Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

грешка Р1635

peshogrozev снимка peshogrozev 26 януари 2008 - 21:19

някой може ли да ми помогне с тази грешка.днес я карах на комп.и ми даде Р1635 и пише- реле/свещ подгряване-отворена верига.за съжаление не се наеха 2 майстори да я оправят,а имаха само догадки(май не им се занимаваше с нещо такова)ако някой се е сблъсквал с такъв проблем,моля да помогне!мерси!
Отговори

ГостVVAS_* 26 януари 2008 - 22:02

 peshogrozev, на Jan 26 2008, 09:19 PM, каза:

някой може ли да ми помогне с тази грешка.днес я карах на комп.и ми даде Р1635 и пише- реле/свещ подгряване-отворена верига.за съжаление не се наеха 2 майстори да я оправят,а имаха само догадки(май не им се занимаваше с нещо такова)ако някой се е сблъсквал с такъв проблем,моля да помогне!мерси!

Здравей! Ако си сигурен, че това означава грешката мисля, че не е зле да провериш релето, което включва подгревните свещи, дали сработва! По принцип това е работата на релетата, да отворят и да затворят определена верига!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 януари 2008 - 23:35

значи според аутодата проблема е че няма сигнал във контролната верига за мокдула за подгряване, възможни проблеми, късо към + или маса, отворена верига или самия модул.
Провериу следното: като откачиш буксата на модула за подгряване и мериш на нея, трябва да имаш +12В на 3-то без контакт и на 8-мо с контакт а 7-мо трябва да е маса.

Ако ти се занимава провери връзките към ЕКУ, 9-то трябва да е свързано с 87, а 6 с 64 на ЕКУ на 1 са 2 от свещите а на 2 другите 2.
Отговори

peshogrozev снимка peshogrozev 28 януари 2008 - 12:20

а някой знае ли къде се намира въпросното реле за подгревните свещи,че не е като на стария модел?ако мога да го сваля и почистя и ако има + и - и няма промяна ще се наложи да ходя в бокса
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg