Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Глобите на КАТ

kamens снимка kamens 15 октомври 2012 - 17:18

 huskataa, на 15 октомври 2012 - 17:02, каза:

Купих си кола на доверие. Оказа се че колата е конфискувана, ако ме хванат полицаите ко следва? ще я вземат ли? няма голям талон има само малак.
От кого е конфискувана?
Отговори

huskataa снимка huskataa 15 октомври 2012 - 17:25

мисля че от даржавата, аз я карам до сега не са ме спирали но ако ме спрът какво следва?
Мнението беше редактирано от huskataa: 15 октомври 2012 - 17:26
Отговори

kamens снимка kamens 15 октомври 2012 - 17:29

Нещо намирисва? Ако е конфискувана какво прави в теб? Обясни по-подробно.
Отговори

huskataa снимка huskataa 15 октомври 2012 - 17:34

значи собственика е от бургас, подарява колата на някакав негов приятел, приятеля му я продава на друг, после тоз другия я продава на друг, после колата идва в един мой приятел, той праи бартер е36 за е34 и ми я продава. срещу истенския собсвеник имало заведено дело, делото е прикючило даржавата го е спечелила и ся всичката му собсвеност е на даржавата, та собственика я подарил преди да прикючи делото явно, че тая кола да са озове чак в мен. И аз незнам какво става ... Обадих му са да ми даде Големия талон, каза че не бил в него, и колата била конфискувана
Мнението беше редактирано от huskataa: 15 октомври 2012 - 17:35
Отговори

kamens снимка kamens 15 октомври 2012 - 17:37

 huskataa, на 15 октомври 2012 - 17:34, каза:

значи собственика е от бургас, подарява колата на някакав негов приятел, приятеля му я продава на друг, после тоз другия я продава на друг, после колата идва в един мой приятел, той праи бартер е36 за е34 и ми я продава. срещу истенския собсвеник имало заведено дело, делото е прикючило даржавата го е спечелила и ся всичката му собсвеност е на даржавата, та собственика я подарил преди да прикючи делото явно, че тая кола да са озове чак в мен. И аз незнам какво става ... Обадих му са да ми даде Големия талон, каза че не бил в него, и колата била конфискувана
Ако е така - гориш!
Отговори

huskataa снимка huskataa 15 октомври 2012 - 17:39

Какво мога да направя? ако ме хванат и ми я вземат, мога ли да я купя от дажавата за някви мижави пари?
Мнението беше редактирано от huskataa: 15 октомври 2012 - 17:39
Отговори

kamens снимка kamens 15 октомври 2012 - 17:41

 huskataa, на 15 октомври 2012 - 17:39, каза:

Какво мога да направя? ако ме хванат и ми я вземат, мога ли да я купя от дажавата за някви мижави пари?
Категорично НЕ !!!Търси си обратно парите!
Мнението беше редактирано от kamens: 15 октомври 2012 - 17:42
Отговори

huskataa снимка huskataa 15 октомври 2012 - 17:43

Твоя съвет към мен какъв е? Аз я карам до сега не са ме хващали и дано да не ме спират :(
Отговори

kamens снимка kamens 15 октомври 2012 - 18:10

 huskataa, на 15 октомври 2012 - 17:43, каза:

Твоя съвет към мен какъв е? Аз я карам до сега не са ме хващали и дано да не ме спират :(
Вземи си обратно парите и върни колата. Ако е вярно това което пишеш освен, че ще я вземат, но и ти ще имаш проблеми!
Отговори

denontel снимка denontel 29 декември 2012 - 23:16

Колеги, да не отварям нова тема ще питам тук.
Полицата към застраховката трябва ли да я нося със себе си. При положение ,че имам предно стъкло. И съм залепил стикера там.

Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:
(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно превозно средство, което не е било спряно от движение, е длъжен да залепи в долния ляв ъгъл на предното стъкло на моторното превозно средство валиден стикер на знак за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите и да носи контролен талон към знака. Когато моторното превозно средство технологично не разполага с предно стъкло и е невъзможно стикерът на знака да бъде залепен на указаното място, същият стикер на знака се залепва на застрахователната полица, която се носи от водача на моторно превозно средство, и при проверка се представя заедно с контролния талон.
Отговори

kamens снимка kamens 30 декември 2012 - 09:42

 denontel, на 29 декември 2012 - 23:16, каза:

Колеги, да не отварям нова тема ще питам тук.
Полицата към застраховката трябва ли да я нося със себе си. При положение ,че имам предно стъкло. И съм залепил стикера там.

Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:
(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно превозно средство, което не е било спряно от движение, е длъжен да залепи в долния ляв ъгъл на предното стъкло на моторното превозно средство валиден стикер на знак за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите и да носи контролен талон към знака. Когато моторното превозно средство технологично не разполага с предно стъкло и е невъзможно стикерът на знака да бъде залепен на указаното място, същият стикер на знака се залепва на застрахователната полица, която се носи от водача на моторно превозно средство, и при проверка се представя заедно с контролния талон.

Трябва да се носи !!!
Отговори

T51R снимка T51R 15 януари 2013 - 10:37

Изтекла застраховка с един ден- 400 истински български лева.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 15 януари 2013 - 10:45

 huskataa, на 15 октомври 2012 - 17:39, каза:

Какво мога да направя? ако ме хванат и ми я вземат, мога ли да я купя от дажавата за някви мижави пари?

Имаш няколко опции.
-продаваш я
-търсиш си парите от този който си я купил
-Продаваш я на части докато все още имаш кола
-чакаш да ти я приберат кат и минаваш на градски транспорт без пари в джоба. Почват се проблеми какво прави в тебе да те занимават и само ядове ще береш и пари няма да видиш 100% това е все пак БГ.
Мнението беше редактирано от aan_astra: 15 януари 2013 - 10:47
Отговори

oci снимка oci 15 януари 2013 - 10:55

Глоба с фиш от 20 до 150лв за неотрегистрирване на продаден автомобил в КАТ. Срока е 2 седмици от сключване на договора.

Не питайте от къде знам :mhihi:
Отговори

sashog снимка sashog 04 февруари 2013 - 22:36

От днес при нарушение на пътя важат нови правила за отнемане на контролни точки от книжката. Броят на нарушенията, които се санкционират по този начин, е намален от 25 на 14. За някои нарушения, обаче, ще се взимат повече точки отколкото досега. Тук може да видите списъка с нарушенията и бр. точки http://shofior.com/d...ions&page_id=96 . И още нещо, На водач, който притежава контролен талон "Водач на МПС без наказания" не се отнемат контролни точки при налагане на наказание за нарушение, посочено в тази наредба, с изключение на нарушенията за алкохол.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 07 април 2013 - 14:21

Колеги, вчера ми вдигнаха колата с паяка. Вдигат коли и събота и неделя. Да знаете платих 62 лева за вдигането и едвам се навиха да не ми пишат акт за неправилно паркиране, а само фиш за 20 лева, което е минималното. Когато човек е принципен и се отклони от принципите си както направих аз вчера после става лошо..... Имах чувството , че ще ми я вдигнат колата , обаче хич не бях на кеф и все пак я паркирах там на Патриарха близо до Витошка.
Отговори

myzrael снимка myzrael 07 април 2013 - 15:12

Ъъъъ колега не знам,но във Хасково синя зона си бачка и в събота до 14;00.Почивен ден само в неделя.Сигурно и в София е така и за това са ти посегнали на колата.Неделя не ми се вярва някой да вдига кола.Ааа и да точно в събота съм виждал в Студентски град до Ъмбрелата,как вдигат коли с 2 паяка-направо яко мазало,нищо,че всеки си спира както му падне там де :)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 08 април 2013 - 10:21

Колега, колата беше вдигната в събота в 19:10
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 08 април 2013 - 10:53

 javor_bg, на 08 април 2013 - 10:21, каза:

Колега, колата беше вдигната в събота в 19:10


Паяците работят и Събота, и Неделя вдигайки неправилно паркирани автомобили.
Дори вечер си бачкат.
Отговори

oci снимка oci 08 април 2013 - 12:14

 Liubeznia, на 08 април 2013 - 10:53, каза:

Паяците работят и Събота, и Неделя вдигайки неправилно паркирани автомобили.
Дори вечер си бачкат.


Под -8 не работят :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg