Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за СКРЪЦ СКРЪЦ въпроси

Vassil снимка Vassil 30 октомври 2006 - 14:40

И после качествено уплътняване. С колко врати е? Може да е и от самите тях :devil-smiley-019:
Отговори

Алекс снимка Алекс 30 октомври 2006 - 14:42

Ndoe, на Oct 30 2006, 02:40 PM, каза:

И после качествено уплътняване. С колко врати е? Може да е и от самите тях  :devil-smiley-019:
 


3 врати...ти имал ли си подобен проблем?
Отговори

Vassil снимка Vassil 30 октомври 2006 - 14:44

Да имал съм и още го имам, както всяка 2ра Астра, Вектра и т.н. :devil-smiley-019:
Отговори

Алекс снимка Алекс 30 октомври 2006 - 15:10

Скърцането е много дразнещо. Дано да е от кората в крайна сметка.
Отговори

Vassil снимка Vassil 30 октомври 2006 - 15:13

Провери щипките, уплътненията........виж си и самите врати, щифтовете примерно :devil-smiley-019:
Отговори

Емилио снимка Емилио 30 октомври 2006 - 15:31

Алекс, на Oct 30 2006, 12:49 PM, каза:

Колеги, на новата G, която взех се чува странно скърцане, което се чува отзад, някъде от към калника. Закарах калата при един майстор, мой приятел да я прегледа с презумпцията, че става въпрос за амортисьор или нещо по задният мост. Човека прегледа колата, каза че всичко е супер. Няма никакъв проблем по задния мост. После свалих кората на багажника, тракането /скърцането/ не спира. Свалих седалките...пак същото. Сега съм в безисходица и незнам къде е проблема, а това скърцане много ме дразни. Чува се когато минавам през неравности, легнали полицаи, бабуни, дупки и тем подобни.
Дайте съвет къде е проблема? Дали някой може да ми помогне!
 

Колега,моята Вектра Б е хечбек,и какво и да правих по въпроса,си остана скърцането от 5-тата врата на багажника.Свикнах,а и не е много силно,но притебе,ако е,можеш един уикенд да си посветиш на "уплатняване на нещата"!
Всичко е в уплатненията и пласмасовите щифтове,по предно табло,конзола и така!Ама то твоята Астра е новичка,що не огледаш за минал удар/само предлагам,не се сърди,по принцип,ако има такова скърцане,колата може да е била ударена и после при възстановяването всеки см играе МНОГО важна роля.Дано при теб да е от уплатнения,както при мен!
Късмет!
Отговори

Алекс снимка Алекс 30 октомври 2006 - 16:49

хм...незнам колега...може и от петата врата да е...де да знам, ако е имало удар и съответно от там скърцане, какво да правя? да сваля вратата!?
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 02 ноември 2006 - 15:50

Алекс, на Oct 30 2006, 04:49 PM, каза:

хм...незнам колега...може и от петата врата да е...де да знам, ако е имало удар и съответно от там скърцане, какво да правя? да сваля вратата!?
 


дай на някой да кара по певта а ти се наври отзад и слухти докатно не намериш от къде идва проблема - на голфа ми беше от самата ключалка - оправих го с една "филийка" от гумен мъркуч
пробвай с натискане на пластмасите , на цялата врата , с придръпване на вратата ...
Отговори

DMP снимка DMP 07 ноември 2006 - 09:46

Братлета имам ужасен проблем!Кората на багажника на мойта астра ф хечбек постоянно вибрира и тропа и това направо ме подлудява!Особено ако карам по паваж!Кажете как се справяте с тоя проблем защото много ме съмнява да съм единствения с такъв!Пробвах да сложа от тея изолационните ленти които се слагат да уплатняват дограми врати там и прозорци на местата на които кората има допир с пластмасата на която се придържа и уж добре но след 1седмица продължи!Самата гума се сплеска!И за капак скапания трети стоп ми вибрира и той и направо се побърквам!Давайте идеи!Помагайте!!!!! :love_opel:
Отговори

Иво снимка Иво 07 ноември 2006 - 12:01

На калибрата има едни гумени ограничители на петата врата. Като се развият подпират кората и не и позволяват да се движи. Предполагам и при теб е така. Ако не - слагай по-силна музика и всякакви шумове изчезват
Отговори

Алекс снимка Алекс 07 ноември 2006 - 13:14

оффф и на мене ми скърца нещо и още не знам какво е... така че не си единствен! :2angry1:
Отговори

misho2 снимка misho2 07 ноември 2006 - 13:57

Изобщо не си единствен. На Вектрата кората на задното стъкло така СКЪРЦА че направо издивявам. ако е хубаво времето този уикенд ще се занимая с нея. Ако имам някакво решение ще ти кажа!
Отговори

Емилио снимка Емилио 07 ноември 2006 - 14:27

misho2, на Nov 7 2006, 01:57 PM, каза:

Изобщо не си единствен. На Вектрата кората на задното стъкло така СКЪРЦА че направо издивявам. ако е хубаво времето този уикенд ще се занимая с нея. Ако имам някакво решение ще ти кажа!
 

Подобен проблем,за 5-тата врата!И кората!Какво ли не правих!Като карам бавно при неравности-скрибуца тихо,ама си пущам радио!
Отговори

joe007 снимка joe007 07 ноември 2006 - 14:39

Аз нямам вибрации сигурно защото си направих кората сам. :) А като нещо с което да помогна,мисля че първо трябва да я "оребриш"а това може да стане като сложиш от долната страна на кората няколко винкелчета или примерно релса за перде от старите (метални).Захващаш я с нитове или болтчета като сложиш шайби от горната страна.Това като цяло ще я окрепи и ако имаш говорители няма да провисва толкова. Освен това на вратата има едни гуми които опират в кората ,притискат и не и дават да вибрира.Та с една дума обърни внимание дали гумите опират в кората и ако не подпълни там.
Отговори

DMP снимка DMP 07 ноември 2006 - 14:49

еми ще видим какво ще измисля но все нещо трябва да се направи щото това скърцане ми бърка в гъза!С голямо извинение ама е така!Ще оплатнявам там ще струвам пък каквото стане!
Отговори

kabby снимка kabby 07 ноември 2006 - 15:11

Силиконови пъпки си правите, изчаквате да стегне хубаво и сте в джаза.
Отговори

OtDeL`OlEkOtQvAnE снимка OtDeL`OlEkOtQvAnE 07 ноември 2006 - 16:07

Братле може и да не е от това но все пак провеи щипките дали са ти наред и дали са здрави може и да е от това .....
Отговори

DMP снимка DMP 12 ноември 2006 - 23:52

Абе сложих от тея уплътненията за прозорци и врати дето са!Залепих едно от гумените уплътнения под кората там където има контакт с пластмасата и съответно залепих уплътнение и на самата пластмаса!Получава се удряне на гума в гума и горе долу смятам че се получи!Ще видя как ще е за в бъдеще!
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 16 ноември 2006 - 02:01

значи 2 рапидки и забравяш =)
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 16 ноември 2006 - 12:05

kravarka, на Nov 16 2006, 03:01 AM, каза:

значи 2 рапидки и забравяш =)
 


Какво ще забравиш, бе Мишо? Да си дигаш кората ли? :beer: :61: Голям си шегаджия... <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg