Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с Вектра 2.0 ДТИ

plamen_angelov снимка plamen_angelov 17 ноември 2009 - 14:09

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ ОТ ФОРУМА!!!
Привет колеги!Отскоро съм тук във форума.С две думи да се представя и да си кажа болката:от Пловдив съм на 22 и откакто взех книжка,а и преди това карам Опел.Вкъщи всички сме опелисти.Майка ми има Корса 1.3 CDTI,баща ми има Зафира 1.6 101 КС.Аз съм студент,уча стоматология в Пловдив.Доскоро карах Вектра А 1.6,която решихме да я оставим да почине и да се вземе по новата Вектра Б(X20DTH).Колата я взех преди около месец.Човека от който я взех се оказа много свестен-дипломат.Бил е по държавите посланник-Хърватия,Словения и Австрия,сега заминава в Сърбия,затова продава Вектрата.Взима я от Австрия.Заминава през 1991,и не знае морафетите на българите през мътните години.Може да прозвучи малко смешно,но когато,го попитах дали колата е на реалните 191 000,не съм сигурен дали ме разбра точно,връщани ли са километри и т.н.Изобщо мн принципен човек.Даде ми сервизна книжка,до последния километър,както се казва.В България на колата и е сменяно само масло и накладки.Та колеги да не ви оттегчавам да си кажа болката:в началото колата работеше без грешка.Сега от 2 седмици почна нещо да придърпва,когато е студена и когато е топла.Някои ми казаха че може да е от горивото.Слагах нафта от различни бензиностанции-Шел,Лукойл и Еко.Проблема си остана.Преди около 2 дни ми се случи нещо и направо онемях.Както си карах,пак с леко предърване,светна лапата на компютъра(долу в ляво,една оранжева) и колата спря буквално.Стрелката на оборотите се спря на 1500.Аз и подавам газ до ламарина,а оборотите не се променят.След което я угасих и отново я запалих и тръгнах.Оправи се но придърпването не изчезна,но се появява на моменти.Беше време да сменя маслото,филтрите(въздушен,горивен и т.н) с надежда да се оправи,но не стана.Питам тук там хора които разбират,защото аз си признавам не знам много и не мога да претендирам.Всеки ми казва различно-дебитометър,ламбда сонда,нафтова помпа,нов компютър и др.Затова се обръщам към вас,с Дълбок поклон,като най-разбиращи!!!Моля ви колеги,ако някои имат подобен проблем,или има представа от какво може да е,нека да пише.Предварителни благодарности!!! Пожелавам ви здраве и безаварийно каране на нашите Опели!!!!
Моля да ми простите,ако не съм публикувал темата на точното място,но както казах,нов съм тук!!!Благодаря
Отговори

ivo123 снимка ivo123 17 ноември 2009 - 14:38

колега трябва да се закачи на тестер за да се види каква е грешката и така най-лесно ще се диагностицира проблема.
Въпросното предърпване е възможно да е от много неща, но от дебитомера със сигурност се получава.
щом е светнала лампа на Еку-то значи е записало грешки.
Възможно е да е замърсен ЕГР, клапанчето на турбото да прави проблеми и да не нагнетява винаги турбото, от некоректно работещ датчик за температурата /на компютъра, не на стрелката/ и от доста други.
ако имаш познат с такъв мотор - пробвай най-лесното - сложи неговия дебитомер и виж как се държи двигателя.
И още нещо - ДОБРЕ ДОШЪЛ В ОПЕЛ КЛУБ :icon_wink2:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 17 ноември 2009 - 14:40

Колега, заповядай утре вечер на сбирката, ще те уредим за едно
безплатно тестче, да видим какви са тези проблеми :icon_wink2:
Отговори

Shades снимка Shades 17 ноември 2009 - 14:55

Аз съм "безплатното тестче" само, че тестера съм го дал на Hudson до неделя. Колега, сега ще ти пратя моя номер на Л.С., дрънни ми да се разберем кога ще ти е удобно да минеш да я прочетем. Безплатно разбира се! :icon_wink2:
Отговори

ivo123 снимка ivo123 17 ноември 2009 - 17:35

ето на това се казва колеги :icon_wink2:
Отговори

Shades снимка Shades 17 ноември 2009 - 17:49

Опа, сега се чухме с Митака. Значи тестерът ще е у мен след обяд. Т.е. всеки ден между 09:00 и 18:00 може да я прочетем. Иначе заповядай утре на срещата да й хвърлим едно око наживо.
Отговори

plamen_angelov снимка plamen_angelov 17 ноември 2009 - 18:10

Благодаря Ви най-искренно колеги!!! И на тебе Shades най-вече!Благодаря ще ти звънна тия дни да тестваме Вектрата,защото сега преди малко пак я карах в трафика по Гладстон и направо от тва предърване почнах да се изнерям.Записах ти номера ще ти звънна.За съжаление не знам дали утре ще дойда на срещата,но ще направя всичко възможно!!!Благодаря ти още веднъж!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 17 ноември 2009 - 18:19

Ако е на зор работата, да мъчим нещо тази вечер?
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 18 ноември 2009 - 08:10

Колега наистина само с тестер става най-разумно. Всичко друго е чиста загуба на време и средства. А лично моето мнение за ШЕЛ е......те отдавна не съшествуват за мен . Имал съм доста неприятности с техните "качествени " горива. Обаче на тия опели дебитомера струва цяло състояние. Дано не е от него или електронния блок на помпата че тогава колата става непродаваема и вечно твоя. Уж поддръжката им беше ефтина ....а се оказа че изопщо не е така. И аз имам една вектра , едвам я оправих и сега вече 4 месец немога да я продам . Взех си ауди а4 и като го стегнах сега знам че поне кола карам. за същите пари че и даже някои неща са по ефтини за тях. Но щом си запален по опелите ти пожелавам успех!
Отговори

Shades снимка Shades 18 ноември 2009 - 11:03

Стига сте плашили човека. Варианти има за всичко, просто трябва да знаеш къде да търсиш и кого да питаш. И дебитомера и помпата са неща, които могат да се оправят в рамките на разумни суми. Мина времето на дерачите по големите сервизи с 2К за ремонт на помпа ;) Колкото до Аудито и колегата ми "караше кола" и затова сега кара Астра Г, защото по сервизите на ти си говореха :icon_wink2:
Отговори

plamen_angelov снимка plamen_angelov 18 ноември 2009 - 17:14

Shades,дано да си прав братче,че от това което го написа 2к ми настръхнаха косите.Ще трябва да дойда до тебе да я тестираш.Направо ми се плаче като я гледам как се мъчи,ако искаш ми вярвай.Снощи я оставих че ме е страх да я карам,и се метнах днеска на старото куче Вектра А.Дано не се окаже нещо сериозно.Ще направя всичко възможно да дойда тая вечер на сбирката да я видиш!!!Мерси
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg