Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

C20NE кой е кабела за FUEL CONSUMPTION

Byte Rider снимка Byte Rider 26 януари 2007 - 20:08

Виж дали тези пинове отговарят точно на твоя дисплей, защото има два различни пинаута. На повечето места пише, че сигналът за разхода е на пин 21, скоростта е на пин 20, а на 24 отива сигнал от спирачките. Виж http://www.astrasite.de/?id=03106 например.

Сигнала за разхода трябва да го вземеш от някоя дюза, но не знам къде точно в дисплея се свързва. Доколкото помня имаше едни дисплеи, които поддържат и двата вида сигнали за разхода и при тях наистина сигналът от инжектора се свързва на пин 24.
Отговори

batko32 снимка batko32 26 януари 2007 - 21:14

DarkLife, на Jan 26 2007, 05:48 PM, каза:

.................................
9 Букса диагностика (конт.D).................. кафяв с червено
10 Букса за програмиране (конт.G).......... кафяв с бяло
.................................

Буксите за диагностика - каде отиват (ако е на буксата отпред кум кои пин на нея се вързват)
Букса за програмиране - каде как ? :)
..............................
 


Колега ако се замислиш ще видиш колко е просто :) Букса за ДИАГНОСТИКА :angry:
Дали на нея невъртим номера с кламера :flag: :25: Сега досещаш ли се ?
Ето и по-сериозно. На самата букса за диагностика се свързват. Пак се прави тест "все едно пробваш ЕКУ-то" само , че тука пробваш дисплея какви грешки дава .
Ама сега към кои пин ....ами пак си пише "D" и "G" . УСПЕХ :25:
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 26 януари 2007 - 23:39

@batko32 Дам наистина маи е така но кои да го види...
Обаче малак проблем. Буквално преди 3 мин видях че на буксата ми отпред има само пинове E F G B A няма за D.

Публикувано изображение


@Byte Rider мерси :) Още утре ще пробвам на го зема от някоя от дюзите директно и ще пиша какво е станало.


ПС:Долу на часовника излиза едно F малко отпред това какво означава?
Отговори

batko32 снимка batko32 27 януари 2007 - 11:00

DarkLife, на Jan 26 2007, 11:39 PM, каза:

@batko32 Дам наистина маи е така но кои да го види...
Обаче малак проблем. Буквално преди 3 мин видях че на буксата ми отпред има само пинове E F G B A няма за D.

Публикувано изображение


@Byte Rider мерси :) Още утре ще пробвам на го зема от някоя от дюзите директно и ще пиша какво е станало.


ПС:Долу на часовника излиза едно F малко отпред това какво означава?
 


"F" е инфо за грешка. Някои датчик не е закачен "температурния да речем" или неработи. А колкото до пинчето.........виж и си закачи/добави такова от друга букса "от някоя морга си вземи такава" . Аз реално не ги ползвам да си призная. Е......добавил съм си едно ключе от "Д" към маса и си правя диагностиката без да отварям капака :)
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 28 януари 2007 - 18:01

Здравейте.
Вече свързах и останалите
5 "Минути" (копчета, конт.1)......................... черен
6 Реле бенз. помпа (конт. 87 или 87b) бял /или кафяв с бял при различните марки/
9 Букса диагностика (конт.D).................. кафяв с червено
10 Букса за програмиране (конт.G).......... кафяв с бяло
21 Датчик на скоростта (или в таблото или долу при скоростите) син с червено
24 Контролер на впръскването (датчик за разхода на гориво при карб.) черен /или кафяв с черно при различните марки/
26 Ниво на горивото .............................. син с черно

.

Сичко си работи.
Единствения проблем който остана е защо показва моментен разход (литри на 100) до 12.Карам я на гас. под 12 = като и давам малко гас сичко си е нормално с показанията но като я изцедя (тогава разхода ми е около 15-16) компа показва 0/0.
Някакви идеи? :angry:
Отговори

batko32 снимка batko32 29 януари 2007 - 10:30

DarkLife, на Jan 28 2007, 06:01 PM, каза:

21 Датчик на скоростта (или в таблото или долу при скоростите) син с червеноСичко си работи.
Единствения проблем който остана е защо показва моментен разход (литри на 100) до 12.Карам я на гас. под 12 = като и давам малко гас сичко си е нормално с показанията но като я изцедя (тогава разхода ми е около 15-16) компа показва 0/0.
Някакви идеи? :25:
 

Ако това червеното работи ....разхода трябва да се сменя от литри/час на литри/км. Тогава при фул екшън максималното показание е 39.8/100 :25:
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 29 януари 2007 - 15:46

Значи то отзад на километража го намерих изводите са 3.Явно ще трябва да пробвам и с другите. Мерси.
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 30 януари 2007 - 03:18

намерих го кое е.Мерси се пак.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg