Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

реле до компа ?!?!?

Speed_ снимка Speed_ 11 юни 2009 - 15:39

Здравейте! Имам проблем с паленето на моята кола Опел Вектра 92 г. C20Ne , отначало палеше когато иска , след това нацяло спря да пали.Закарах я на сервиз и след като я ремонтираха 2 дни ми обясниха , че е имало 3 причини колицата да не пали.Първо имало е оттечка някъде около бобината , второ релето до компа правило бела и трето самия компютър е дал някаква грешка.След като я ремонтира 2 дни майстора взе ми 20 лв, запалих си колата и си я прибрах.Карах я около 2,3 седмици и отново този проблем.Качам се сутринта да отивам на работа и неще да запали.. :o Още съшия ден след работа проверих дали дава ток от бобината, но уви такъв нямаше! :newsm05_41: И веднага се замислих.. след като оттечката е открита и оправена , грешката на компа е изчистена , остава само това реле , което ми се струва , че не е сменено !!!Може ли някой да ми обясни къде точно се намира това реле и за какво точно служи .. задавам малко тъпички въпроси , нооо съм нов и не разбирам мн мн .. :o
Отговори

Владко снимка Владко 11 юни 2009 - 17:59

В коша на мотора в една кутиика зад акомулатора.
Отговори

m4v98sp1 снимка m4v98sp1 11 юни 2009 - 18:06

И аз имах подобен проблем на същата кола, при мен се оказа, че е залепнал контактния мост на стартера.
Просто предположение
Отговори

Speed_ снимка Speed_ 13 юни 2009 - 13:08

Е не мисля , че стартера има нещо общо с това , че до свещите не стига ток :first: Проблема не е от него .. както казах ПРЕДПОЛАГАМ , че е от релето за което Ви питам :) :clap:
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 13 юни 2009 - 15:37

релето се намира в една черна кутия над сервото
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg