Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

(Ето и др снимки вече кърпена) Вижте снимките на Вектричката ми сега и снимки след като я изкърпи до седмица

pavelvasilev снимка pavelvasilev 07 ноември 2010 - 01:54

Привет колеги, в магазина за професионални авто бои (sikens например) където има възможност да поръчам по номер боята и да я сложат под формата на спрейове (като боята ще е професионална) и също така и лак под формата на спрей, мисълта ми е за да мина по-тънко мисля аз да подготвя колата за боядисване и да я пръсна на село, много ли ще е по-различно и кофти ако я пръсна със спрейове вместо с компресор и пистолет които нямам? и също така ако боята бъде матова дали ще личи по-малко недостатъците при пръскането със спрейове?

Колата утре ще я карам на майстор да и правят основно изкърпване на всичко по нея, задни греди около пружините, цялото дъно, легените, праговете, веждите, задните подкалници от които на единия заден амортесиор е откъснат направо с парчето ламарина от него, около роговете, страничните стени около коша изобщо много неща и ще остана почти без пари заради основното изкърпване и нямам да имам възможност да дам пари и за цялостното боядисване на колата за което ми иска майстора още 750 лв за боядисването, боята и подготовката за това, та затова ви питам как стои въпроса под формата на спрейове да я пръсна?
:mhihi: :kinggrin:

p.s Утре вечер ще кача снимки на всичките изгнили места на Вектричката и ще ви ги постна тук и по-нататъка като я направи дай Боже! качествено колата ще ви кача снимки за крайния резултат
Мнението беше редактирано от pavelvasilev: 16 ноември 2010 - 21:46
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 07 ноември 2010 - 01:58

Нямам представа колега обаче едва ли ще стане същото.Наи-вече като вземе да се улива боята на всякъде.все пак хората с това се занимават но.... тук вече сам можеш да прецениш.
Отговори

Владко снимка Владко 07 ноември 2010 - 02:20

 pavelvasilev, на 07 Nov 2010, 1:54, каза:

Привет колеги, в магазина за професионални авто бои (sikens например) където има възможност да поръчам по номер боята и да я сложат под формата на спрейове (като боята ще е професионална) и също така и лак под формата на спрей, мисълта ми е за да мина по-тънко мисля аз да подготвя колата за боядисване и да я пръсна на село, много ли ще е по-различно и кофти ако я пръсна със спрейове вместо с компресор и пистолет които нямам? и също така ако боята бъде матова дали ще личи по-малко недостатъците при пръскането със спрейове?

Колата утре ще я карам на майстор да и правят основно изкърпване на всичко по нея, задни греди около пружините, цялото дъно, легените, праговете, веждите, задните подкалници от които на единия заден амортесиор е откъснат направо с парчето ламарина от него, около роговете, страничните стени около коша изобщо много неща и ще остана почти без пари заради основното изкърпване и нямам да имам възможност да дам пари и за цялостното боядисване на колата за което ми иска майстора още 750 лв за боядисването, боята и подготовката за това, та затова ви питам как стои въпроса под формата на спрейове да я пръсна?
<_< :kinggrin:

p.s Утре вечер ще кача снимки на всичките изгнили места на Вектричката и ще ви ги постна тук и по-нататъка като я направи дай Боже! качествено колата ще ви кача снимки за крайния резултат



Преразхода ти на боя ще бъде по-голям от колкото парите дето ще дадеш да ти я пръснат :mhihi: Отделно ще стане лайна. Ако ти се занимава да я пръскаш по-добре намери някой майстор, дай му 40-50лв, купи си материали и влез да си я пръснеш сам, но съдейки по това, което пишеш пак ще стане лайна :) Oт мераци да "минеш по-тънко" ще дадеш повече пари и ще си осереш колата, за капак ще дадеш още пари на някой да оправи това, което си направил и понеже трябва да оправя изсрано няма да вземе нормално колкото ако му я занесеш да си я направи отначало, т.е. още пари горница, но това е без значение, понеже обичаш да минаваш тънко и след като оакаш колата ще си кажеш "вече дадох сума и пари трябва да намеря някой евтин майстор", ще отидеш при първия, дето взема възможно най-тънко, който ще се изсере още един път отгоре и накрая ще теглиш чертата, ще видиш, че си дал пари тройно а забележките се виждат от тия бомбардировачи дето летят в космоса и ще си кажеш тихо на ум "да се ... , къде ми беше акъла"
Така че моят съвет- ако искаш да стане хубаво отиваш при някой, дето си разбира от работата, оставяш колата и му казваш- искам да стане перфектно и питаш колко струва като дойде време да я вземаш, не като я оставяш :)
Ако не искаш да стане хубаво не виждам защо изобщо си се захванал да я правиш :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 07 ноември 2010 - 03:07

Да, нищо няма да стане определено.


Междувпрочем такова нещо като професионална боя няма. На всичко на тоя свят може да се сложи думичката професионално... паста за зъби, лъскачка за обувки и.т.н.

Профеионално може да се боядиса от професионалист ама боята не боядисва сама камо ли професионално...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 ноември 2010 - 08:41

Ако някога си подготвял кола за боядисване, подготви я сам и цената за самото пръскане ще е около 150 лв + боя. Подготовката китосване, шприцоване и шлайфане е 80% от работата, но ако никога не си го правил определено не се захващай!
Отговори

Punisher снимка Punisher 07 ноември 2010 - 10:34

Недей да се занимаваш с глупости приятел. Нищо не става, боята се отича, не е равномерно, ужас е, пробвали сме с един приятел нещо подобно и нищо не стана. По добре тука да кажат колегите дали става с тия бутилки дето се помпи на ръка и имат пистолет към тях и така да го направиш, с такива се боядисват стени например,в къщи като правехме ремонт така пръскаха и добре стана,може да стане и за боядисване на кола знам ли!? Взимаш от някой приятел, едва ли никой няма да има и пръскаш. Само да кажат колегите дали ще стане, защото аз не съм сигурен.
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 ноември 2010 - 10:37

Ако си много непретенциозен може и да си доволен от ефекта, но както и колегите така и аз мисля, че ефекта ще е потресаващ!
Самия спрей няма достатъчното налягане да "идуха" боята, тя съотвтно да се "отблъсне" от ламарината и да стой като оригиналната!
По-добрия вариант е да намериш компресор и пистолет и да я пръснеш, само че пак докато се научиш ще мине време...
Абе не напразно всеки се занимава с нещо дет си го може...
Отговори

Petio снимка Petio 07 ноември 2010 - 11:30

Тия спрейове са когат си кърпиш кадета веждичките да си пръснеш саммо местото дето е кърпежа и да не ръждясва ламарината не се занимавай вобще а и на фона на това дето пишеш колко кърпене искала ами то май само тавана няма да се кърпи о тделно че ще дадеш маса пари и за кърене и боядисване абе с една дума ако питаш мене щом е скъсала уши всичко после няма да можеш да я вкараш в пътя тая кола след кърпенето по добре я дай за части и с отделените пари за майстори и боядисване си вземи по запазен екземляр а защо не и по нов.
Да я продееш на части около минимум 400-500лв, за майстор и тенекий за кърпене пак около 500 лева + майстор за боя и боя с материялите пак 500 кинта = 1500 при това съм сигурен че ще стъпиш и на повече с обикаляне и нерви пък труда не го смятам айде виж акощеш и по форума за по 1500 кинта каква коли се продават,та акощеш имаше и кола с климатик мисля за 1700 астра комби
Тва е мое мнение аз бих направил така но ти си си ти и сам си преценяш.
Съвет: Ако все пак решиш да я кърпиш и да си я запазиш по добре посъбери още някой лев и я дай на овек който разбира да я пръсне няма да съжаляваш после със спрейове ще излезне по скъпо и грозно определено
Отговори

pavelvasilev снимка pavelvasilev 07 ноември 2010 - 17:53

Привет колеги, вече ме убедихте и при всички случаи ще я карам на майстор да я боядиса но напролет кога пак събера парички, днес си дадох колата за основно кърпене и ще постна снимки да видите колко кофти е изгнила и ще кача снимки да видите резултата след като я изкърпи майстора. Стискайте палци да стане добре, имам много големи препоръки за този майстор, ще видиме:)
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Мнението беше редактирано от pavelvasilev: 07 ноември 2010 - 17:54
Отговори

vladkata снимка vladkata 07 ноември 2010 - 18:19

Човек тя изгнила на тор направо :kinggrin: .Майстора сигурно ти е казал някоя голяма цифра за да стане добре ,и предполагам ,че пак ще си избие ръждата найстина по-добре да беше сабрал тия парички и да вземеш друга ,защото гледам тия коли вървят без пари ,но явно ти е слабост :mhihi: :pardon: .За спрея и аз сам тествал ефекта е ужасен и май почти излиза колкот да ти я пръснат <_< .
Отговори

bleid 2 снимка bleid 2 07 ноември 2010 - 19:56

Не разбирам защо ти е да наливаш пари в тази мумия , ама ти си знаеш. Отдавна е трябвало да я смениш с друга.Човече , ми тя няма живи съученици бе.
Лично мнение:
Мнението беше редактирано от bleid 2: 07 ноември 2010 - 19:57
Отговори

qga_racing снимка qga_racing 07 ноември 2010 - 20:36

Може пък човека да не иска да се разделя със нея? Вече някой се оляха , стари били гнили били , замени е фарли е да продължавам ли? И така да е никой от вас няма да му плащат ремонта оставете човека на мира......... :kinggrin: Радвам се колега , че си избрал професионалист да ти е пребоядиса , просто за да боядисаш колата със спрей не ми звучеше много добре . Успех! :mhihi:
Отговори

lion_heart снимка lion_heart 09 ноември 2010 - 21:55

Само Опел може да изгние така зловещо! :icon_wink2:
Отговори

fanatic снимка fanatic 09 ноември 2010 - 22:07

 lion_heart, на 09 Nov 2010, 21:55, каза:

Само Опел може да изгние така зловещо! :icon_wink2:



За съжаление си прав... особенно Вектрите са направо кошмар..
Отговори

oci снимка oci 09 ноември 2010 - 22:29

Абе да бяха само вектрите... Сичкото опел от тия години гние та се къса. То и гоУф от тия години гние, че даже и някой бмв-та и мерцедеси... Някъде бях чел, че началото на 90те години се водят "мрачни години" за автомобилостроенето :icon_wink2:

Към пича - ако имаш мерак си я прави. Тук е пълно с разбирачи, ама според вас колко са му взели на момчето да му я изкърпят?Аз казвам не повече от 200-250лв. Според мен основния проблем не са парите, ами майстора който трябва да я направи - с повечко старание и без да я претупа. Е с 200лв отгоре ще си купи по-хубава кола малко по после :drinks:
Отговори

craziel снимка craziel 10 ноември 2010 - 16:32

Ох, милата количка :icon_wink2: . Дано ти я направят добре брат. С нетърпение чакам да постнеш снимки на вече оправената.
Отговори

patrrona снимка patrrona 10 ноември 2010 - 18:49

Много е изгнила колега помисли си добре ,тва с боята ще ти легне кам 500лв. но ти си знаеш най добре ,ако всичко друго и е фред може и да има идея :icon_wink2:
Отговори

pavelvasilev снимка pavelvasilev 10 ноември 2010 - 18:57

 oci, на 09 Nov 2010, 22:29, каза:

Към пича - ако имаш мерак си я прави. Тук е пълно с разбирачи, ама според вас колко са му взели на момчето да му я изкърпят?Аз казвам не повече от 200-250лв. Според мен основния проблем не са парите, ами майстора който трябва да я направи - с повечко старание и без да я претупа. Е с 200лв отгоре ще си купи по-хубава кола малко по после :drinks:


Колата както виждаш наистина си е зле и точно заради тази причина че не искам да я претрупа на майстора ще му платя много повече от 250лв, ще му платя колкото струва една вектра сега, и също така работи и само по нея докато не я завърши, живот и здраве до другата седмица ще е готова, и вече ще видя кога ще мога да събера пари и за цялостно боядисване:)
:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от pavelvasilev: 10 ноември 2010 - 19:05
Отговори

ivooo снимка ivooo 12 ноември 2010 - 14:40

 pavelvasilev, на 10 Nov 2010, 18:57, каза:

Колата както виждаш наистина си е зле и точно заради тази причина че не искам да я претрупа на майстора ще му платя много повече от 250лв, ще му платя колкото струва една вектра сега, и също така работи и само по нея докато не я завърши, живот и здраве до другата седмица ще е готова, и вече ще видя кога ще мога да събера пари и за цялостно боядисване:)
:devil-smiley-019:



В един такъв момент за теб най-важното е подкрепата, а това го знам от личен опит!
Действай смело и чакаме снимки :)
Отговори

kabby снимка kabby 12 ноември 2010 - 21:24

:devil-smiley-019: за мерака - това мога да ти кажа.
Вектра А си е любоФ - аз още я мисля моята, нищо, че от 2 години не сме заедно.
Пожелавам ти човека, който я прави да си разбира от работата, че "майстор" и "тенекеджия" в едно изречение отдавна съм спял да използвам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg