Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Corsa B - Добавяне на табло с оборотомер

zmiori снимка zmiori 23 май 2008 - 20:21

kолега аз съм със сменено табло от ГСИ индекс В=1134 а оригиналното бе В=1150 разликата е около 7 км на всеки 100 имаси и предимство лъже на горе и имаш някакъв "запас" от 7 км. при радар./засичано с GPS/
ставава с директна смяна без никакви доработки моето "жребче" е набор 95 и е със жило купих таблото от колега от форума за 40 кевчета + 4,70 за куриер.
Понагоре колегата тие писал правилно за сигнала от къде да го вземеш. Преди години когатокарах едно дърто ПОЛО сложих му оборотомер от лада /така и го продадох вързано с кабел за решетката на говорителя/ и взех сигнал от бубината.
Успех.
ако имаш въпроси питай.
ПП трудното идва когато започнеш да го събираш дано реъцете ти са по-малки.

Забравих да добавя всички показания са коректни от всякъде темпераура, количество бензин абе всичко.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 май 2008 - 20:33

Благодаря, за жокерчето, но аз вече си го монтирах, за щастие моят индекс си е W=1150 и на двете и сега вс. е ОК
Отговори

zmiori снимка zmiori 23 май 2008 - 20:39

забелязах че корсара е наи икономичен когато двете стрелки са успоредни. Успех още веднъж.
Отговори

MeanBoy снимка MeanBoy 18 август 2008 - 15:24

Извинявам се за тъпия въпрос, но може ли да се сложи обортомер на Корса Б Дизелче 2000г
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 18 август 2008 - 15:32

Мисля че може... Нека по-запознатите да кажат :love_opel:
Трябва да си търсиш табло, обаче, отговаряшо на твоето по скоростен индекс (W=????) и след това идва по-трудната част със свързването (за дизел не знам от къде се взима сегнал).
Изпрати ЛС на колегата Swing с молба да ти направи разяснение как става - той е нашия човек енциклопедия :dance:
Отговори

dinkov_a6 снимка dinkov_a6 28 август 2008 - 21:16

Колеги да не отварям нова тема, че става въпрос за същата работа....Корсата ми е 1.0 12v '98г. и искам да и сложа табло с оборотомер,но гледам на всички скоростният ви индекс започва с w=....... , а пък на моя километраж пише К=16676. Дали ще има някаква голяма разлика в показанията или да не се вживявам чак толкова и да го бутам направо.

P.S. Модификацията ми е City
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 15 септември 2008 - 10:55

Гледай внимателно... Скоростният индекс е написан точно под дневния километраж :unsure:
Отговори

boian снимка boian 29 октомври 2008 - 21:44

Здравейте Колеги
Отскоро имам Корса B , X10XE , Viva , 98 набор и реших да и подобря малко изгледа отвътре.Намерих си табло с оборотомер и днес го монтирах , но нещо не е както трябва.Индекса е K16676.

Оборотомера си работи но отчита нереално оборотите - завишени са.при работа на място ми показва най малко 1500 об , при нормално потегляне на 1ва показанието за оборотите стига до 4000 , а на 3та с 50 км/ч стигат 7000

Къде може да е проблема на оборотомера , колегата от когото го купих каза че при него на Корса 1.4 отчита правилно.Дали няма някаква настройка според двигателя.

Благодаря предварително за отговорите и идеите.
Мнението беше редактирано от boian: 29 октомври 2008 - 23:12
Отговори

Профита снимка Профита 30 октомври 2008 - 02:08

Здравейте,

При мен схемата е същата, наистина показва нереални обороти.
Мойта колица е абсолютно същата.
Като го сложих наистина оборотите на място бяха 1500, аз ги понамалих измествайки леко стрелката до 1000 да не е толкова странно, но наистина като тръгвам на 1-ва при нормално потегляне оборотите преминават 3000. Правих си експерименти и цедих 2-ра и 3-та и оборотите отиваха и преминаваха през червената област без никакъв проблем.

Вече свикнах с тези показания, но ако някой има идея от какво се получава това ще е добре.

Иначе индекса на старото ми табло е еднакакъв с този на новото (К=16676)

Лек ден на всички
Отговори

KRiS_KN снимка KRiS_KN 30 октомври 2008 - 09:19

 Профита, на Oct 30 2008, 02:08 AM, каза:



Хаха. Разликата може би идва, оттам че таблото е за 4цилиндров двигател и при 3цилиндров послъгва. Поздрав :kuku:
Отговори

Профита снимка Профита 30 октомври 2008 - 23:46

Най-вероятно това е проблема, цилиндрите, но както казах аз му свикнах и мисля, че не ми пречи. Само ако може някой, който е със същия модел на двигателя 1.0 12v и фабрично си има оборотомер да каже моля като се движи със 80 km/h и с 100 km/h колко оборота горе долу му показва, за да си имам представа. Благодаря предварително.
Отговори

boian снимка boian 31 октомври 2008 - 00:28

Публикувано изображение
Публикувано изображение






мисля че му намерих цаката но утре ще напиша по подробно как става и снимки ще се опитам да поставя

Показанията на оборотомера са за двигател 1.0 12V 98 г.

Както се вижда от платката има един спеиализиран чип който е за оборотомера и съответно никъде няма информация за него.

Първо краче е на снимката от страна спойки се намира най долу вдясно и от него наляво 2 , 3 и т.н.

1 краче е захранване ( + ) , а по подразбиране 2 , 6 , 7 и 9 краче са закачени към маса , 3 , 4 , 5 ,8 не се използват. Явно чрез тези крачета към маса се определя нещо като множител защото при закачане и на други крачета към маса се променят показанията на оборотите.В крайна сметка аз оставих само 4 и 8 крак към маса и ми показва около 800 оборота на празен ход ( тихите обороти ) и при движвние на четвърта с 60 км/ч ми показва 2000 об .Незная колко са верни показанията защото не успяха да се свържат с компютъра на колата - ходих на два сервиза и на двата не успяха да установят връзка с колата за да мога да видя реалните обороти и да мога да тарифирам по точни показания на оборотомера.Ако по нататък във времето успея да направя по точно да показва оборотомера ще допълня тук във темата.
Мнението беше редактирано от boian: 01 ноември 2008 - 22:57
Отговори

quester снимка quester 19 май 2009 - 13:21

Колеги, имам Корса Б Viva 1.7 Isuzu Дизел от края на 97 година. Намерих от колега във форума табло с оборотомер от Корса Б GSi C20XE. Може ли някой да ме посъветва дали ще пасне новото табло и оборотомера.
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 19 май 2009 - 14:20

колега сравняваш индексите и ако съвпадат няма какво даго мислиш, това е цялата философия!
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 03 юли 2009 - 14:04

Ако ви се налага да си сменяте километража, от типа на "мойта е без оборотомер а искам", при Корса Б, нямате никакви проблеми, вземате новия с оборотомера и го слагате
Ако искате на смените само километража ( щото не ви работи дневния пробег например), малко по сложно, ако имате същия, направо сменяте, ако имате 2 различни пак става, но тогава следва да смените и стрелките и екрана на километража
И моля без глупости от рода на "единия е по-голям от гругия", преди на пиша първо проверявам :mhihi: , стрелката при монтаж следва да се натегне с 30 градуса от свободно с-ние ( тези дето са разглабиали ще се сетят за какво иде реч )
Хайде и от мен успешна и до скоро ( "Дракон" )
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 18 януари 2010 - 09:46

Здравейте колеги.
И мен газарията ме тресе та реших и аз да си сложа табло с оборотомер.
Изчетох цялата тема и не само тази , та въпроса ми е имали разлика от дизеловото табло и бензиновото, защото се зблъсках с различни мнения а и няма смисъл да е различно.
Така мисля
Моля помогнете
Отговори

Sen7ineL снимка Sen7ineL 12 февруари 2010 - 16:42

Колега , аз сложих допалнителен оборотомер ... на конзолата острани ... исакрваш кабела на оборотомера и го връсваш към бобината и става ;) ако искаш снимки пиши на ЛС :)
Отговори

ceci_corsa снимка ceci_corsa 14 февруари 2010 - 10:01

Здравейте колеги! Интересува ме дали мога да си сложа и на мойта Корсичка табло с оборотомер. Благодаря предварително!
Отговори

demon_2 снимка demon_2 07 април 2011 - 15:42

Здравейте колеги !
Благодарение на вас и мненията ви, днес успешно се сдобих с табло с оборотомер за моята корсага. Индекса на старото беше W = 1150, а на новото е 1131. Разликата е около 5 км/ч при показание на скоростомера 50 км/ч. Засечено с дисплея. Иначе модификацията ми е Viva и без да правя нищо допълнително си тръгнаха нещата. С жило съм.
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 03 март 2013 - 19:33

 boian, на 31 октомври 2008 - 00:28, каза:

Публикувано изображение
Публикувано изображение






мисля че му намерих цаката но утре ще напиша по подробно как става и снимки ще се опитам да поставя

Показанията на оборотомера са за двигател 1.0 12V 98 г.

Както се вижда от платката има един спеиализиран чип който е за оборотомера и съответно никъде няма информация за него.

Първо краче е на снимката от страна спойки се намира най долу вдясно и от него наляво 2 , 3 и т.н.

1 краче е захранване ( + ) , а по подразбиране 2 , 6 , 7 и 9 краче са закачени към маса , 3 , 4 , 5 ,8 не се използват. Явно чрез тези крачета към маса се определя нещо като множител защото при закачане и на други крачета към маса се променят показанията на оборотите.В крайна сметка аз оставих само 4 и 8 крак към маса и ми показва около 800 оборота на празен ход ( тихите обороти ) и при движвние на четвърта с 60 км/ч ми показва 2000 об .Незная колко са верни показанията защото не успяха да се свържат с компютъра на колата - ходих на два сервиза и на двата не успяха да установят връзка с колата за да мога да видя реалните обороти и да мога да тарифирам по точни показания на оборотомера.Ако по нататък във времето успея да направя по точно да показва оборотомера ще допълня тук във темата.


И аз реших да сменя таблото без оборотомер с такова с оборотомер. Индексите на двете табла са еднакви.
Моето "ново" табло е от 1.2 Corsa b. Естествено оборотомера не показваше вярно.
Всичко както го е описал колегата е така с изключение на крачетата на интегралата които трябва да се оставят към маса, ,а именно - крачета 4 и 5. По този начин на 1000, 2000, 3000 и 4000 оборота показанието е абсолютно точно. При 5000 оборота по Op-com, показнието на оборотомера е 5050-5100 оборота, при 6000 оборота по Op-com, показанието на оборотомера е 6100-6200 оборота, прекъсвача е някъде към 6500-6600 оборота. Не успях да го настроя по точно от това. Смея да твърдя и че не може да се настрои по-точно чрез промяна на множителя. Може би чрез смяна на някой друг елемент ще стане, но според мен така си е добре.
Мнението беше редактирано от Agenta_rz: 03 март 2013 - 19:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg