Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

светлини за заден ход

emo929 снимка emo929 04 декември 2007 - 21:44

Здравейте!
Имам пролемче, изчезнаха ми тоците към крушките за задна, като те са си здрави. Да има някой идея къде е прекъсвач/бутон/ или нещо там, което задейства системата.
Отговори

Милчан снимка Милчан 04 декември 2007 - 21:55

 emo929, на Dec 4 2007, 08:44 PM, каза:

Здравейте!
Имам пролемче, изчезнаха ми тоците към крушките за задна, като те са си здрави. Да има някой идея къде е прекъсвач/бутон/ или нещо там, което задейства системата.


На скоростната кутия отпред към радиатора
Отговори

emo929 снимка emo929 05 декември 2007 - 13:32

Може ли малко по-подробно, какво точно да търся. :blink:
Кабелче ли, малко са ми тъмно токаджийските неща! :o
Отговори

deforse снимка deforse 05 декември 2007 - 17:07

Колегата го е описал екстра
ТУК
Отговори

emo929 снимка emo929 05 декември 2007 - 19:08

Благодарско на колегата Каменов! :blink: Сега вече мисля да се захвана с проблема! :o
Отговори

emo929 снимка emo929 08 декември 2007 - 18:05

Абе хора, нищо не се вижда пълна лудница е от жици, тръби и какво ли не! :o
Отговори

banan80 снимка banan80 08 декември 2007 - 18:30

 emo929, на Dec 8 2007, 05:05 PM, каза:

Абе хора, нищо не се вижда пълна лудница е от жици, тръби и какво ли не! :o

Колега сигурно е пълно с жици но огледай внимателно щото на ск.кутия едва ли има повече от 1 такъв датчик ти го видя външно как изглежда така че търси внимателно.На вектра А е същия на Б едва ли е по различен.Успех :o
Отговори

emo929 снимка emo929 13 февруари 2008 - 20:27

Здравейте колеги,
Дето се вика след като не дойде Неволята запретнах ръкави и си смених смотаният датчик> Но за разлика от Вектра А на Вектра Б е на много смотано място ето малко снимки къде точно да го търсите!
1. Публикувано изображение под тези тръби и маркучи е
2.Публикувано изображение ето махнат датчика и мястото му, развива се с ключ19, преди това обяче се откача куплунга
3.Публикувано изображение самият куплунг
4.Публикувано изображение близък план на мстото
За съжаление не снимах датчика, но важното е да проверите дали проблема е в датчика или в инсталацията.
Самият датчик е около 8-12лв
Успех на следващият с такъв проблем!
Отговори

CUPONa снимка CUPONa 05 октомври 2010 - 15:09

Колеги, ето къде се намира този датчик при Vectra B 2.0 DTI X20DTH (приемам корекции, понеже все още не съм убеден на 100%, че това е въпросния датчик за задна скорост). Снимките, качени по-горе от колегата са на безнзинов двигател. При моята Вектра под капака всичко е наблъскано до неузнаваемост и нищо не може да се види от маркучи, тръби и т.н. Още повече разположението около акумулатора е съвсем различно от показаното на снимките. Понеже нямам фотоапарат, съм снимал с телефон и качеството е доста лошо:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Но не мога да го демонтирам! :( Как да го сменя? Трябва ли да махам някои маркучи и елементи, за да може да се демонтира?
Мнението беше редактирано от CUPONa: 05 октомври 2010 - 16:14
Отговори

titan22 снимка titan22 05 октомври 2010 - 15:22

Датчика за задна се намира отпред на скоростната кутия-отваряш предния капак и гледаш надолу към скоростите,буксата за задните е с две жички.
Отговори

titan22 снимка titan22 05 октомври 2010 - 15:37

http://photo-zona.net/images/user31103/alb...51_DSC07681.jpg Ето ти снимка.


По принцип трябва да е на същото място като бензиновата.
Мнението беше редактирано от titan22: 05 октомври 2010 - 15:34
Отговори

generala_30 снимка generala_30 06 април 2013 - 21:03

Здравейте и от мене.
Имам Опел Вектра 1,6 101кс 1999г.
От много време как не ми светят светлините за задна посока. Ей така спряха да светят и аз нищо не правих да ги оправя, защото не знаех от де и как. Обаче в тъмницата назад, голям зор бре. Та благодарение на този форум днес направих така че вече имам светлини.
Датчика го намерих лесно по обясненията тука (предната част на скоростната кутия, може да се каже че е така вляво под стойката на акумулатора)
Направих мост на буксата вързана за кабелите и взеха че светнаха. До тук добре, явно датчика не работи. Обаче какво стана като го замерих с мултицета. Оказа се че датчика работи, като го свързах с буксата и с натиск с ръка на стеблото лампите си светеха и изгасваха. Та тука се озадачих, че вътре в скоростната кутия явно няма какво да го натиска стеблото. При лек преглед забелязах че датчика дава контакт при ½ от хода му и може би вътре нещо е уседнало от годините и за да се задейства трябва да премине ½ от хода. Та предположението ми излезе вярно, защото купих нов датчик за 11лв и го замерих. Оказа се че се задейства на разстояние по малко от 1/3 от хода. Та с новия датчик имам вече светлини отзад.
Искам накрая да ви кажа че има и такава работа да не ви светят светлините при положение че са изправни- крушки, кабели, букси, датчик… здрави, а не свети…..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg