Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Лампички по таблото Vectraa/calibra

Minush снимка Minush 26 септември 2006 - 19:58

Cavenaghi, на Jan 18 2006, 02:56 AM, каза:

  2.  Engine Control Indicator 


На мен също ми свети тази лампичка №2. При мен обаче свети постоянно. Ходих на диагностика и казаха, че е системата за обработване на вредни газове или нещо от този род. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?Ако да нека сподели какво е станало и дали е сменял цялата система?И какви пари е струвал ремонта!
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 26 септември 2006 - 22:17

Minush, на Sep 26 2006, 07:58 PM, каза:

Cavenaghi, на Jan 18 2006, 02:56 AM, каза:

  2.  Engine Control Indicator 


На мен също ми свети тази лампичка №2. При мен обаче свети постоянно. Ходих на диагностика и казаха, че е системата за обработване на вредни газове или нещо от този род. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?Ако да нека сподели какво е станало и дали е сменял цялата система?И какви пари е струвал ремонта!
 


Търси из форума теми зассягащи ЕГР клапан. Има много такива, а дори в една специално за 1.0 12В ставаше въпрос...
Успех :mhihi:
Отговори

Silencer снимка Silencer 15 април 2009 - 11:04

да отговоря на колета какво значи въпросната лампичка от 1вия пост:
в руски сайт намерий че тази лампа значи че има проблем с светлините за спиране(крушка,бушон...),не съм на 100% убеден,но ще проверя и ще ви кажа.
иначе аз нямам лампички за ниво на течността за предното стъкло,както и лампа за ниво на масло,и за износени накладка,а ако сложа лампи на таблото,да ли ще има смисъл,тъй като би трябвало да имам датчик(или не :icon_wink2: ),моля кажете
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 21 май 2009 - 10:29

Пичове аз имам проблем с лампа 2 от ляво на дясно,тази за нивото на маслото.
Значи мерих кабела който отива към датчика на картера дава 12в но датчика на картера не дава съпротивление за да огасне ламбата.
Дали е за сменяване този датчик или има друго нещо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg