Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

корса не-изгасяща лампичка на таблото

Гостnazzo_* 31 януари 2011 - 16:40

Здравейте , имам проблем с моята корса в петък ми се пробил датчика за маслото
заведох я на майстор смени датчика и колата работеше без проблеми по късно вечерта
колата изгасна в движение и светна една жълта лампичка и под нея червената за сервиз
и колата не запали повече зарязахме колата на пътя и сутринта отидохме да я теглим
пак тя запали от раз без никакъв проблем само че си остана жълтата лампа отидохме
на сервиз не можаха да обяснят защо може би е изгаснала колата смениха свещи направиха
компютърна диагностика и изчистиха грешките и лампата угасна след като излязох от
сервиза пак светна лампичката и сега не знам какво да правя от Шумен сам ако знаете
нещо моля споделете или ако знаете майстор сервиз тук в шумен моля препоръчайте
ми нещо благодаря Ви!
http://img836.images...us/i/200dy.jpg/
Отговори

gsimania снимка gsimania 31 януари 2011 - 17:27

Какви грешки показа при диагностиката?С какъв мотор е колата?
Мнението беше редактирано от gsimania: 31 януари 2011 - 17:31
Отговори

Гостnazzo_* 01 февруари 2011 - 09:40

корса 2002 / 1000кб. / бензин ами не-знам имаше около 29 грешки майстора ги изтри :)
Отговори

Гено снимка Гено 01 февруари 2011 - 09:54

трябвало е да се върнеш в сервиза, щом е светнала пак, тя щеше да си каже, къде я боли.
Не че сега е късно де, ама ако "майстора" само трие грешки, а не ги чете, по- добре го смени.
Отговори

Гостnazzo_* 01 февруари 2011 - 10:11

препоръчаха ми да сваля кабелите от акумулатора за да се занули грешката и така и стана засега го няма чека но си търся друг майстор от този не сам доволна майстори много ама разбиращите са малко за една две седмици ще си покаже колата аз на ден минавам с нея около 50 км ще видим какви ще ми ги надроби :) , аз не мога да разбера и немогат да ми обяснят защо колата изгасна в движение да видим то ще си покаже
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 01 февруари 2011 - 10:14

Виж сега колежке , така никой няма да ти помогне защото:
1. Не си попълнила профила си коректно и никой не знае ква е колата.
2. Не си написала какви грешки е показала на диагностиката.
3. Освен че свети лампата има ли друг проблем кората(заглъхва, гасне)

П.С. 2002г. не е ли корса C ???

Поздрави!!!
Отговори

Гостnazzo_* 01 февруари 2011 - 11:09

Колата е корса 2002 С 1000кб бензин , наистина не-знам какви грешки даде колата имаше още петима навъртащи се около майстора от които нищо не видях :( и майстора изтри грешките каза че може да са останали от предишни ремонти ако колата не е слагана след това на компютър , ами колеги трудно е как да ви го обясня жена на майстор хич не е за разказване ако имам приятел или познат пол:"мъж" с мен на него обясняват как е колата какво са сменили мен все едно ме няма и така нататък .
Засега колата върви всичко ми изглежда нормално пали от раз няма странни звуци по мотора има масло антифриз ,акумулатора ми е на 1 месец нов все още .Между другото видях майстора като тества някаква Ламда сонда 2 и 1 и мери ламда сонда 2 преди и след катализатора и каза че евентуално след време може би ще имам проблеми с ламда сонда 2 но то не било важно то само помагало за стоплянето , смени свещите каза това изгасяне в движение е от кабелите ти но тъй като гледам всички кабели са ти затегнати карах я така засега и това беше 4 часовата му диагностика
Отговори

gsimania снимка gsimania 01 февруари 2011 - 17:05

Не разбрах сега свети ли жълтата лампа или не.Ако свети отиди пак при оня майстор му кажи да направи диагностика и да ти запише какви са грешките.После тук ще ги обсъдим :newsm05_41:

поздрави

п.с.няма ли някой от форума покрай колежката с OP-COM ?
Мнението беше редактирано от gsimania: 01 февруари 2011 - 17:07
Отговори

Гостnazzo_* 01 февруари 2011 - 17:18

сега не свети лампата снощи ме посъветваха да извадя кабелите на акумулатора за повече от 15 минути така и направих и сега го няма чека но имам странното чувство че скоро пак ще се появи, така че ако някой знае за някой майстор приемам предложения
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg