Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Zafira A - Щора

ironmaiden снимка ironmaiden 03 ноември 2009 - 17:03

Здравейте колеги.
Някой от вас може ли да ми даде отговор дали има разлика в щора за багажник за Зафира А/до2003/ и /след2003/?
Задавам този въпрос ,защото ми пробутаха една щора /уж за зафира А 2000Г./,но се оказа по-къса с4,5 см. от тази,която пасва
точно за моята зафира.Ако някой знае нещо по въпроса моля да обясни (или поне да се знае за какъв автомобил може да е ,за да мога да я пусна за продаване за да си върна поне паричките).Прилагам няколко снимки за визуализация на проблема.Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 03 ноември 2009 - 17:22

Колега по принцип щорите на Зафира А (без значение годината) са с едни и същи дължини изхождам от това, че купето не е променяно и интериора е слабо коригиран при моделите над 2003 год. става въпрос за багажника. Според мен едната (по дългата) щора си е за Зафира а другата е за друг модел на опел.
Отговори

netglo снимка netglo 04 ноември 2009 - 17:26

Има разлика в щорите при Зафира А преди и след 2003 година. Аз също си купих щора, която се оказа по-къса. Разликата е 5 см.(по-точно 2 инча). Парите за щората не бяха малко и затова я преправих с по-дълга тръба. Проблема е че не намерих точно толкова тънкостенна и лека тръба и сега пружината няма сила да я прибере.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 07 ноември 2009 - 18:56

Тази щора не е ли със пружина от единия край ,и се натиска за да се постави на мястото и.Да не е заял механизма за това да седи по къса от колкото трябва?
Отговори

stiliqn_zafira снимка stiliqn_zafira 11 февруари 2010 - 01:10

 aleksandar, на 03 Nov 2009, 17:22, каза:

Колега по принцип щорите на Зафира А (без значение годината) са с едни и същи дължини изхождам от това, че купето не е променяно и интериора е слабо коригиран при моделите над 2003 год. става въпрос за багажника. Според мен едната (по дългата) щора си е за Зафира а другата е за друг модел на опел.



колега ж грешка си едната е по каса защото му е сжита едата а др не е обращам се кам другия колега обарни ги обрато щорите и ще видиш един ботин натисни го и си готов.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 12 февруари 2010 - 16:53

Най вероятно е че пружината е скъсана и не може да изхвърли единия край. Ако му работи бутончето, значи има разлики.
Отговори

ironmaiden снимка ironmaiden 20 март 2010 - 13:36

 kibo_tom3111, на 12 Feb 2010, 16:53, каза:

Най вероятно е че пружината е скъсана и не може да изхвърли единия край. Ако му работи бутончето, значи има разлики.


момчета
наистина има разлика в купето до 2003 и след 2003
имах две щори
-едната пасна идеално на зафира А 2003/тя е 125 см./
-другата пасна идеално на зафира А 2002/тя е 129 см./
благодаря ви за мненията по въпроса,но смятам че няма какво повече да я дискутираме
лично проверих и при пичовете от магазинчето на GM в жк.Дружба и след като проверихме за разлика до 2003 и след 2003
се оказа ,че наистина има такава
успех на всички фенове на опел
Отговори

Гостopel zafira tunning_* 07 март 2011 - 10:55

А колеги тази бялата щота незнам как се нарича, която разделя багажника с купето, някой да знае къде мога да си намеря освен тази която е даден в мобиле.бг.
Отговори

purko снимка purko 07 март 2011 - 14:17

 opel zafira tunning, на 07 март 2011 - 10:55, каза:

А колеги тази бялата щота незнам как се нарича, която разделя багажника с купето, някой да знае къде мога да си намеря освен тази която е даден в мобиле.бг.


Имаш предвид мрежата ,която разделя салона и оформя кучкарника?
Опитай в ebay

нещо такова?
Отговори

Гостime_* 22 юли 2011 - 19:09

Здравейте незнам дали тук е мястото но...
купих една щора за Зафирата,но се оказа
по дълга. Може ли някой да каже дали може да се скъси
или някъде да я заменя с по-къса 0885999939
мерси
Отговори

asen__asenov снимка asen__asenov 12 септември 2011 - 20:10

Здравейте, колеги! Моят проблем, е че задната щора на Зафирата не се прибира към ролката - като че ли пружината се е разтегнала?! Има ли начин да я натегна без да разглобя щората. щото май е нитвана? Благодаря предварително!!!
Отговори

asen__asenov снимка asen__asenov 24 октомври 2011 - 09:57

Здравейте колеги! Оправих си щората! За да се натегне пружината, се разнитва държача, донавива се пружината и се занитва отново.

Приятен ден и до скоро!
Отговори

Гостежко бежко_* 27 март 2012 - 20:50

Имам си Зафира 2001 и щора, която е по-къса. Заслужава ли си да разглобявам щората и да се опитвам да я удължавам или директно да търся друга?
Отговори

jazy снимка jazy 28 март 2012 - 17:53

Според мен я смени за такава, с твоя размер.
Мнението беше редактирано от jazy: 28 март 2012 - 19:02
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 28 март 2012 - 21:35

 ежко бежко, на 27 март 2012 - 20:50, каза:

Имам си Зафира 2001 и щора, която е по-къса. Заслужава ли си да разглобявам щората и да се опитвам да я удължавам или директно да търся друга?

колега ако я продаваш, един познат си търси щора,от по късите за зафира след 2003,така 4е ако решиш- обади се и кажи цена
Отговори

Гостежко бежко_* 30 март 2012 - 18:03

Така или иначе тази щора не ми върши работа и ако не мога да я преработя, понеже не знам какви ще ги сътворя, или ако няма с кого да я разаменя, по-добре да я продам и да си търся моя размер.
Благодаря колеги.
Отговори

shtirlits снимка shtirlits 07 август 2012 - 09:24

Здравейте.
От скоро съм собственик на Опел Зафира 2003 г. Видях темата за щора за багажник и реших да пиша тук. Аз също търся подобна щора. Ще се радвам ако някой продава подобна или знае къде мога да намеря. Измерих дължината и, защото прочетох, че има разлики при различните години. Моята би трябвало да е около 125 см. Живея в София, но ако някой продава и е от друг град, няма да е проблем да ползваме куриерска фирма.
Предварително благодаря
Отговори

mely снимка mely 07 август 2012 - 17:37

Дано можеш да пазаруваш от тук или ако не можеш....търсиш познат. http://www.ebay.co.u...osacat=0&_clu=2
Отговори

shtirlits снимка shtirlits 08 август 2012 - 09:02

 mely, на 07 август 2012 - 17:37, каза:

Дано можеш да пазаруваш от тук или ако не можеш....търсиш познат. http://www.ebay.co.u...osacat=0&_clu=2



Благодаря за отговора. Ще проверя какви са възможностите, макар че най-добре би било ако намеря тук в БГ, но ако нищо не се получи може да прибегна и до ebay.
Отговори

Alexy снимка Alexy 21 август 2012 - 11:43

Колеги, някой може ли да разясни. В големи цълиндър има ли пружина.Имам само 2 малки от 2те страни, предполагам, че са за баланс на щората за да може да играе леко. Някой знае ли нещо по въпроса от колегите който са си я оправяли и дали мога да си намеря само пружина ако липсва или просто те се навиват по някакъв начин, ако може някой да обясни по точно. След като се отказах и я зглобих с доста зор докато съвпаднат жлеповете, ми е от отпусната от преди явно точно с тези две странични прожини става обтягането.


Поздрави
Мнението беше редактирано от Alexy: 21 август 2012 - 12:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg