Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Задни амортисьори астра Г

nikiboy снимка nikiboy 16 ноември 2010 - 20:43

Здравейте, преди време смених оригиналните задни амортисьори с билщайн, естествено "взети на сметка" без гаранция, колата возеше перфектно, ама първите 2-3000км, после започна едно яко хлопане и тракане отзад, сякаш има лимки в някоя тенекия. Карах така извстно време, и тези дни не издържах - отидох в сервиз, цял следобед ровеха колата, стенд-стягане, проба, стенд-стягане, проба.... смених тампоните на задния носач, но пак се чува тракане, стегнахме алуминиевите предпазители над тръбите на ауспуха, багажника, вратите...е пак се чува хлопане. Сменихме тестово амортисьорите и.... тишина, удоволствие от карането.
Всичко би било прекрасно, ако сметката по целия ремонт с амортисьорите не ми излезе..... една стабилна сума. Та не взех амортисьорите тогава, но смятам скоро да ги сменя,
въпросът ми е
"С какви" ?
Защото този билщайн го взех за около 75лв бройката, а реално след дни беше за боклука, сега ми предлагат Закс - 87лв и Алко - 83лв.
Някакви мнения и наблюдения имате ли?
Мнението беше редактирано от nikiboy: 24 март 2012 - 19:15
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 16 ноември 2010 - 22:21

Ето ти още една алтернатива ... японските Каяба за 105лв.

Аз лично от закс и боге не съм особено очарован. А от билщайнките май има ментета щото от тях съм чувал за разтропващи се амове на няколко стотин километра.
Отговори

Жорко снимка Жорко 17 ноември 2010 - 09:55

Задни амортисьори още не съм сменял, но преди 15 000 км смених предните с японските Каяба. Доволен съм. КОлата е стабилна и вози добре. Единственият им недостатък е, че са прекалено твърди и усещам всяка неравност на платното. Други марки амортисьори не съм ползвал и нищо конкретно не мога да споделя.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 17 ноември 2010 - 11:55

колега аз съм със задни амортисиори на монрое газови но оригинални френски ,на калито и да ти кажа за 4к км съм много доволен и са адски здрави по принцип и на баща ми опела е с 4 такива с по 2 гог .гаранция и не са мруднали вече около година и половина там някъде ,но говориме за истински понеже той е тираджия и ми ги донесе от франция ,в бг да струват колко - 60-80 лв мах няма да сгрешиш ,а неговата е омега и щом държат на нея където е направо товарно добиче представиси .
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 17 ноември 2010 - 19:15

Колега nikiboy,
Какви ти бяха оригиналните като марка и модел? Слагай такива и си свиркай!
На Astra F Caravan предните заводски са маслени Monroe Original Black, а задните са газови Sachs. За съжаление не знам какви са на Astra G.
- SACHS Advantage Gas / 2г, гаранция - возят твърдичко, но са стабилни.
- Monroe Reflex - газово-маслени двойнодействащи с 3 години гаранция, определено по-добра возия - не знам за някакви проблеми с тях.
- KYB (Kayaba) - има ментета, а и май за нас са Чешко производство.
- По "японските" форуми препоръчват Tokico (марка на Hitachi).
Условието е да не се циганиш и да ги вземеш от официален вносител или дилър!!!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 17 ноември 2010 - 19:20
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 17 ноември 2010 - 19:34

Аз си купих задни билщайн газови от официалния вносител за България "Манимпекс" и засега съм много доволен.Е вярно не съм минал много към 200-300 км не повече ама като поведение на пътя е идеална
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 17 ноември 2010 - 22:05

 Dracula1, на 17 Nov 2010, 19:34, каза:

Аз си купих задни билщайн газови от официалния вносител за България "Манимпекс" и засега съм много доволен.Е вярно не съм минал много към 200-300 км не повече ама като поведение на пътя е идеална




Te и моите първите 1000-2000км бяха железни, ама....
Иначе старите ми бяха оригиналните заводски, бяха буквално пред разпадане от ръжда и изгнилост и реших да ги сменя. Нямам представа каква марка са били.
Лошото е, че всеки казва "моето е оригинално", а после се оказва, че .....
Отговори

Quattro снимка Quattro 27 ноември 2010 - 00:12

аз от алкото съм супер доволен за тия пари дето ги продават особено от тия жълтите некви двоино деистващи ли са кви са незнам на много хора съм слагал и сички са доволни много и аз съм ги ползвал имаме една вектра а преди 4 години отпред ги сменях с жълто алко не са мръднали а колата се кара постояно като крадена
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 06 декември 2010 - 22:07

Смених ги, сложих си SACHS. Цена в магазина 86лв на бройка, взех ги с малка отстъпка и гаранция.
Возят малко по-меко ( мисля, че са газово маслени ), Билщайна беше много рязък на неравност ( вероятно със спортни пружини щеше да е друго, или моите са поомекнали ), и най-важното - не тракат. Оказа се, че тампонът в горната част на единия амортисьор се е ... поразкъртил и затова е дрънчал на желязо. Любопитното е, че се е разкъртил на третия месец и вече година го търпях, ама така е, който купува без гаранция :)) заради 10-20лв отстъпка.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 07 декември 2010 - 09:51
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 10 януари 2011 - 15:43

Ще използвам темата на колега (дано няма нищо против), понеже и на мен ми предстой смяна на задни амортисьори, обаче незнам с какви да ги заменя. Колата е Астра Г 99г хечбек 2/3 врати спорт изпълнение и ми се иска да си остане такова. Въпроса ми е дали са газови и от къде мога да намеря същите или подобни и на каква цена? В момента колата е с Монрое, незнам дали са заводски?
Поздрави и благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от MARTECA: 11 януари 2011 - 13:48
Отговори

Попа снимка Попа 03 май 2011 - 11:16

Здравейте колеги,

След дълго умуване, взех задни амортисьори Закс/Sachs от В&Д Ауто, на моята Астра Г/G, 2003 дизел Y17DT, обявената цена бе около 90 лв./бр., като ми направиха и прилична отстъпка, затова че съм се разходил на място : ) двойно действащи били с газова и маслена компонента.

Доволен съм от фирмата, складът им е голям и много подреден. Съдейки по организацията им на работа мога да твърдя, че продават оригинални части, но това което малко ме разочарова е, че амортисьорите са произведени в Турция. По-късно майсторът ми ме успокои, че било нормално, тъй като всички големи производители са изнесли производствата си там или в Китай. По-притеснително би било ако са маркирани като произведени в Германия.

Засега поведението на колата е същото, каквото беше и с оригиналните, малко твърдо, но се надявам да имат дълъг живот. Гаранцията е 2 г.

Благодаря за мненията по-горе и поздрави на всички : )
Отговори

лъки снимка лъки 03 май 2011 - 11:28

Мога да ти кажа само ,че амортисьорите са много добри ,със същите сам и аз и до момента нямам никакъв проблем,а ги е сменявал предният собственик незнам кога но аз карам вече 6та година с тях.
Отговори

Luda Gamera снимка Luda Gamera 27 май 2011 - 17:44

Позната история ! Преди около година смених задните на моето комби АСТРА Г, сложих БОГЕ, дадох по 105 лв. на брой. Сега се люшкам за страх, не смя да вдигна повече от 100-110 защото започва да сее (задницата вляво и дясно).Какво да ви кажа даваш пари и пак не можеш да си сигурен какво получаваш. Сега търся сервиз с шок тестер в София да видя и предните как са, а какви ще купувам и откъде все още не знам. Това е България колкото и да ми се ще да съм патриот, нито са ни пътищата-пътища,нито сервизите-сервизи ,а за частите които се продават да не говорим.............Единственото хубаво са ни данъците. Това е.....................
Отговори

u-ray снимка u-ray 07 юли 2011 - 18:08

Има ли ефект от смяна на амортисьори, без да се сменят пружините?
Казват, че оригиналните пружини на 10 годишна кола омекват и не държат по същия начин, така че ефекта от навия амортисьор е частичен?!??
Мнението беше редактирано от u-ray: 19 март 2012 - 12:38
Отговори

speedfox снимка speedfox 16 август 2011 - 20:28

ДА не отварям нова тема , моите задните са аут от всякаде. проблема е че ми казаха че на астра г комби моята ес някакви напомпващи и били зверска цена. да слагам ли обикнвенни или незнам????
Отговори

panafon снимка panafon 24 януари 2012 - 11:13

на бмвто си бях купувал предни амортисьори боге и вече 3години и 70000км. нямат мърдане,на опелчето смених задните първо с оптимал на тях пишеше произведено в германия заминаха за 500км.после сложих рекорд произведени във франция те се разхлопаха за 500км.
Отговори

Гостнезнаещият_* 08 май 2012 - 11:09

Абе хора моля ви поставете една таблица или схема с оригиналните амортисъори на астра г защото никаде невиждам в крайна сметка някои да е сменил с оригинални досега и не ми стана ясно кои са заводските с които излиза колата
Отговори

Жорко снимка Жорко 08 май 2012 - 13:11

 speedfox, на 16 август 2011 - 20:28, каза:

ДА не отварям нова тема , моите задните са аут от всякаде. проблема е че ми казаха че на астра г комби моята ес някакви напомпващи и били зверска цена. да слагам ли обикнвенни или незнам????

Сложи обикновени! Цената им е доста по-ниска. Аз смених старите предни амортисьори с Каяба. Вече ще станат на 60 000 км и не са мръднали. Пружини не съм сменял, но виждам, че са поомекнали и се нуждаят от смяна. Ценовият фактор обаче ме задържа за момента и сменям само най-необходимото по колата, и то когато вече се разкапе окончателно.
Отговори

doko снимка doko 29 май 2012 - 19:46

Преди 3 месеца смених задни амортесьори на моето комби от подписа ми-Boge маслени. Старите потропваха много характерно като биелетка на всяка малка неравност по пътя. Навъртях им почти 5000 км и заден десен започна да се обажда по същия начин. Да не съм попаднал на някое менте. Може ли за толкова кратко време да се разтропат. Сега ми предстои да сменя и предните и моя майстор (този който ми смени задните
) ми предлага пак Boge. Принципно му имам доверие но нещо съм разколебан. Да не взема да попадна на някое менте.
Дайте някакъв съвет.
Мнението беше редактирано от doko: 29 май 2012 - 19:47
Отговори

zandor снимка zandor 30 май 2012 - 08:18

Хм, аз ли съм от много пазещите незнам , но преди две години смених задните амортисьори на астра Г две врати с някакви оптимал за 55лв брайката и до ден днешен си се усеща като дда е с нови амортисьори - не е кой знае какъв пробега от тогава около 15хил, но все пак по пословични софииски дупки.
За това си имам принцип - много си пазя колата от дупки и си купувам евтини части който ще мога да сменя без да ми пука.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg