Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Нов метод за изправяне на ламарина...

deforse снимка deforse 15 юли 2008 - 12:44

 double_d, на Jul 10 2008, 04:01 PM, каза:

..... ще пробвам с чук, мерси колега


:confused:
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 16 юли 2008 - 11:51

Аз има две вдлъбнатини на тавана. Нямам идея как са станали. Но са без остри ръбове и нагъната ламарина, просто вдлъбнато все едно натиснато с цяла длан. Може някой да се е качвал отгоре на тавана (предишния собственик - от радост след някоя гонка :confused: ). Трябва да взема да го пробвам този метод ...
Отговори

ГостVani4a_72_* 13 февруари 2012 - 15:31

гледах по Уелъ Дилърс как един изправяше и малки вдлъбнатини по вратите като май нагряваше вратата и после издърпваше или избутваше в зависимост от вдлъбнатината..колко търсих в интернет за метода му....нищо какво ли не писах в google на английски и нищо
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 13 февруари 2012 - 15:49

това е действително интересно-мене лично ще ме е страх да го приложа на мойта кола,да не после да трябва бояджииска намеса.Аз имам съвсем леко натиснато,където свършва лайсната до задната вежда,което е едва забележимо -само под ъгъл се вижда че се пречупва отражението.Но аз нали си го знам и ме дразни много.Мисля че ако с енатисне от вътре ще може да се оправи.Вие какмислите дали ще стане-ако с емахне кората осигурява ли с е достъп до ламарината от вътрешната страна.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 13 февруари 2012 - 15:52
Отговори

druon снимка druon 21 февруари 2012 - 00:01

Изглежда доста интересен метод, но наистина става за големи не дълбоки вдлабнатини.
Отговори

pelzer снимка pelzer 29 февруари 2012 - 20:16

Интересно е това ,но става само за определен вид обли вдлъбнатини ,ако има ъгли или надраскана боя това не върши работа за съжаление.
Отговори

Марин Алдимиров снимка Марин Алдимиров 05 март 2012 - 10:59

Всъщност някой има ли идея на какъв принцип изправя? Няма ли да работи само със вдлъбнатини зад които има затворен обем въздух или всъщност е от разширяването и свиването на самия метал?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 05 март 2012 - 16:21

Бавно загряване и рязко охлаждане - става само за вдлъбнатини, които можеш да изправиш като бръкнеш и бутнеш отвътре. Недостъпните места обикновено нямат такава площ. Да не говорим рязката промяна до какви увреждания на боята може да доведе.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg