Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Разместен рефлектор на фара ...как да гооправя

krv снимка krv 02 септември 2009 - 10:28

Веднъж си сменях крушката на фара за късите и ми са размести рефлектора и леко падна надоло и от тогава ми свети на 5 метра пред колата фара много кофти няква идея как е захвант тоз рефлектор откачил ли се какво и аз незнам .......някви идеи или ако някой миу се е слувало и е отстранл проблема да поопише как го е направил! мерси
Отговори

svetli_78 снимка svetli_78 02 септември 2009 - 11:38

Самия рефлектор е хванат на 3 места. Две са в горната част , там където са ти врътките за регулиране на фара. Третото място е долу, ако си моторче за регулиране, там е моторчето ако не - трябва да има някаква ос(не съм я виждал-при мен са с ел.регулиране).
За да падне на долу май трябва да се е откачил от долната опора или моторчето.Там е на един ябълковидна снадка, може при напъването да се е извадил!
Отговори

krv снимка krv 02 септември 2009 - 12:12

ЕЛ са ми фаровете ....на въпросния фар където ми е паднал надоло рефлектора пък са оказа че моторчето ми неработело ......питах в единмагазин за ново непосилно е по скъпо е от фара :) 120 лева ми искат някой да е сменял такова нещо ?
Отговори

ex_emotion снимка ex_emotion 02 септември 2009 - 18:12

Колега незнам дали си сигурен че рефлектора е пропаднал , т.е. дали явно си личи , но все пак нека спомен аз каква случка съм имал.Регулирахме фаровете на една вектра и в най-горно положение фара светеше в земята...след малко обмисляне на какво се дължи забелязах че самата крушка не беше легнала правилно в леглото на фара, наместих я и всичко си стана ок , така че провери и тоя вариант.
Поздрави
Отговори

floyd снимка floyd 03 септември 2009 - 07:40

Явно като си натискал при смяната на крушката рефлектора се е извадил от ябълката за вертикално регулиране. Хвани фасунката и виж дали се движи свободно рефлектора нагоре-надолу. Ако да - развий докрая врътката, вдигни рефлектора, дръж го здраво, и започни да навиваш. Трябва да прищракне като влезне ябълката. Само дано не се е счупило леглото и.
Отговори

krv снимка krv 03 септември 2009 - 07:43

Ами сигурен съм че е паднал рефлектра защото той си се мърда ...катохвана крушката отвътре и го мърдам не е застопорен .....
Отговори

mantzel снимка mantzel 03 септември 2009 - 11:30

Така е колега паднал,е и моя падна преди време-оправих го(рефлектора се откача от врътката за регулиране и затова ти е паднал).В момента пак е така,а трудно се оправя-на много неудобно място е,така че ще си купя нов фар и ще си реша проблема.
Отговори

lupo13 снимка lupo13 03 септември 2009 - 14:45

по вероятно е да се е откачил от щипката за вертикално регулиране ... тази която е над машинката за регулиране ....... като си си играл да го регулираш и много си го дигнал, а тя пък е доста слаба щипката и се е откачил. ...... това се оправя но най лесно е като свалиш фара и с пистолет за топъл въздух свалиш стъклото ... и така имаш достъп и до 3-те щипки.На един приятел така му оправих първо десния фар а по късно се откачи и левия. :icon_wink2: Изглежда по лесно отколкото звучи .... така че се залавяй за работа.
Отговори

krv снимка krv 05 септември 2009 - 09:21

Момчета токущо свалих фар раглобих го и просто има точно посредата една бяла трабичка ли кво е дето влиза в корпуса на фара отзад тя се е измъкнала супе елментарно е оправих го ...обаче не ми се наложи да използвам пистолет с горещ въздух .....стуклото е хванато с няква маджунена паста ...поне на мен на такова ми прилича даже и мирише като маджун ....дали сега да го нагрея и да го сложа или да го изчистя и да го намацам със силикон ?????
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 септември 2009 - 09:23

Задължително изчистваш добре и мажеш със силикон !!!
В противен случай рискуваш да се отлепи и да почнат да ти се изпотява стъклото :good:

ПП Става и със санитарен силикон - аз моя с такъв го залепих :icon_wink2:
Отговори

krv снимка krv 05 септември 2009 - 11:36

егати маджуна .....с какво да го изчистя от пластмасата има ли нещо дето го разтваря ...много е здраво това .....?????
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg