Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Плафон

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 19 април 2008 - 17:09

Здравейте колеги!Въпроса ми е следния:
Попадна ми ето такъв плафон:
Публикувано изображение
Имаше една тема в която беше описано как се свързва и плафона гаснеше със закъснение,но неможах да я намеря.Някой може да ми каже как става номера.Мисля, че нещо се замостваше но не помня как беше. :beer:
Отговори

papi_123 снимка papi_123 19 април 2008 - 17:14

по прицип тези плафони се свързват с 4 кабела
постоянен '+'
'+' през контакт
маза от бутоните на вратите
и постоянна маса

П.П.
както е снимката
в най-горната букса се включва масата
под нея е постоянния '+'
след него са бутоните на вратите
и последен е '+' през контакт

успех
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 19 април 2008 - 17:20

 papi_123, на Apr 19 2008, 06:14 PM, каза:

по прицип тези плафони се свързват с 4 кабела
постоянен '+'
'+' през контакт
маза от бутоните на вратите
и постоянна маса

А по точно към кой клеми се подават постоянния + този от контакта.
На купето в момента имам постоянен + , маса от бутоните и постоянна маса,остава само тази от контакта.
А нещо по въпроса с закъсненото гаснене ?
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 19 април 2008 - 21:05

Никой ли не си спомня как беше?
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 19 април 2008 - 22:54

Закъснението го прави самата интегрална схема на платката. Описанието е правилно за кабелите, както го е дал колегата papi_123.

На платката до пиновете има едни номера и те си показват кое какво е.
1. маса (номер 31)
2. постоянен + (номер 30)
3. вход от врати (букви ТК)
4. + през контакт (номер 15)

Кое точно не ти е ясно?
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 20 април 2008 - 08:29

 PeteRHR, на Apr 19 2008, 11:54 PM, каза:

Закъснението го прави самата интегрална схема на платката. Описанието е правилно за кабелите, както го е дал колегата papi_123.

На платката до пиновете има едни номера и те си показват кое какво е.
1. маса (номер 31)
2. постоянен + (номер 30)
3. вход от врати (букви ТК)
4. + през контакт (номер 15)

Кое точно не ти е ясно?

Нещо закъснението при мен го няма.Явно нещо по платката не е наред.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 20 април 2008 - 09:27

При мен съм забравил как точно работеше, понеже я махнах тази схема отдавна. Но виж дали не си обърнал + от контакт и + от захранването. Мисля че когато имаше + от контакт при затваряне на врата веднага гаснеше лампата, т.е. провери с мултицет на тази букса какво има.
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 20 април 2008 - 11:07

 PeteRHR, на Apr 20 2008, 10:27 AM, каза:

При мен съм забравил как точно работеше, понеже я махнах тази схема отдавна. Но виж дали не си обърнал + от контакт и + от захранването. Мисля че когато имаше + от контакт при затваряне на врата веднага гаснеше лампата, т.е. провери с мултицет на тази букса какво има.

Подавам си постоянен плюс на 30 ,маса на 31 и минус от вратите на TK.Плафона светва но след прекъсването на подаването на минуса от към вратите гасне веднага.От вчера се мъча да разгадая принципа на работа на тая схема защото явно в нея е проблема.Засега разбрах, че при прекъсване на минуса от вратите инт.схема трябва да продължи да поддържа минус към лампата от този постонния минус но нещо неще.
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 21 април 2008 - 21:32

Някви предположения защо не гасне с закъснение а веднага ?
Отговори

hanchko снимка hanchko 31 март 2009 - 09:41

И аз съм със същия плафон, но реших да си сменя обикновенната лампа с тези диодните, където ги продават в магазините и така свети известно време. Но проблема сега е, че напрежението в плафона е около 7V или 8V и като сложа обикновенна лампа не свети и то е логично, защото напрежението е малко, но като сложа диодната тя свети постоянно дори и пре затворени врати. А и напрежението го мерих не се променя въобще, било то затворени или отворени врати то си е винаги между 7 и 8 волта. Питането ми е, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да сподели. Мерси...
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 19 октомври 2009 - 22:58

Аз днес си купих плафон от Омега, с платка е обаче заводско ги няма частите, които са за плавното изгасване, много странна работа.. иначе си е разпробита и си има пътечки, има място за интеграл с 8 крака и т.н. защо е така нямам никаква идея.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg