Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Опел Корса '95,няма ток на свещите

vendinga снимка vendinga 31 август 2006 - 17:58

Здравейте,проблема е ,че колата не пали и издърпах кабела който идва от бобината и го доближих до маса,като се подаде контакт прескача искра,когато започне да се върти на стартер искри не прехвърчат.Какво е най-вероятно да се е случило,мой познати изказаха няколко мнения:
1. Комутатора е прецакан(така казват на една плочка с кабел с 4 крачета,която стои до бобината.
2. Контактния ключ,казват да опитам на скорост да я паля.
3. Няква платка или плочка вътре в делкото.
4. Компютъра, който стои вътре в купето под жабката
Моля Ви да ме насочите какво може да е,защото колата сега е внесена,не е регистрирана още и хич не ми се иска да я зарязвам по някакви гаражи да нощува по майстори,имам приятели,които разбират и ще ми помогнат, но ми се иска да получа мнения и препоръки от вас.
Отговори

vendinga снимка vendinga 31 август 2006 - 21:08

Нещо ориентировъчно като цена и ще трябва ли да нося старата за мостра в магазина?
Отговори

30e снимка 30e 31 август 2006 - 21:33

40/45 кинта беше гол и 60тина кинта с планката

ПС- Датчик на Хол се нарича
Отговори

vendinga снимка vendinga 31 август 2006 - 21:58

ОК,свалям го и ще купувам нов,а има ли начин да се провери дали датчика е здрав,не че оспорвам мнението ви,просто да е сигурно че е от него.
Благодаря ви за отговорите!
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 31 август 2006 - 22:27

vendinga, на Aug 31 2006, 09:58 PM, каза:

ОК,свалям го и ще купувам нов,а има ли начин да се провери дали датчика е здрав,не че оспорвам мнението ви,просто да е сигурно че е от него.
Благодаря ви за отговорите!
 

Има начин и майсторите го знаят а ако имаш програмата AUTODATA и там има обяснение но на английски.ако искаш ще ти дам диаграмата. :flag:
Отговори

ugtuning снимка ugtuning 31 август 2006 - 22:33

vendinga, на Aug 31 2006, 06:58 PM, каза:

Здравейте,проблема е ,че колата не пали и издърпах кабела който идва от бобината и го доближих до маса,като се подаде контакт прескача искра,когато започне да се върти на стартер искри не прехвърчат.Какво е най-вероятно да се е случило,мой познати изказаха няколко мнения:
1. Комутатора е прецакан(така казват на една плочка с кабел с 4 крачета,която стои до бобината.
2. Контактния ключ,казват да опитам на скорост да я паля.
3. Няква платка или плочка вътре в делкото.
4. Компютъра, който стои вътре в купето под жабката
Моля Ви да ме насочите какво може да е,защото колата сега е внесена,не е регистрирана още и хич не ми се иска да я зарязвам по някакви гаражи да нощува по майстори,имам приятели,които разбират и ще ми помогнат, но ми се иска да получа мнения и препоръки от вас.
 

Колега и аз мисля че е от датчика на Хол. Разглобете делкото и го извадете този датчик, обикновенно има дупчици по слюдата. Този датчик е полупроводник. И аз мисля че е около 40/45 лв.
Отговори

vendinga снимка vendinga 01 септември 2006 - 07:49

Мерси,днес следобяд ще разглобяваме, дано да се справим по-бързо, че ми е мерак да я подкарам малко.
Отговори

vendinga снимка vendinga 03 септември 2006 - 00:33

Благодаря на отзовалите се,колата запали,всичко е ОК
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg