Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Масло за хидравлика

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 02 юни 2009 - 20:18

Купих едно масло на GM но нанего пише че е за автоматична трансмисия дали са ми дали точното масло.
По номер се води 19 40 700.
Отговори

Рошко снимка Рошко 02 юни 2009 - 20:59

Цитат

Most hydraulic systems will operate satisfactorily using a variety of fluids, including multi-grade engine oil and automatic transmission fluid (ATF), in addition to the more conventional anti-wear (AW) hydraulic fluid - provided the viscosity is correct.
В превод:

Повечето хидравлични системи ще работят задоволително, използвайки широк спектър от флуиди, включително моторни масла и флуиди за автоматични трансмисии, в допълнение на по-конвенционалната хидравлична течност против износване, приемаки, че вискозитетът е правилен.
Отговори

Generous  снимка Generous 03 юни 2009 - 12:03

 MIG-OPEL, на 02 Jun 2009, 09:18 PM, каза:

Купих едно масло на GM но нанего пише че е за автоматична трансмисия дали са ми дали точното масло.
По номер се води 19 40 700.

Коректно е маслото.
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 03 юни 2009 - 13:22

ok
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 09 юни 2009 - 10:33

Пичове а кутията с същото масло ли се маже директно от раздатката или е оделно че немога да и намеря пропка за наливане на мало за кутията.
Мерси.
Отговори

Рошко снимка Рошко 09 юни 2009 - 10:35

Едно време карах една Мазда МХ3, която също нямаше пробка за доливане на масло. Няма да познаеш каква дивотия беше - маслото се наливаше през жилото на километража :newsm05_41:
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 09 юни 2009 - 10:44

Да ама се пак аз си мисля че май кутията и раздатката се мажат с едно масло но не съм сигурен и за това ми трябва друго по компетентно мнение да каже че загинах 1час я търсех тая пропка.
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 09 юни 2009 - 21:30

Колега преди 2 седмици свърших с разглобяването на една вектра 4х4, и след като отделих двигателя останаха скоростите и раздатката . Значи раздатката зима масло от хидравликата за волана. от реиката минава една тръбичка кум едно като клапан и от него отиваше една трубичка към раздатката, и след като одвих тръбичката , от там изтече хидравлично масло . Но като разделих раздатката и скоростите не потече масло . Следователно значи маслото в раздатката и това в скоростите е различно. А от раздатката след като я обърнах , там кадето беше завита тръбичката която идваше от тва нещо дето е като клапан... от там пак изтече доста хидравлично масло. На раздатката не видях да има никаде пробка. Дано съм ти бил полезен :newsm05_41:
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 10 юни 2009 - 11:16

Да мерси колега сега оства да намеря тая проклета пропка :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg