра и вектра, за омегата не знам.

После и двата се появяват и във вектра ц, а после става и даже с директно впръскване.

За съжаление при бензиновия 2.2 веригата не е предимство поради две основни причини: първо обтегача е печално известен точно в тия първите години, и второ самата верига с колелата и останалата карантия е луди пари, когато искаш да си купиш читави неща.
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 05 юни 2018 - 10:06

ето и отговора.........
1.8 125 :icon_wink2:
Отговори

vaskata.v снимка vaskata.v 05 юни 2018 - 11:55

Вземи си 2.2 със сменени обтегачи и/или вериги. Вървежа е в пъти по-приятен, а разхода е същия.
Отговори

fanatic снимка fanatic 05 юни 2018 - 12:21

Защо не четете какво Ви пишат по-старите потребители на форума ?

Използвайте търсачката, която е е отгоре на форума / персонално търсене/
и ако не откриете отговор на въпроса си, което ме съмнява, моля пишете ми да отворя темата.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg