Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

ел. фарове на Astra F

Siskoбг снимка Siskoбг 30 март 2007 - 19:14

Колеги, искам да си сложа ел. фарове на Astra F, климатик, ел. стъкла, халогени и т. н. 1995 година е. Установих че има инсталация в таблото до копчето и до бушоните. Та въпросът ми е каде може да са забутани буксите дето се включват към машинките на фаровете или до там няма инсталация което е малко възможно
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 05 април 2007 - 19:52

хора, никой ли не е слагал ел. фарове на Астра. Ако някой е слагал да каже каде може да са заврени тия букси, ако ги има де :). Искам да ги сложа щото като кача нещо в колата и вечер всички ми светкат че фаровете ми светят на високо, а е версия Sport и кто е празна е с ниска предница и за това като ги смъкна на ниско и не виждам нищо. Please помогнете!!!!!!!!!!!
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 06 април 2007 - 11:46

e къде може да са - където и другите кабели за фаровете
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 06 април 2007 - 22:27

не ги видях там, а и на една друга гледах идваха някаде одолу, а не покрай другите, ама се не ми остава време да се поровичкам
Отговори

DJmaxim снимка DJmaxim 06 април 2007 - 22:40

Моите кабели си идват и от където другите!3 букси 1-та габарити,2-та фарове(дълги,къси) и 3-тата при машинката която е монтирана в самият фар.
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 06 април 2007 - 22:55

и в двата варианта съм виждал, но май ще се окаже, че мойта няма:c010: :3: :c010: и ще продължават да ми светкат в очите :3: :c010: да ги е:19a:
Отговори

DJmaxim снимка DJmaxim 07 април 2007 - 09:05

Ако колата ти е с Ел. Фарове вътре в купето ще имаш копче за регулиране на фаровете.Има и друго ако имаш копче,а фаровете ти са без машинки пак няма да стане.
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 07 април 2007 - 19:26

исках да кажа, че има инсталация в таблото, но не и копче
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 08 април 2007 - 22:11

Хора, днес намерих букса за машинката отляво. Беше завряна под фара, но нищо, извадих я. Както и да е. Вадя десния фар - няма букса! Възможно ли е да няма отдясно или е завряна някаде под спойлера или решетката
Отговори

underdog снимка underdog 04 ноември 2007 - 15:30

 Siskoбг, на Apr 8 2007, 10:11 PM, каза:

Хора, днес намерих букса за машинката отляво. Беше завряна под фара, но нищо, извадих я. Както и да е. Вадя десния фар - няма букса! Възможно ли е да няма отдясно или е завряна някаде под спойлера или решетката


колега, имам същият проблем като теб и ми писна ръчно да регулирам фаровете. Преди 2 дена претърпях лек удар отпред и в резултата на което трябва да сменя фаровете. Реших че точно сега е момента да сложа фарове с ел. регулиране. Купих си такива на старо и съответно си намерих и копчето. Буксите за машинките на фаровете ги намерих лесно но още не съм разглобил таблото за да търся инсталацията. Въпросът ми към теб е как установи че има инсталация вътре в купето? Какъв цвят са жиците и колко са на брой, предполагам най-малко 4. Имаш ли ехемата на свързване на тези машинки? Аз имам цялата ел. схема на астрата но все още немога да се ориентирам по нея.

Сигурен съм че има и букса за десният фар, потърси по усърдно и ще я намериш. Разбира се може някой да е срязъл кабелите и затова да я няма. В такъв случай проследи цвета на жиците, трябва да са същите като на буксата за другата машинка.
Ако стане ще ти дам повече инфо. Успех ти желая.
Отговори

beos снимка beos 04 ноември 2007 - 18:23

Схемата на кабелите които се свързват към моторите на фаровете и техните оцветявания съответно са тук в схемата моторите са обозначени като М39 и М40.

М39-> 506,633, 634 и М40 -> 508,634

S98 от схемата е общ за всички е ключът за включване на светлините.

Ето и схемата, какви кабели трябва да търсиш при таблото с какви цветове са кабелите - тук в схемата

Пиши после резултата .. :opel_forever:
Отговори

underdog снимка underdog 04 ноември 2007 - 18:37

 beos, на Nov 4 2007, 06:23 PM, каза:

Схемата на кабелите които се свързват към моторите на фаровете и техните оцветявания съответно са тук в схемата моторите са обозначени като М39 и М40.

М39-> 506,633, 634 и М40 -> 508,634

S98 от схемата е общ за всички е ключът за включване на светлините.

Ето и схемата, какви кабели трябва да търсиш при таблото с какви цветове са кабелите - тук в схемата

Пиши после резултата .. :nau:



мерси много за изчерпателният отговор, много ми помогна :opel_forever: А тези схеми от коя книга си ги сканирал, може ли да се намери някъде?
Въпреки че цвета на кабелите ми беше ясен, и въпреки че съм инженер по електроника пак неможах да се ориентирам по схемата която имам, може би защото е черно-бяла :nau:
Утре вкарвам Астрата в гаража на един приятел и започваме да действаме, надявам се скоро да се похваля с успешен ремонт и ъпгрейт на фаровете.
Отговори

beos снимка beos 04 ноември 2007 - 19:13

Имаше преди време в темата за книгата за ремонт на Български език линк към една програмка на руски, която е много полезна .. има доста неща в нея стига добре да се ориентираш на езика :) ..
Има такива за Корса и Вектра .. може би и за други модели на Опел .. ето линк към офицалната страница да се ориентираш как да я търсиш .. http://www.neotechso...prod&sid=2&br=3

До преди малко я търсех за да ти дам линк да си я дръпнеш .. на вече я няма на хостинга където е била ..
Отговори

underdog снимка underdog 04 ноември 2007 - 20:33

 beos, на Nov 4 2007, 07:13 PM, каза:

Имаше преди време в темата за книгата за ремонт на Български език линк към една програмка на руски, която е много полезна .. има доста неща в нея стига добре да се ориентираш на езика :) ..
Има такива за Корса и Вектра .. може би и за други модели на Опел .. ето линк към офицалната страница да се ориентираш как да я търсиш .. http://www.neotechso...prod&sid=2&br=3

До преди малко я търсех за да ти дам линк да си я дръпнеш .. на вече я няма на хостинга където е била ..


още веднъж мерси колега. Намерих я тази руска програмка, в дата.бг. Наистина е много полезна, но от към снимковият материла има какво да желае още. Някои от снимките са така направени че е почти невъзможно човек да се ориентира къде се намира въпросният чарк. Схемите на ел. инсталацията обаче са доста добре, като тези които ти ми прати.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg